europraca • Francja

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Francji w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Francji i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Francji w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Znajdziesz tu również praktyczne informacje o Francji i adresy ważnych instytucji. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Paryżu
Rozważasz wyjazd do Francji do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu wszelkie informacje o pobycie i pracy we Francji – w tym Niezbędnik Polaka we Francji, a także zasady dotyczące uznawania zagranicznych kwalifikacji zawodowych i dyplomów. Informacje dostępne są również w języku polskim.

ENIC-NARIC – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych we Francji.  Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z francuskimi standardami. ENIC-NARIC to jedyna organizacja uprawniona do wydawania certyfikatów poświadczających zagraniczne kwalifikacje. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ministrstwo Pracy, Zatrudnienia, Kształcenia zawodowego i Dialogu społecznego
Pożyteczne informacje dotyczące zatrudnienia, prawa pracy i szkoleń zawodowych. Na stronie znajdziesz również adresy biur regionalnych.

OFII - Francuski Urząd ds. Imigracji i Integracji
Urząd państwowy odpowiedzialny za regulowanie imigracji. Znajdziesz tu informacje o tym jak zalegalizować swój pobyt we Francji oraz jak wygląda proces zatrudnienia i integracji obcokrajowców. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Znajdź pracę

Apec
Strona zawiera wyszukiwarkę ofert pracy oraz porady zawodowe. W osobnej zakładce „Jeunes Diplômés” znajdziesz ogłoszenia o pracy dla absolwentów.

APECITA
Agencja pracy specjalizująca się w zatrudnianiu pracowników branży rolniczej, przemysłu żywnościowego i ochrony środowiska.

CadreEmploi
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Wystarczy, że do wyszukiwarki wpiszesz nazwę stanowiska i/lub miasto, w którym chcesz pracować. Na CadreEmploi znajdziesz również ciekawe artykuły o pracy oraz profesjonalne porady zawodowe dotyczące praw pracowniczych, czy zarobków.

CadresOnline
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę CadresOnline, aby przeglądać najnowsze oferty zarówno w tych, jak i w wielu innych branżach. Cadres Online oferuje również coaching kariery - ekspert za darmo odpowie na twoje pytania związane z poszukiwaniem pracy.

Central Job
Oferty pracy klasyfikowane według branży. Po zarejestrowaniu się możesz również przeglądać wzory CV oraz założyć własny profil z CV.

CIDJ - Krajowe centrum informacji młodzieżowej
Przydatne informacje dotyczące różnych spraw interesujących młodych ludzi, w tym oferty pracy i porady zawodowe. Korzystając z interaktywnej mapy znajdziesz linki do centrów regionalnych.

Cybernetyczne centrum pracy
Portal zawiera zbiór linków odnoszących do internetowych pośredników pracy, a także do stron zawierających porady zawodowe oraz ogłoszenia o szkoleniach i stażach.

Emploi
Baza linków do najlepszych stron internetowych związanych z poszukiwaniem pracy. Linki pogrupowane są tematycznie: szukanie pracy, praca lub staże, szkolenia zawodowe, zakładanie firmy, agencje pracy tymczasowej i sieci społecznościowe.

Euraxess Francja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Expectra
Expectra należy do międzynarodowej grupy agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad. Na stronie możesz przeglądać zatem najnowsze oferty pracy z całej Francji lub skontaktować się z agencją działającą w interesującym cię regionie. W wolnej chwili możesz również poczytać blog Expectry o pracy.

Francuska Izba Handlowa
Prezentacja sektora rzemieślniczego oraz francuskiej Izby Handlowej. Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także informacje o szkoleniach i opcjach zatrudnienia.

JobGate
Szukasz pracy w Paryżu? A może w Lyon? Wypróbuj tę wyszukiwarkę lub załóż profil z CV i stań się widoczny dla pracodawców! Na stronie JobGate znajdziesz również informacje dotyczące zatrudnienia oraz opisy różnych zawodów.

