europraca • Holandia

Pomocne strony


Pomogą ci

Agencja Ubezpieczeń Pracowniczych
W Holandii, pomimo tego, że wiele składek (na emeryturę, ubezpieczenie od wypadku, czy choroby) odprowadza za ciebie pracodawca, o ubezpieczenie od kosztów leczenia musisz zadbać sam/a. Tutaj dowiesz się jak uzyskać dostęp do opieki medycznej.

Ambasada Holandii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Holandii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Holandii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Hadze
Rozważasz wyjazd do Holandii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Holandii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Federacja Chrześcijańskich Związków Zawodowych 
Bogactwo informacji dotyczących praw pracownika: umów, płac, warunków pracy, zwolnień, emerytur, itp. Część informacji dostępna w języku angielskim.

Federacja Holenderskich Związków Zawodowych 
Na tych stronach znajdziesz przydatne informacje o pracy i o Federacji (FNV). Część z nich skierowana jest konkretnie do Polaków zatrudnionych na stałe lub tymczasowo w Holandii. FNV reprezentuje interesy pracowników w sferze pracy i dochodów. Informacje dostępne są także w języku polskim.

Fundacja Euro Polonia
Organizacja non-profit zajmująca się m.in. wspieraniem Polaków mieszkających w Holandii, którzy napotykają problemy adaptacyjne wynikające z różnic językowych, kulturowych, prawnych, itp. Prowadzi również działania w ramach edukacji pozaformalnej. Strona jest w języku polskim.

Jaap – oferty nieruchomości
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna w interesującym cię regionie Holandii.

Kalkulator pensji (brutto-netto)
Chcesz wiedzieć jak twoja pensja brutto będzie się przekładać na wysokość zarobków, które dostaniesz na rękę? Możesz to bardzo łatwo sprawdzić za pomocą tego narzędzia.

Mieszkania do wynajęcia
Szukasz mieszkania szybko i tanio? Zajrzyj na stronę internetową jednego z największych pośredników mieszkaniowych, umożliwiającego nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy najemcami i wynajmującymi.

Ministerstwo Spraw Społecznych i Zatrudnienia
Znajdziesz tu m.in. informacje o płacy minimalnej, przeciwdziałaniu dyskryminacji w pracy, zasadach BHP, czy świadczeniach na dzieci. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Nauka holenderskiego (I)
Kursy NT2 przeznaczone są dla osób, które pragną nauczyć się holenderskiego i zdobyć certyfikat językowy umożliwiający im podjęcie studiów lub pracy. Informacje o kursach dostępne są w języku angielskim.

Nauka holenderskiego (II)
Platforma internetowa do nauki języka holenderskiego. Znajdziesz tu lekcje wideo, listy słówek oraz wiele różnych ćwiczeń językowych. Strona jest w języku angielskim.

Nowy/a w Holandii (I)
Strona holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych skierowana do migrantów zarobkowych przybywających do Holandii. Do pobrania broszura informacyjna w języku polskim, a w niej opis niezbędnych kroków, które należy podjąć zaraz po przyjeździe.

Nowy/a w Hollandii (II) 
Wybierając się do Holandii możesz mieć pytania dotyczące kwestii formalnych i organizacyjnych. Na stronie rządowej dla imigrantów znajdziesz dane kontaktowe urzędów i instytucji, które pomogą ci w uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Pokoje do wynajęcia - Kamernet
Portal społecznościowy, który pomoże ci w znalezieniu pokoju do wynajęcia. Wystarczy, że założysz profil, w którym sprecyzujesz, czego szukasz i nawiążesz kontakt z osobami ogłaszającymi pokoje do wynajęcia. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Portal Polonii w Holandii – Moja Holandia
Znajdziesz tu ogłoszenia o pracy, informacje o muzeach, historii i kulturze Holandii, a także cenne porady – a to wszystko w języku polskim!

Portal Polonii w Holandii – polonia.nl
Portal Polaków żyjących w Holandii. Celem portalu jest działalność informacyjna oraz wspieranie i pogłębianie kontaktów polsko-holenderskich. Strona jest w języku polskim.

