europraca • Czechy

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Czech i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Czeskiej w Warszawie. Dowiesz się, o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Pradze
Rozważasz wyjazd do Czech? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Czech. Informacje dostępne są w języku polskim.

Czeski portal informacyjny
Chcesz się dowiedzieć więcej o naszych sąsiadach i ich kulturze? A może o warunkach życia i pracy w Czechach? Wszystkie te informacje znajdziesz właśnie na tej stronie, dostępnej także w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim.

Czeski Urząd Statystyczny
Czeski odpowiednik polskiego GUS. Znajdziesz tu m.in. ogólne dane statystyczne dotyczące pracy, zatrudnienia, warunków życia itp., a także katalog publikacji, raportów i analiz. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Nauka czeskiego
Katalog szkół językowych, w których można uczyć się języka czeskiego. Możesz użyć wyszukiwarki, żeby przeglądać kursy w interesującym cię regionie oraz na odpowiadającym ci poziomie.

Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych
Na stronie Ministerstwa znajdziesz wszelkie informacje na temat polityki społecznej w Czechach (m.in. świadczeniach socjalnych, polityce rodzinnej), ubezpieczeniach społecznych, zatrudnieniu, prawie pracy, integracji imigrantów i uchodźców, itp. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Portal czeskiej administracji publicznej
Rządowy serwis informacji obywatelskiej. W osobnej zakładce, stworzonej specjalnie dla obcokrajowców znajdziesz praktyczne informacje dotyczące życia w Czechach.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Czechach należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z czeskimi standardami. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Znajdź pracę

Adecco
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych agencji zatrudnienia, działająca także w Czechach. Oferuje usługi rekrutacyjne zarówno w zakresie pracy stałej, jak i tymczasowej. Wyszukiwarka pracy na stronie dostępna jest w wielu europejskich językach, w tym w języku polskim.

Axial
Agencja zajmująca się rekrutacją pracowników stałych i tymczasowych. Zajrzyj na stronę, aby dowiedzieć się jak się zarejestrować i rozpocząć swoje poszukiwanie pracy w Czechach.

Euraxess Czechy
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Grafton
Jedna z największych w Europie firm świadczących usługi w zakresie rekrutacji. Na stronie znajdziesz najnowsze oferty pracy stałej i tymczasowej oraz strefę kariery. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

iKariera
Jesteś studentem lub absolwentem uczelni technicznej i właśnie stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy? Ten portal jest właśnie dla Ciebie!

Jobs
Bardzo prosta w obsłudze wyszukiwarka ofert pracy. Wystarczy wpisać typ poszukiwanej pracy oraz miejscowość lub region i już! Można również zapisać się na mailowe otrzymywanie aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, a także poczytać porady zawodowe.

JobDNES
Szukasz pracy w Pradze? A może w Brnie? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy.

Job list
Prosta w użyciu wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Znajdziesz tu również różne pomysły i porady, które pomogą ci w poszukiwaniu pracy.

Manpower
Międzynarodowa agencja oferująca usługi w zakresie pracy tymczasowej i stałej. Możesz założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach pracy w twojej branży. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Nabidky prace
A może praca w gastronomi, mediach lub w służbie zdrowia? Szukaj pracy odpowiadającej twoim kwalifikacjom. Oferty aktualizowane są codziennie.

Praca w Czechach
Wyszukiwarka ofert pracy. Znajdziesz tu również dane teleadresowe urzędów pracy, porady prawne, kalkulator zarobków brutto-netto, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Profesia
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego, co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Na stronie Profesia możesz również zasięgnąć porad dotyczących przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, zarejestrować swoje CV i zapisać się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy drogą e-mailową. Strona dostępna jest także w językach angielskim i niemieckim.

Rekvalifikace – przekwalifikowania zawodowe
Myślisz o zmianie kariery? Chcesz zdobyć nowe umiejętności? Na tej stronie znajdziesz bogatą ofertę kursów szkoleniowych dostosowanych do potrzeb osób pragnących się przekwalifikować.

Urzędy pracy
Szukając pracy w Czechach zacznij właśnie tutaj. Na stronie znajdziesz mapę, która pozwoli ci wyszukać urząd pracy działający w interesującej cię miejscowości. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, możesz tu poczytać o prawach pracownika, dowiedzieć się jak ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych, a także zapoznać się z aktualną ofertą kursów szkoleniowych. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Własna działalność

BusinessInfo
Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności w Czechach, strona ta będzie dla ciebie źródłem cennych informacji. Znajdziesz tu wszystko na temat rynku w Czechach, rozkręcania firmy i zarządzania nią oraz wskazówki dotyczące tego gdzie szukać wsparcia finansowego. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim.

Polski Portal Promocji Eksportu
Jakie formy działalności gospodarczej funkcjonują w Czechach? Jak poprawnie rozliczać podatek? Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz przewodnik po rynku zawierający informacje gospodarcze, handlowe i prawne. Informacje są w języku polskim.

Portal dla osób prowadzących działalność gospodarczą
Znajdziesz tu m.in. aktualności ze świata biznesu, informacje o tym jak rozliczyć podatek z prowadzenia działalności gospodarczej, zakładkę poświęconą prawu pracy, zatrudnianiu pracowników itp.

Prowadzenie firmy w Czechach
Dlaczego warto rozpocząć działalność gospodarczą w Czechach? Jakich utrudnień należy się spodziewać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz na stronie Centrum Wspierania Małego i Średniego Biznesu w Czechach. Serwis jest w języku polskim.

Rejestr działalności gospodarczych
Skorzystaj z wyszukiwarki, aby wyszukać informacje na temat interesującego cię przedsiębiorstwa i jego danych statystycznych. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Urząd Rejestracji Przedsiębiorstw
By wystartować jako przedsiębiorca musisz uzyskać wpis do ewidencji działalności – w tym celu powinieneś zgłosić się do Urzędu Rejestracji Przedsiębiorstw (Živnostenský úřad) w swojej gminie. Wykaz urzędów znajdziesz właśnie na tej stronie.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Czechach. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Czech. Link odnosi do strony polskiej.

iKariera
Jesteś studentem lub absolwentem uczelni technicznej i właśnie stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy? Ten portal jest właśnie dla Ciebie!

#europraca #czechy

Data utworzenia:

stopka strony