europraca • Hiszpania

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Hiszpanii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Hiszpanii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Hiszpanii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Madrycie 
Znajdziesz tu ważne informacje dotyczące pobytu i pracy w Hiszpanii. Informacje dostępne są w języku polskim.

CGT - Powszechna Konfederacja Pracy
Informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych i kampaniach prowadzonych przez hiszpańską Confederación General del Trabajo (CGT) – obecnie największego anarcho-syndykalistycznego związku zawodowego.

CNT - Krajowa Konfederacja Pracy
Hiszpańska anarcho-syndykalistyczna centrala związków zawodowych. Celem Confederación Nacional del Trabajo (CNT) jest propagowanie ducha samorządności, federalizmu i współpracy. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Instytut ds. równouprawnienia kobiet
Znajdziesz tu informacje dotyczące zatrudnienia kobiet, pogodzenia życia rodzinnego z zawodowym, a także inicjatyw rządowych mających na celu promowanie równości kobiet i mężczyzn w pracy.

Komisje Robotnicze CCOO
Comisiones Obreras to największa, co do liczby członków, centrala związkowa w Hiszpanii. Zajmuje się negocjowaniem poprawy warunków pracy nie tylko z pracodawcami ale i administracją publiczną.

Krajowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Specjalistyczna naukowo-techniczna jednostka rządowa, której zadaniem jest badanie, analizowanie oraz promowanie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Narodowy Instytut Zatrudnienia
Servicio Público de Empleo Estatal (SEPE) odpowiada za realizację polityki rządu Hiszpanii w kwestii zasiłku dla bezrobotnych. Znajdziesz tu także informacje dotyczące szkoleń i poszukiwania zatrudnienia.

Sieć Araña
Hiszpańska sieć zrzeszająca organizacje non-profit działające na rzecz walki z bezrobociem oraz wykluczenia społecznego wśród młodzieży poprzez wspieranie dostępu młodych ludzi do rynku pracy. Sieć promuje również samozatrudnienie wśród osób bezrobotnych.  

System ubezpieczeń społecznych
Seguridad Social - to hiszpański odpowiednik polskiego ZUS. Znajdziesz tu niezbędne informacje o składkach, rejestrowaniu własnej działalności, a także o emeryturach, świadczeniach społecznych i dotacjach dla firm.

Urząd skarbowy
Dowiedz się jak poprawnie odprowadzać podatek w Hiszpanii. Na stronie masz również możliwość złożenia zeznania podatkowego w formie elektronicznej.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z hiszpańskimi standardami. W Hiszpanii centrum NARIC podlega pod Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Związek Zawodowy UGT
Strona młodzieżowej sekcji jednego z najważniejszych związków zawodowych w Hiszpanii - Unión General de Trabajadores (UGT). Znajdziesz tu informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych i kampaniach prowadzonych przez młodzieżówkę UGT.

Znajdź pracę

Compu Trabajo
Znajdź wymarzoną pracę już teraz! Na stronie Compu Trabajo możesz zapoznać się z katalogiem firm, przeglądać oferty pracy, bezpłatnie dodać swoje CV oraz zapisać się na elektroniczne otrzymywanie najnowszych ogłoszeń o wolnych stanowiskach.

Euraxess Hiszpania
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Monster 
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Portal pracy dla osób niepełnosprawnych
Pierwszy na hiszpańskim rynku pracy portal promujący zatrudnienie wśród osób niepełnosprawnych. MERCADIS to miejsce spotkań dla firm poszukujących profesjonalistów i kandydatów, którzy mają do zaoferowania swoją wiedzę i doświadczenie.

Praca w organizacjach międzynarodowych
Oferty pracy skierowane do osób z wyższym wykształceniem, dobrze znających język angielski oraz posiadających doświadczenie zawodowe. W ofercie również programy dla młodych profesjonalistów. Zarejestruj się, aby otrzymać więcej informacji.

