europraca • Cypr

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Republiki Cypryjskiej w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu na Cypr i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Cypryjskiej w Warszawie. Dowiesz się, o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Nikozji
Rozważasz wyjazd na Cypr? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy na Cyprze. Informacje dostępne są w języku polskim.

ANAD - Human Resource Development Authority
Instytucja publiczna, której misją jest stworzenie warunków do szkolenia i rozwoju zasobów ludzkich na Cyprze, na wszystkich poziomach i we wszystkich sektorach, w celu zaspokojenia potrzeb gospodarki.

Cypryjska Federacja na rzecz Kobiet w Biznesie
Pozarządowa organizacja, której głównym zadaniem jest promowanie rozwoju zawodowego i potencjału przywódczego wśród kobiet. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Cypryjska Federacja Pracodawców i Przemysłowców
Niezależna organizacja zrzeszająca ponad 55 stowarzyszeń, a także setki firm z sektorów: przemysłowego, usługowego, handlowego, budowniczego i rolniczego. Misją organizacji jest promowanie innowacyjności, postępu i profesjonalizmu wśród firm działających na Cyprze. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Cypryjska Konfederacja Pracowników
Członkami Konfederacji są niezależne stowarzyszenia reprezentujące pracowników zatrudnionych w różnych sektorach gospodarki. Grupa nie tylko broni interesów pracowników, ale także oferuje im fundusz zapomogowy, informuje o corocznych urlopach, prawie pracy itp. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim.

Cypryjska Rada Młodzieżowa
Rada Młodzieżowa została powołana w celu promowania aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym zarówno na Cyprze, jak i za granicą. Zajrzyj na stronę, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie na ciebie czekają. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Departament Pracy
Departament odpowiedzialny jest za kwestie związane z zatrudnieniem na Cyprze oraz promowaniem równego dostępu kobiet i mężczyzn do rynku pracy. Znajdziesz tu informacje o tym jakich formalności należy dopełnić poszukując pracy na Cyprze. Departament wchodzi w skład Ministerstwa Pracy. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Zajrzyj na stronę Ministerstwa, aby uzyskać więcej informacji na temat warunków zatrudnienia na Cyprze oraz dostępnych świadczeń, w tym zasiłku dla bezrobotnych oraz wsparcia udzielanego osobom niepełnosprawnym. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Oficjalny portal Cypru
Na tej stronie znajdziesz bogactwo informacji dotyczące niemalże każdej dziedziny życia na Cyprze: pracy, edukacji, wyrabiania oficjalnych dokumentów, zakładania rodziny, rejestrowania samochodu itd. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Portal cypryjski
Zbiór linków do przydatnych cypryjskich stron internetowych, dotyczących m.in. zakwaterowania, nieruchomości, rozrywki, informacji biznesowych, podróżowania i wielu innych. Strona jest w języku angielskim.

Przewodnik po północnym Cyprze
Portal przygotowany specjalnie dla obcokrajowców. Zajrzyj, aby dowiedzieć się więcej na temat północnego Cypru, o jego historii, społeczeństwie, sztuce, kulturze i ekonomii. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Cyprze należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z cypryjskimi standardami. 

Znajdź pracę

Cyprus Jobs
Jesteś gotowy/a na podjęcie pracy na Cyprze? Skorzystaj z wyszukiwarki Cyprus Jobs, aby przeglądać oferty w Twojej branży. Strona jest w języku angielskim.

Cyprus Recruiter
Wyszukiwarka ofert pracy. Możesz przeglądać oferty w wielu branżach i lokalizacjach. Podając adres e-mail możesz zapisać się na elektroniczne otrzymywanie najnowszych ogłoszeń o wolnych stanowiskach. Znajdziesz tu również porady odnośnie skutecznego ubiegania się o pracę. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Cypryjska Izba Przemysłowo-Handlowa
Prezentacja cypryjskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także informacje o szkoleniach i różnych opcjach zatrudnienia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Euraxess Cypr
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Jobs in Cyprus
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty w tych i wielu innych branżach. Strona dostępna jest także w językach angielskim i rosyjskim.

Oferty pracy
System online Ministerstwa Pracy dla osób poszukujących zatrudnienia na Cyprze. Znajdziesz tu bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy.

Urzędy pracy
Na stronie Ministerstwa Pracy znajdziesz listę wszystkich urzędów pracy, włącznie z ich danymi teleadresowymi. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Własna działalność

Cypryjskie Centrum Promocji Handlu w Warszawie
Na tej stronie znajdziesz przydatne informacje na temat gospodarki Republiki Cypru, jej potencjału ekonomicznego i możliwości eksportowych. Pracownicy Centrum pomogą uzyskać odpowiedzi na pytania, służą też radą i wsparciem w rozwiązywaniu problemów związanych ze współpracą z partnerami cypryjskimi.

Cypryjski portal biznesowy
Portal skierowany do przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Wejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej o tym jak założyć firmę na Cyprze oraz poczytać najnowsze informacje ze świata.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także na Cyprze. Link odnosi do strony polskiej.

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
Centrum w Nikozji zaprasza młodzież i studentów do odbywania bezpłatnych krótkoterminowych staży. Mogą to być staże wakacyjne albo w trakcie roku akademickiego, w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Pod koniec stażu wystawiane są poświadczenie odbycia stażu oraz referencje. Strona jest w języku angielskim.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Cypr. Link odnosi do strony polskiej.

PwC – staże wakacyjne
Studiujesz na Cyprze i chcesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe? Zapoznaj się z ofertą stażową korporacji PwC. Strona jest w języku angielskim.

#europraca #cypr

Data utworzenia:

stopka strony