Portal Polonii w Holandii – fakty.nl
Kolejny portal informacyjny dla Polaków żyjących w Holandii. Oprócz aktualności, na stronie znajduje się również tablica ogłoszeń o mieszkaniach do wynajęcia, pracy, a także rzeczach na sprzedaż. Strona jest w języku polskim.

Rejestracja pobytu
Od stycznia 2014 r. istnieje w Holandii obowiązek rejestracji pobytu krótszego niż 4 miesiące. W tym celu musisz złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji Ludności (Basisregistratie Personen). Więcej informacji w broszurze w języku polskim na tej stronie.

System ubezpieczeń społecznych
Sociale Verzekeringsbank (SVB) - to holenderski odpowiednik polskiego ZUS. Znajdują się tu informacje o zasiłkach rodzinnych, emeryturach i rentach. Strona dostępna jest także w języku polskim.

Urząd Imigracji i Naturalizacji
Przed podjęciem pracy w Holandii należy zgłosić się do Urzędu Imigracji i Naturalizacji (Immigratie- en Naturalisatiedienst, IND), aby udowodnić cel swego pobytu. Więcej informacji na stronie w języku angielskim.

Urząd Skarbowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Holandii? Odwiedź stronę holenderskiego Urzędu Skarbowego. Znajdziesz tam szczegółową tabelę obowiązujących stawek oraz ulg podatkowych. Informacje dostępne są również w językach angielskim i niemieckim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Holandii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z holenderskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Znajdź pracę

Euraxess Holandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Freejobz
Agencja zajmująca się cateringiem i organizacją eventów w Amsterdamie. Zarejestruj się, aby dowiedzieć się o możliwościach pracy podczas festiwali oraz wszelkiego rodzaju innych imprez.

Jobted
Szukasz pracy w Holandii? Zajrzyj na tę stronę, aby przejrzeć aktualne oferty pracy. Możesz również założyć profil z CV i stać się bardziej widocznym dla pracodawców!

Luba
Agencja zatrudnienia specjalizująca się w pomaganiu młodym osobom w znalezieniu pracy.

Metabanenzoeker
Szukasz pracy w Amsterdamie albo w Rotterdamie? Chcesz pracować w finansach lub w marketingu? A może jesteś absolwentem stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami w twojej branży.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Nationale Vacature Bank
Wyszukiwarka ofert pracy i pracodawców. Możesz przeglądać oferty w wielu branżach i lokalizacjach. Podając adres e-mail możesz zapisać się na elektroniczne otrzymywanie najnowszych ogłoszeń o wolnych stanowiskach. Znajdziesz tu również porady odnośnie skutecznego ubiegania się o pracę.

Praca tymczasowa
Zajrzyj tu, aby przeglądać oferty pracy tymczasowej i wakacyjnej. Po zarejestrowaniu, będziesz codziennie mailowo otrzymywać informacje o nowych miejscach pracy.

Praca w sektorze publicznym
Baza aktualnych ofert pracy w instytucjach rządowych. Oferty można przeglądać według regionu, stażu pracy oraz branży.

Student Talent
Agencja pracy tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin dla studentów i absolwentów. Przeglądaj najnowsze oferty pracy lub zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia na swoją skrzynkę e-mail.

Students for students
Organizacja, która pomaga studentom i młodym absolwentom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego w znalezieniu pracy.

Urząd Pracy
Na tej stronie możesz szukać pracy, przeczytać o prawach pracownika, ubiegać się o świadczenia – zasiłek dla bezrobotnych, pomoc społeczną - a także zapoznać się z profilami firm oraz aktualną ofertą kursów szkoleniowych.

Własna działalność

Izba Handlowo-Przemysłowa
Przy zakładaniu własnej firmy w Holandii należy zgłosić swoją działalność do rejestru handlowego (Handelsregister) w regionalnej Izbie Handlowo-Przemysłowej (Kamer van Koophandel, KvK).

Urząd Imigracji i Naturalizacji
Jeśli chcesz założyć własną firmę w Holandii, musisz postarać się o pozwolenie na pobyt jako przedsiębiorca i otrzymać pozwolenie utworzenia firmy. Co więcej, firma musi w sposób istotny służyć holenderskim interesom. Więcej informacji na tej stronie.