Keljob
Szukaj pracy, szkoleń, czytaj artykuły o pracy. Stwórz i zaprezentuj pracodawcom swoje CV. To co wyróżnia tę stronę od innych, to bogaty dział porad zawodowych – znajdziesz tu nawet internetowego coacha kariery!

Le Rucher
Portal skierowany do studentów poszukujących pracy. Znajdziesz tu m.in. wyszukiwarkę ofert pracy, możesz założyć profil z CV, a także zasięgnąć porad zawodowych.

L’Étudiant – praca dla absolwenta
Kończysz właśnie studia i szukasz pierwszej pracy? Bądź na bieżąco z wszystkimi kwestiami dotyczącymi życia zawodowego. Dowiedz się jak poprawnie napisać CV i list motywacyjny oraz jak przygotować się do podjęcia pierwszej pracy.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Przeglądane ogłoszenia można zachowywać, aby wrócić do nich później. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe dotyczące tego jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz jak wynegocjować dobrą pensję we Francji.

Option carrière
Bardzo prosta w obsłudze wyszukiwarka ofert pracy. Wystarczy wpisać typ poszukiwanej pracy oraz miejscowość lub region et voilà! Można również zapisać się na mailowe otrzymywanie aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach.

Officiel interim - praca tymczasowa
Tu znajdziesz oferty pracy tymczasowej w różnych branżach, m.in. w finansach, marketingu, farmacji czy pracy fizycznej. Możesz również zapisać się na elektroniczne powiadamianie o nowych ofertach pracy.

ParisJob
Szukasz pracy w Paryżu lub okolicach? Ta wyszukiwarka jest dla Ciebie! Znajdziesz tu również cenne porady zawodowe.

Praca w sektorze publicznym
Praktyczne informacje o konkursach na stanowiska w sektorze usług publicznych. Oferty pracy dla obywateli Francji, Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Prism’emploi
Agencja zrzeszająca ponad 600 firm zajmujących się rekrutacją. Znajdziesz tu dane kontaktowe do ponad 7000 tys. agencji pracy tymczasowej w różnych regionach Francji.

Recrut
Strona zawierająca bazę ofert pracy. Możesz przeglądać oferty z wielu branży, w tym handlu, sprzedaży, logistyki, turystyki, gastronomii, zdrowia i opieki społecznej. Znajdziesz tu również artykuły o pracy i porady zawodowe.

RegionsJob
Wiesz gdzie chcesz mieszkać we Francji i znaleźć pracę właśnie tam? Skorzystaj z regionalnej wyszukiwarki pracy. Na RegionsJob możesz również poczytać nowinki dotyczące pracy i życia zawodowego we Francji.

Startpeople
Agencja pracy i doradztwa personalnego. Przeglądaj aktualne oferty pracy na stronie lub skontaktuj się z konkretną agencją pracy w interesującym cię regionie. W razie pytań możesz je zadać Chloé – wirtualnej doradczyni zawodowej.

Urząd Pracy
Szukając pracy we Francji zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach zawodowych, porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych oraz dowiesz się o jakie zasiłki masz prawo się ubiegać.

Własna działalność

Auto-Entrepreneur
Zakładając własną działalność we Francji możesz się zarejestrować i uzyskać status przedsiębiorcy (auto-entrepreneur). Przeczytaj jakie korzyści z tego płyną (np. ułatwione płacenie podatków) i jak się zarejestrować.

CCI – Izba Handlowo-Przemysłowa
Porady skierowane do przyszłych przedsiębiorców. Znajdujące się tu informacje pomogą ci zorientować się jak założyć własną firmę we Francji. Możesz tu również przeczytać inspirujące case studies oraz rozwiązać testy, które nadadzą kierunek twoim działaniom.

Chez-vous
Jesteś fryzjerem, umiesz opiekować się dziećmi, a może lubisz prace ogrodnicze? Ogłoś się na Chez-vous! Zainteresowane osoby w danym regionie będą mogły się z Toba skontaktować i skorzystać z twoich usług.

