europraca • Grecja

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Grecji w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Grecji i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Grecji w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Ambasada RP w Atenach
Rozważasz wyjazd do Grecji do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Grecji. Informacje dostępne są w języku polskim.

Centrum Nauczania Języka Nowogreckiego 
Centrum zajmuje się nauczaniem języka greckiego. Jest członkiem ALTE, europejskiego stowarzyszenia instytucji przeprowadzających egzaminy językowe. Zagranicznym studentom, planującym studia na greckiej uczelni, przyznaje certyfikaty językowe. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Grecki dla początkujących
Na stronie możesz zapoznać się z greckim alfabetem, podstawowym słownictwem, gramatyką, przydatnymi zwrotami i dialogami. Są to darmowe materiały głównie dla początkujących. Idealne dla tych, którzy chcą nauczyć się podstaw greckiego przed wyjazdem! Strona jest w języku angielskim.

Greece.com - portal turystyczny
Chcesz wynająć pokój w hotelu, wypożyczyć samochód lub dowiedzieć się więcej o różnych regionach Grecji? To wszystko znajdziesz na tej stronie. Informacje są w języku angielskim.

Informacja Obywatelska
Strona zawierająca informacje na temat twoich uprawnień oraz usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Grecji – edukacją, pracą, zakładaniem rodziny, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, itp. 

Instytut Ubezpieczeń Społecznych (IKA) 
Największa instytucja ubezpieczeń społecznych w Grecji. Po podjęciu przez ciebie pracy obowiązkiem pracodawcy jest dopełnienie formalności związanych z rejestracją pracownika w jednej z działających w Grecji kas ubezpieczeniowych.

Krajowa Organizacja Certyfikacji Kwalifikacji i Doradztwa Zawodowego
Misją organizacji jest dostosowanie kształcenia zawodowego i szkoleń do potrzeb rynku pracy. EOPPEP zajmuje się wdrażaniem systemów akredytacji edukacji pozaformalnej i nieformalnej oraz tworzeniem krajowej polityki w zakresie szkoleń i kształcenia zawodowego. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Ministerstwo Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Opieki Socjalnej 
Przegląd polityki i działań ministerstwa, a także informacje o szkoleniach zawodowych, podejmowaniu pracy oraz wsparciu udzielanym osobom bezrobotnym i niepełnosprawnym.

Nine muses – kursy językowe 
Kursy języka greckiego dla studentów. Program może być zindywidualizowany, a godziny elastyczne, aby każdy mógł go łatwo dopasować do swoich potrzeb. Strona jest w języku angielskim.

Omilo – kursy językowe
Szkoła oferuje standardowe i intensywne kursy języka greckiego w Atenach, Nauplion oraz na wyspach Siros, Andros i Lefkadzie, a także różne imprezy kulturalne dla obcokrajowców. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Przewodnik po Grecji
Myślisz o wyjeździe do Grecji, ale mało o tym kraju wiesz? Wejdź na tę stronę, aby dowiedzieć się więcej na temat historii, ludności, kultury i klimatu w Grecji. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Grecji należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z greckimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Znajdź pracę

Adecco
Jedna z największych agencji zatrudnienia w Grecji. Oferuje usługi zarówno w zakresie pracy stałej, jak i tymczasowej.

Anglo-Hellenic
Chcesz uczyć języka angielskiego w Grecji? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z wymaganiami jakie należy spełniać. Strona jest w języku angielskim.

Diorismos
Portal informacyjny. Znajdziesz tu artykuły dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości, szkoleń zawodowych, konferencji oraz wiele innych przydatnych informacji.

Euraxess Grecja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Grecka organizacja zatrudnienia (OAED) 
Szukając pracy w Grecji zacznij właśnie tutaj.  Działalność OAED obejmuje obszary: promocję zatrudnienia, doradztwo zawodowe, przyznawanie zasiłków rodzinnych i dla osób bezrobotnych oraz prowadzenie szkoleń zawodowych. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Informacje o pracy dla obcokrajowców
Podejmując pracę za granicą warto zapoznać się ze swoimi prawami, obowiązującymi w danym kraju przepisami oraz doświadczeniami innych osób. Wszystko to, znajdziesz właśnie na tej stronie. Informacje są w języku angielskim.

Instytut Pracy
Instytut prowadzi usługi informacyjne i doradcze zarówno dla osób zatrudnionych, jak i bezrobotnych. Znajdziesz tu również informacje o stażach i szkoleniach zawodowych.

Just Jobs
Szukasz pracy w Atenach? A może w Salonikach? Wypróbuj tę wyszukiwarkę lub załóż profil z CV i stań się widoczny dla pracodawców! Możesz również przeglądać oferty pracy klasyfikowane według branży oraz skorzystać z porad zawodowych. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Kariera
Niezwykle prosta wyszukiwarka ofert pracy. Wpisujesz rodzaj pracy jaki cię interesuje, miejscowość i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert. 

Manpower
Międzynarodowa agencja oferująca usługi w zakresie pracy tymczasowej i stałej. Możesz założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach pracy w twojej branży. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Portal o pracy
Przydatne informacje dotyczące rynku, prawa pracy, płac, zasad BHP, bezrobocia, podatków i gospodarki.

Praca w sektorze publicznym
Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o konkursach na stanowiska pracy w służbach publicznych na poziomie regionalnym i krajowym.

Skywalker: Jobs in Greece
Zajrzyj na stronę Skywalker, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w wielu różnych branżach. Skorzystaj z porad jak skutecznie szukać pracy, stworzyć atrakcyjne CV i jak zaimponować na rozmowie kwalifikacyjnej.

XE - praca
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty w tych i wielu innych branżach.

Własna działalność

Enterprise Greece
Agencja oferująca profesjonalne usługi w zakresie doradztwa biznesowego dla międzynarodowych firm pragnących zainwestować w Grecji. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Polski Portal Promocji Eksportu
Jakie formy działalności gospodarczej funkcjonują w Grecji? Jak poprawnie rozliczać podatek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w zakładce „ABC Biznesu”. Znajdziesz tu również informacje gospodarcze, handlowe i prawne. Informacje są w języku polskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Grecji. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Grecji. Link odnosi do strony polskiej.

Studenckie biura karier
Strona studenckiego biura karier Uniwersytetu Technicznego na Krecie. Znajdziesz tu linki do stron internetowych studenckich biur karier działających także na innych greckich uczelniach. Skontaktuj się z danym biurem, aby uzyskać informacje o tym gdzie i jak szukać praktyk lub staży w Grecji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Praca sezonowa

Diver’s Paradise
Masz dwa miesiące wolnego? Chcesz pracować jako płetwonurek? Masz szansę zatrudnić się w Diver’s Paradise. Uwaga - aby ubiegać się o tę pracę należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Greeka
Szukasz pracy wakacyjnej w Grecji? Ta strona jest dla ciebie! Sprawdź oferty w interesujących cię lokalizacjach, a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy. Twoje zgłoszenie zostanie przesłane bezpośrednio do pracodawcy. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna. Strona jest w języku angielskim.

Au pair

Nine Muses
Jak podjąć pracę jako au pair w Grecji? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie 9 muses. Strona dostępna jest w języku angielskim.

#europraca #grecja

Data utworzenia:

stopka strony