Sin Experienca
Oferty pracy i staży skierowane do osób, głównie studentów, nieposiadających żadnego doświadczania zawodowego.

Tecnoempleo
Wyszukiwarka ofert pracy w branży technologicznej. Można tu przeglądać tysiące ofert, zarówno w zakresie pracy stałej, jaki i tymczasowej. Zarejestruj się za darmo i załóż swój profil, aby zacząć zarządzać swoimi zgłoszeniami.

Urząd Pracy 
Internetowy serwis hiszpańskiego Urzędu Pracy. Pozwala łatwo i szybko przeglądać aktualne ogłoszenia o wolnych stanowiskach. Znajdziesz tu również informacje o tym jak rozpocząć własną działalność. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Własna działalność

Porady biznesowe od seniorów
Strona organizacji non-profit Secot, zrzeszającej wykwalifikowanych, często już emerytowanych, specjalistów z branży biznesu. Wolontariusze – seniorzy - służą bezpłatnymi poradami zawodowymi oferując swoją wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. 

System ubezpieczeń społecznych
Seguridad Social - to hiszpański odpowiednik polskiego ZUS. Znajdziesz tu niezbędne informacje o rejestrowaniu firmy. Możesz również obliczyć koszty związane z prowadzeniem własnej działalności.

Wirtualne centrum przedsiębiorczości
Ventanilla Única Empresarial Online (VUE online) jest projektem hiszpańskich Izb Handlowych. Program oferuje darmowe doradztwo online skierowane do przyszłych przedsiębiorców oraz przedsiębiorstw rozpoczynających właśnie swoją działalność.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Hiszpanii. Link odnosi do strony polskiej.

Educa empleo
Portal skierowany do studentów i absolwentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Educa empleo pomoże ci w wyszukaniu odpowiednich praktyk i stażu oraz udzieli cennych porad zawodowych. Na stronie możesz także dodać własne CV oraz podzielić się swoimi doświadczeniami w szukaniu pracy.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Hiszpanii. Link odnosi do strony polskiej.

Primer Empleo
Portal skierowany przede wszystkim do studentów i absolwentów nieposiadających doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w pomaganiu kandydatom w znalezieniu pierwszej pracy lub stażu.

Redfue
Strona hiszpańskiej sieci Fundacji Uniwersytet-Przedsiębiorstwo. Sieć pełni rolę pośrednika pomiędzy uczelniami a firmami. Członkowie Redfue aktywnie pomagają absolwentom w znalezieniu płatnych staży w firmach publicznych i prywatnych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Sin Experienca
Myślisz, że przyszedł czas na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego? Na Sin Experienca znajdziesz oferty pracy i staży skierowane do studentów nieposiadających jeszcze doświadczania zawodowego.

Praca sezonowa

Animajobs
Oferty pracy skierowane do osób zainteresowanych pracą jako animatorzy społeczno-kulturalni w ośrodkach wypoczynkowych w Hiszpanii. Strona dostępna jest również w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.

Turiempleo
Znajdź pracę w gastronomii, hotelu, biurze podróży lub ośrodku wypoczynkowym. Strona Turiempleo zawiera oferty pracy w branży turystyczno-rekreacyjnej.

Turijobs
Szukasz pracy sezonowej jako kelner, kierowca, pokojówka czy hostessa? Nic prostszego! Zarejestruj swoje CV i przeglądaj najnowsze oferty pracy. Strona dostępna również w języku angielskim.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Hiszpanii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi kieszonkowe? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

Culture and Friends
Doświadczona i wykwalifikowana organizacja au pair z siedzibą w Madrycie. Współpracuje z hiszpańskimi rodzinami goszczącymi i międzynarodowymi kandydatami au pair. Młodzi ludzie mogą ubiegać się o pobyty krótko- lub długoterminowe. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

#europraca #hiszpania

Data utworzenia:

stopka strony