URSSAF
Unions pour le recouvrement des cotisations de Securite Sociale et d'Allocations Familiales (URSSAF) to francuski odpowiednik polskiego ZUS. Znajdziesz tu niezbędne informacje o tym jak zarejestrować swoją firmę. Możesz również obliczyć koszty związane z prowadzeniem własnej działalności.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także we Francji. Link odnosi do strony polskiej.

CIDJ - Krajowe centrum informacji młodzieżowej
Przydatne informacje dotyczące różnych spraw interesujących młodych ludzi, w tym oferty praktyk i staży. Korzystając z interaktywnej mapy znajdziesz linki do centrów regionalnych.

Central Job
Oferty staży pogrupowane według branż i regionów. Po zarejestrowaniu się możesz też przeglądać wzory CV oraz wrzucić na stronę własne CV.

Emploi
Chcesz znaleźć staż, ale nie wiesz gdzie szukać? Strona Emploi zawiera zbiór linków, odnoszących do stron internetowych z aktualnymi ofertami staży.

IAESTE
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Francji.

IQuesta
Wyszukiwarka ofert pracy, staży oraz praktyk dostępnych na terenie całej Francji. Ogłoszenia można przeszukiwać według branży i lokalizacji.

L’Étudiant – staże i praktyki
Jeszcze studiujesz lub właśnie kończysz i chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe? Tutaj znajdziesz ogłoszenia o praktykach i stażach, a także cenne porady zawodowe, włącznie z tym, jak napisać CV i jak przygotować się do podjęcia pierwszej pracy.

Studyrama jobs: portal pracy dla studentów
Studiujesz i szukasz pracy? Studyrama to nie tylko wyszukiwarka pracy, ale również źródło informacji o twoich prawach, porady jak szukać pracy i jak przygotować dokumenty aplikacyjne.

Praca sezonowa

Anim’jobs
A może chcesz pracować jako animator społeczno-kulturalny? Anim’jobs publikuje setki ofert, które mogą cię zainteresować. Zgłoszenie kandydatury na niektóre oferty wymaga jednak wcześniejszej rejestracji w serwisie.

Oferty pracy sezonowej
Szukasz pracy sezonowej jako kelner, kierowca, pokojówka czy hostessa? Nic prostszego! Zarejestruj się i przeglądaj najnowsze oferty.

Praca na wakacje
Sieć informacji młodzieżowej CIDJ prowadzi fora internetowe, na których możesz poznać potencjalnych pracodawców i przeglądać tysiące aktualnych ofert pracy.

Praca w ośrodku wakacyjnym
Znajdziesz tu przede wszystkim oferty pracy skierowane do osób zainteresowanych pracą jako animatorzy społeczno-kulturalni w ośrodkach wypoczynkowych we Francji.

Yoopala – opieka nad dziećmi
Dostęp do strony wymaga wcześniejszej rejestracji. Jako członek, Yoopala otrzymasz wykaz do aktualnych ofert pracy, informacji o stawkach godzinowych, dopuszczalnych formach płatności, a także o obowiązujących zasadach BHP.

Au pair

AFJ
Masz od 18 do 27 lat i znasz trochę język francuski? Marzy ci się wyjazd na południe Francji? Zapoznaj się z programem au pair prowadzonym przez organizację AFJ. Informacje dostępne są także w języku angielskim.

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair we Francji? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

L’Office
Agencja informuje młodzież i dorosłych o różnych możliwościach nauki języka francuskiego, w tym poprzez pracę jako au pair. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

L’UFAAP
Francuski związek zrzeszający agencje au pair chętne do przyjęcia młodych ludzi z całego świata. Użyj interaktywnej mapy, aby znaleźć dane kontaktowe do agencji działającej w interesującym cię regionie. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

#europraca #francja

Data utworzenia:

stopka strony