europraca • Dania

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Danii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Danii i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Danii w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Kopenhadze
Rozważasz wyjazd do Danii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Danii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Mieszkania socjalne
Aby zaoszczędzić na kosztach wynajmu, przeprowadzając się do Danii, możesz ubiegać się o mieszkanie socjalne. Mieszkania przydzielane są na podstawie listy oczekujących. Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Nauka języka duńskiego
Jako obcokrajowiec posiadający prawo pobytu w Danii możesz korzystać z bezpłatnych lekcji języka duńskiego. Ofertę znajdziesz na tej stronie. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Obcokrajowiec w Kopenhadze 
Uzyskasz tu cenne informacje dotyczące pracy, zakwaterowania, usług zdrowotnych, nauki języka oraz wielu innych aspektów życia w Kopenhadze. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Praca w Kopenhadze
Przydatne informacje dla obcokrajowców rozważających rozpoczęcie pracy w stolicy Danii – gdzie szukać pracy, jak wyglądają warunki zatrudnienia, jak płacić podatek, co zrobić w przypadku utraty zatrudnienia oraz wiele innych. Strona jest w języku angielskim.

Przewodnik po życiu w Danii
Portal przygotowany specjalnie dla obcokrajowców. Przewodnik zawiera aktualne informacje dotyczące przyjazdu, zamieszkania i podejmowania pracy w Danii. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Jeśli przewidujesz, że będziesz przebywać w Danii dłużej niż 3 miesiące, musisz zadbać o zarejestrowanie swojego pobytu w biurze regionalnym Statsforvaltningen odpowiednim dla swego miejsca zamieszkania. Strona dostępna jest w również w języku polskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z duńskimi standardami wydawane są przez duńską Agencję ds. Szkolnictwa Wyższego. Agencja podlega pod Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz należy do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Warunki pobytu w Danii
Oficjalny portal internetowy dotyczący prawa wjazdu, pobytu i pracy w Danii. Portal prowadzony jest wspólnie przez Duński Urząd Imigracyjny oraz Duńską Agencję Rekrutacji Międzynarodowej i Integracji. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Znajdź pracę

Academic Work
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.

Euraxess Dania
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Eco-jobs
Interesujesz się ochroną środowiska i przyrodą? Przejrzyj oferty pracy, staży i wolontariatu na Eco-jobs. Strona jest dostępna w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.

IT-jobbank
Wyszukiwarka ofert pracy w branży IT. Możesz tu przeglądać tysiące ofert zarówno w zakresie pracy stałej, jaki i tymczasowej.

Jobindex 
Strona zawiera bazę aktualnych ofert pracy. Możesz przeglądać oferty z wielu branży, w tym handlu, sprzedaży, logistyki, IT, zdrowia i opieki społecznej.

Moment
Na tej stronie możesz przeglądać zarówno oferty pracy tymczasowej i w niepełnych wymiarze godzin skierowane do studentów, jak i pracy stałej, dla osób posiadających już doświadczenie zawodowe. Moment ofertuje również usługi doradcze w zakresie zarządzania.

Simplyjob
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych.

OFIR
Wyszukiwarka ofert pracy i pracodawców. Możesz przeglądać oferty w wielu branżach i lokalizacjach. Podając adres e-mail możesz zapisać się na elektroniczne otrzymywanie najnowszych ogłoszeń o wolnych stanowiskach. Znajdziesz tu również porady odnośnie skutecznego ubiegania się o pracę.

Praca w Danii
Oficjalny portal internetowy dotyczący prawa wjazdu, pobytu i pracy w Danii. Znajdziesz tu linki do internetowych wyszukiwarek ofert pracy.  Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Praca w Kopenhadze
Szukasz pracy w Kopenhadze, ale nie znasz duńskiego? Nic trudnego! Na tej stronie ogłoszenia o pracy umieszczane są w języku angielskim. Możesz również założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o wolnych stanowiskach w twojej branży.