Urząd Skarbowy
Prowadząc samodzielną działalność, warto wystąpić o wydanie zaświadczenia o stosunku pracy i kwalifikacji podatkowej (Verklaring arbeidsrelatie, VAR). Dokument ten znacząco ułatwia kontakty z kontrahentami. VAR jest wydawany przez holenderski Urząd Skarbowy.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Holandii. Link odnosi do strony polskiej.

ASA – agencja pracy dla studentów 
ASA posiada biura w ponad 20 miastach uniwersyteckich. Pracownicy agencji pomogą ci w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze, praktyk, staży, a także pierwszej pełnowymiarowej pracy.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Holandii. Link odnosi do strony polskiej.

Intergrad
Niezależna organizacja non-profit prowadzona przez studentów, której misją jest rozwijanie umiejętności biznesowych wśród studentów oraz pomaganie im w zdobyciu doświadczenia zawodowego.

Stagemotor
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na tę stronę. Możesz tu przeglądać oferty praktyk i staży we wszystkich regionach Holandii.

Stageplaza
Największa baza ofert praktyk i staży w Holandii. Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Znajdziesz tu również profesjonalne porady zawodowe dotyczące tego jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne.

Stages
Prosta i przejrzysta wyszukiwarka praktyk i staży. Na stronie znajdziesz również artykuły i porady zawodowe.

Stagesite
Studiujesz? Chcesz znaleźć pracę, bez konieczności przeglądania wielu stron internetowych?  Nic prostszego! Stagesite za ciebie przejrzy największe internetowe bazy staży i wyświetli wyniki wyszukiwania na jednej stronie. 

Staż w mediach
Źródło informacji, dla tych, co marzą o karierze w mediach. Znajdziesz tu również aktualne oferty pracy i staży.

Staż w sektorze publicznym
Baza aktualnych ofert staży w holenderskich instytucjach rządowych . Poszukiwani są chętni do pracy m.in. w branżach: prawniczej, IT, finansowej, itp.

Studenten Bureau
Organizacja zajmująca się rozwojem zawodowym wysoko wykwalifikowanych studentów poprzez m.in. coaching i mentoring oraz pomoc w szukaniu staży, praktyk lub pracy związanych z ich kierunkiem studiów.

Studenten Vacature
Wyszukiwarka pracy, staży oraz praktyk stworzona specjalnie dla studentów i absolwentów. Oferty można przeszukiwać według regionu, pracodawcy lub branży.

StudentJob
Oferty pracy, staży, pracy wakacyjnej dla osób posiadających dyplomy MBO, HBO oraz studentów i absolwentów studiów wyższych. Dzięki rozległej sieci kontaktów, StudentJob pomoże ci znaleźć pracę nawet w największych światowych firmach.

Praca sezonowa

Freejobz
Agencja zajmująca się cateringiem i organizacją eventów w Amsterdamie. Zarajestruj się, aby dowiedzieć się o możliwościach pracy podczas festiwali oraz wszelkiego rodzaju innych imprez.

Praca na polu kempingowym
Masz od 18-25 lat i szukasz ciekawej pracy wakacyjnej? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z możliwościami pracy na polu kempingowym. Do wyboru m.in. praca przy barze, w sklepie, opieka nad dziećmi, pomoc przy organizacji eventów oraz wiele innych.

StudentJob
Oferty pracy, staży, pracy wakacyjnej dla osób posiadających dyplomy MBO, HBO oraz studentów i absolwentów studiów wyższych. Dzięki rozległej sieci kontaktów, StudentJob pomoże ci znaleźć pracę nawet w największych światowych firmach.

Zoekbinbaan
Zajrzyj tu, aby przeglądać oferty pracy tymczasowej i wakacyjnej. Po zarejestrowaniu, będziesz codziennie mailowo otrzymywać informacje o nowych miejscach pracy.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Holandii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

House of Orange
Działająca od 2000 r. agencja au pair uznana za oficjalnego partnera Urzędu ds. Imigracji i Naturalizacji oraz za największą agencję au pair w Holandii. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Travel Active
Chcesz pracować jako au pair w Holandii? Zajrzyj na stronę organizacji Travel Active, która specjalizuje się w wymianach kulturowych, w tym w pobytach au pair. Organizacja pomoże ci w znalezieniu rodziny goszczącej oraz w załatwieniu niezbędnych formalności.

#europraca #holandia

Data utworzenia:

stopka strony