europraca • Austria

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Austrii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Austrii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Austrii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Wiedniu
Rozważasz wyjazd do Austrii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Austrii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Austriacka Baza Aktów Prawnych
Platforma, na której znajdziesz wszelkie informacje dotyczące prawa obowiązującego w Austrii. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Austriacka Izba Lekarska
Reprezentuje wspólne interesy zawodowe, społeczne i gospodarcze wszystkich lekarzy pracujących na terenie Austrii.

Austriacka Poradnia dla Migrantów
Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje nt. warunków pobytu i opieki społecznej w Austrii. Informacje, w formie broszur, dostępne są w języku polskim.

Der Standard – mieszkania
Wyszukiwarka mieszkań na sprzedaż i do wynajęcia prowadzona przez austriacki dziennik Der Standard.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Federalna Izba Pracownicza
Zajmuje się promowaniem i ochroną praw pracowników, kontrolą legislacyjną i prowadzeniem badań naukowych na rzecz pracowników i konsumentów. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Federalne Ministerstwo Finansów
Chcesz wiedzieć jakie podatki obowiązują Austrii? Odwiedź stronę Federalnego Ministerstwa Finansów. Skorzystaj z kalkulatora, aby dowiedzieć się jak twoja pensja brutto będzie się przekładać na wysokość zarobków, które dostaniesz na rękę? Strona dostępna jest w języku angielskim.

Help – serwis dla obcokrajowców
Strona rządowa stworzona specjalnie dla obcokrajowców przyjeżdzających do Austrii. Znajdziesz tu wszelkie niezbędne informacje o życiu i pracy w Austrii. Jest to także twój przewodnik po austriackich urzędach. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Immobazar – oferty nieruchomości
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna w interesującym cię regionie Austrii.

Immobilien – oferty nieruchomości
Oferty kupna i wynajmu nieruchomości. Skorzystaj z porad eksperta, aby znaleźć odpowiednie dla siebie mieszkanie lub dom.

Inspekcja Pracy
Kontroluje przestrzeganie przepisów i zasad BHP dotyczących ochrony pracowników w fabrykach i na budowach. Zajmuje się również prowadzeniem konsultacji w tych dziedzinach.

Instytut Austriacki w Warszawie
Praktyczne informacje związane z podjęciem pracy w Austrii. Możesz się również zapisać na kurs niemieckiego oraz na egzaminy potwierdzające twój poziom znajomości języka. Strona jest dostępna także w języku polskim.

Kronen Zeitung – mieszkania
Znajdź mieszkanie korzystając z wyszukiwarki na portalu informacyjnym Kronen Zeitung. Do poczytania również ciekawe artykuły na temat rynku nieruchomości w Austrii.

Rejestracja pobytu
Jeśli przewidujesz, że będziesz przebywać w Austrii przez dłużej niż 3 miesiące, musisz się zameldować w urzędzie miasta (Magistrat) lub gminy (Gemeindeamt).

Rządowy serwis informacyjny
Portal zawiera informacje o pracy Kanclerza Austrii, a także linki do wszystkich ministerstw.

Stowarzyszenie Austriackich Szkół Językowych
W Austrii działa wiele szkół nauczania języka niemieckiego. Najlepsze z nich zrzeszone są stowarzyszenie CAMPUS Austria. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

System ubezpieczeń społecznych
Sozialversicherung - to austriacki odpowiednik polskiego ZUS. Znajdują się tu informacje o zasiłkach społecznych, emeryturach i rentach.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Austrii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z austriackimi standardami. 

Wybór kariery - poradnik
Wskazówki dotyczące wyboru kariery. Znajdziesz tu informacje o ponad 1500 możliwych zawodach. Możesz również wypełnić ankietę, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj pracy może Ci się wydawać najciekawszy. Większość materiałów jest również dostępna w języku angielskim.

Witaj w Wiedniu
Strona internetowa miasta Wiednia. Oprócz informacji o hotelach, wydarzeniach i atrakcjach turystycznych, znajdziesz tu również mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących życia codziennego i pracy w Wiedniu, jego kultury i historii, świadczeń zdrowotnych i społecznych itp. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Znajdź pracę

Der Standard - praca
Wyszukiwarka ofert pracy prowadzona przez austriacki dziennik Der Standard. Możesz przeglądać najświeższe ogłoszenia, szukać zatrudnienia tymczasowego lub w niepełnym wymiarze godzin. W osobnej zakładce porady dotyczące kariery.