Praca w sektorze publicznym (I)
Największa baza ofert pracy w instytucjach publicznych – urzędach, szpitalach, uczelniach itp. Oferty dotyczą przede wszystkim ośrodków regionalnych i lokalnych.

Praca w sektorze publicznym (II)
Kolejna wyszukiwarka ofert pracy w instytucjach publicznych – ministerstwach, policji, uczelniach itp. Możesz zarejestrować swoje CV oraz zapisać się na elektroniczne powiadamianie o wolnych stanowiskach.

StepStone
Klasyczna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska i miasto, w którym chcesz pracować.

SydJob
Wyszukiwarka ofert pracy na południu Danii. Możesz przeglądać najświeższe ogłoszenia, szukać zatrudnienia tymczasowego lub w niepełnym wymiarze godzin.

Urząd pracy
Szukając pracy w Danii zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Informacje dostępne są także w języku angielskim.

Work in Denmark 
Portal publicznych służb zatrudnienia skierowany do wysoko wykwalifikowanych obcokrajowców poszukujących pracy w Danii. Strona jest w języku angielskim.

Własna działalność

Invest in Denmark
Portal utworzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaadresowany do zagranicznych firm i przedsiębiorców pragnących założyć własną działalność w Danii. Oprócz informacji praktycznych znajdziesz tu również porady biznesowe oraz przykłady dobrych praktyk. Strona jest w języku angielskim.

Start-up
Oficjalny portal internetowy dotyczący prawa wjazdu, pobytu i pracy w Danii. Wyjaśnia krok po kroku jak wygląda zakładanie start-upu w Danii. Strona jest w języku angielskim.

Własny biznes w Kopenhadze
Przydatne informacje dla wszystkich rozważających rozpoczęcie własnej działalności w stolicy Danii – gdzie szukać wsparcia i porad biznesowych, jak zarejestrować swoją firmę, a także gdzie szukać potencjalnych pracowników. Strona jest w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Danii. Link odnosi do strony polskiej.

Elevplads
Największa baza ofert praktyk i staży w Danii. Firma Elevplads także zatrudnia studentów i współpracuje z wieloma duńskimi firmami.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Danii. Link odnosi do strony polskiej.

Job-guide
Portal dotyczący ofert pracy i staży w branży budowlanej, finansowej i handlowej. Znajdziesz tu profile pracodawców, oferty pracy i linki do stron agencji zatrudnienia.

Moment
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na tę stronę. Możesz tu przeglądać oferty pracy i staży zaadresowane do studentów i absolwentów.

Studiejob
Studiujesz i chcesz zacząć zarabiać jednocześnie zdobywając doświadczanie zawodowe? Tu znajdziesz oferty pracy i staży zaadresowane właśnie do studentów.

Travel to Farm
Co roku Travel to Farm organizuje w Danii programy stażowe dla młodych rolników z całego świata. Travel to Farm to organizacja typu non-profit zajmująca się organizowaniem wymian międzynarodowych od ponad 100 lat. Informacje o stażach dostępne są w języku angielskim.

Trainee Search 
Wyszukiwarka praktyk i programów stażowych w Skandynawii. Na stronie możesz również poczytać blog z cennymi poradami zawodowymi. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Au pair

Aupair Denmark
Chcesz pracować jako au pair w Danii? Organizacja Aupair Denmark za darmo pomoże ci w znalezieniu rodziny goszczącej oraz w załatwieniu niezbędnych formalności. Strona jest w języku angielskim.

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Danii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

IAPA
Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające doświadczone i wykwalifikowane organizacje au pair. Jeśli chcesz pracować jako au pair w Danii upewnij się, że zapisujesz się do zarejestrowanej i sprawdzonej agencji, czy to w Danii czy w Polsce.

Praca jako au pair w Danii
Oficjalny portal internetowy dotyczący prawa wjazdu, pobytu i pracy w Danii. Wyjaśnia krok po kroku jak wygląda ubieganie się o pracę jako au pair w Danii. Strona jest w języku angielskim.

#europraca #dania

Data utworzenia:

stopka strony