Granty -

Międzynarodowy Wolontariat Kanosjański


Program pracy w misjach chrześcijańskich w krajach całego świata.

Międzynarodowy Wolontariat Kanosjański prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Magdaleny z Kanossy. Praca wolontariuszy polega na pomocy w pracy misji chrześcijańskich na całym świecie.

Projekt wolontariatu składa się z czterech etapów:

  1. Przygotowanie: trwa 1-6 miesięcy i odbywa się we wspólnocie w kraju zamieszkania. Wolontariusz odbywa szereg spotkań przygotowujących go mentalnie do posługi podczas misji
     
  2. Orientacji, trwającej 2 tygodnie. Odbywa się już ona po dotarciu na misje i polega na wprowadzeniu wolontariusza w rytm pracy misyjnej
     
  3. Wolontariat na misji: zasadnicza część. Trwa od 1 do 2 lat.
     
  4. Okres "wycofania się": jeden lub dwa tygodnie spędzone w Rzymie lub w innej wspólnocie, podczas których wolontariusz ma czas na refleksje i przygotowuje się do powrotu do kraju.

Kto może zostać wolontariuszem
Wolontariusz musi mieć ukończone 18 lat. Program jest skierowany do tych, którzy chcą pomóc w pracy misjonarzom na całym świecie. Wolontariat ma silnie wyeksponowany aspekt duchowy. Aby zapisać się na wolontariat, należy udać się na jedno ze spotkań wspólnoty. Terminarz i miejsca spotkań podane są na stronie. Tam dowiaduje się również o szczegóły i możliwości wyjazdu. Lista misji dostępna jest na stronie internetowej.

Wolontariusz ma zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie.

Więcej informacji

#wolontariat

stopka strony