Euraxess Norwegia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

JobCenter
Portal zawiera zbiór linków do internetowych pośredników pracy, a także do stron zawierających porady zawodowe oraz ogłoszenia o szkoleniach i stażach.

Jobted
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego, co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska lub firmy i miasto, w którym chcesz pracować.

Jobpilot
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę Jobpilot, aby przeglądać najnowsze oferty w tych i wielu innych branżach.

Kronen Zeitung – praca
Znajdź pracę korzystając z wyszukiwarki na portalu informacyjnym Kronen Zeitung. Szukaj pracy w interesujących cię branżach i lokalizacjach. Możesz również zapisać się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy e-mailowo.

Kurier
Wyszukiwarka ofert pracy prowadzona na portalu informacyjnym Kurier. Oprócz przeglądania aktualnych ogłoszeń, można tu również zasięgnąć porad dotyczących budowania kariery, wysyłania dokumentów aplikacyjnych i przechodzenia rozmów kwalifikacyjnych.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Urząd Pracy
Szukając pracy w Austrii zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Informacje dostępne są także w języku angielskim.

Urząd Pracy dla młodych 
Szukasz informacji na temat szkoleń zawodowych w Austrii? Chcesz wiedzieć jak dobrze przygotować swoje dokumenty aplikacyjne albo gdzie szukać pracy, staży lub praktyk? Wszystkie te informacje znajdziesz na tej stronie.

Własna działalność

Ministerstwo Nauki, Badań Naukowych i Gospodarki
Myślisz o założeniu własnej firmy w Austrii? Zapoznaj się z informacjami na temat polityki rządu Austrii w stosunku do małych i średnich przedsiębiorstw. Informacje dostępne są także w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Austrii. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Austrii. Link odnosi do strony polskiej.

Międzynarodowa Wymiana Pracowników
Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą? Myślisz o podszkoleniu swojego niemieckiego? IFA (Internationaler Fachkräfteaustausch) wspiera młode osoby z innych krajów UE, które chcą przyjechać na Austrii na staż. Strona jest dostępna w języku angielskim.

Urząd Pracy dla młodych – wszystko o stażach i praktykach
Chcesz wiedzieć jak dobrze przygotować swoje dokumenty aplikacyjne albo gdzie szukać staży i praktyk zawodowych? Wszystkie te informacje znajdziesz na tej stronie.

Związek Zawodowy Pracowników Sektora Prywatnego, Graficznego i Dziennikarzy – dla młodych
Szukasz praktyk lub stażu w Austrii? Zajrzyj na stronę Związku. Znajdziesz tu informacje i porady dotyczące szukania pracy w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

Praca sezonowa

Ferien Job
Szukasz ciekawej pracy na wakacje w Austrii? Tu znajdziesz wiele różnych ofert m.in. w przemyśle turystycznym, hotelarstwie, IT i w usługach.

Jugend Service
Studiujesz i chcesz zarobić parę groszy? Zajrzyj na tę stronę austriackiego Centrum Informacji Młodzieżowej, aby zapoznać się z ofertami pracy wakacyjnej i w niepełnym wymiarze godzin.

Praca dla studenta
Wyszukiwarka ofert pracy tymczasowej, wakacyjnej i w niepełnym wymiarze godzin skierowanych specjalnie do studentów i absolwentów.

Związek Zawodowy Pracowników Sektora Prywatnego, Graficznego i Dziennikarzy – dla młodych
Szukasz pracy wakacyjnej w Austrii? Zajrzyj na stronę Związku. Znajdziesz tu informacje i porady dotyczące szukania pracy w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Austrii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Help – serwis dla obcokrajowców
Chcesz zajmować się pracami domowymi i opieką nad dziećmi jednocześnie podszkalając swój niemiecki? Zapoznaj się z informacjami dostępnymi na stronie tej stronie, aby dowiedzieć się jak wygląda praca au pair w Austrii.

#europraca #austria

Data utworzenia:

stopka strony