europraca • Islandia

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada RP w Reykjaviku
Rozważasz wyjazd na Islandię do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy na Islandii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Centrum Kultury i Informacji
Myślisz o przeprowadzce na Islandię? Chcesz wiedzieć jak zarejestrować swój pobyt, jak wynająć mieszkanie, jak wygląda opieka zdrowotna lub jak spędzać czas wolny? Ten portal to twoje kompendium wiedzy o życiu w Islandii. Strona dostępna jest również w języku polskim.

Centrum młodzieżowe w Reykjaviku
Młodzież może się tu spotykać by wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Centrum zajmuje się wspieraniem młodych ludzi w poszukaniu pracy oraz własnej ścieżki życiowej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Konfederacja Islandzkich Związków Zawodowych
Związki zawodowe reprezentują twoje prawa jako pracownika. Tutaj znajdziesz informacje na temat działalności związków zawodowych w Islandii. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Ministerstwo Handlu i Przemysłu
Przegląd polityki i działań ministerstwa: informacje o różnych programach, serwisach i publikacjach. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Polski portal o Islandii
Strona zawiera dużo, stale aktualizowanych artykułów nt. Islandii z polskiej prasy. Możesz tu przeczytać m.in. historii, języku, kuchni i kulturze tego kraju, o wydarzeniach kulturalnych oraz o tym jak najtaniej i najłatwiej się tam dostać.  

Praca na Islandii
Myślisz o przeprowadzce na Islandię w celu znalezienia tam pracy? Trafiłeś/łaś we właściwe miejsce. Ten portal to bogate źródło informacji na temat wszelkich kwestii związanych z zatrudnieniem w Islandii: prawo pracy, zezwolenia, zasiłki dla bezrobotnych, zasady BHP, kwestie podatkowe itp. Strona dostępna jest w kilku językach, także w języku polskim.

Tłumaczenie dokumentów
Skorzystaj z usług Asetur jeżeli potrzebujesz przetłumaczyć dokumenty. Poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie możesz zamówić usługi tłumacza w pewny i bezpieczny sposób. Strona dostępna jest także w języku polskim.

Urząd ds. Imigracji
Chcesz pracować w Islandii, ale nie wiesz jak to załatwić od strony formalnej? Zajrzyj na stronę Urzędu ds. Migracji. Tu znajdziesz wszelkie informacje dotyczące tego jakie dokumenty i zezwolenia są wymagane przy przeprowadzce i podejmowaniu zatrudnienia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Islandii? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę islandzkiego urzędu skarbowego. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Visir – oferty nieruchomości
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna w interesującym cię regionie Islandii.

Życie i praca na Islandii
Na tej stronie znajdziesz aktualne broszury EURES zawierająca szczegółowe informacje na temat warunków życia i pracy na Islandii. Większość broszur dostępna jest w języku polskim.

Znajdź pracę

Euraxess Islandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Islandzka Izba Przemysłowo-Handlowa
Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, informacje o szkoleniach i różnych opcjach kariery w branży przemysłowo-handlowo. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Job.is
Wyszukiwarka ofert pracy i pracodawców. Przeglądaj najnowsze ogłoszenia w interesujących cię branżach i lokalizacjach albo załóż swój profil z CV i pozwól, aby to pracodawca znalazł ciebie. Strona dostępna jest także w języku polskim.

Praca w sektorze publicznym
Wyszukiwarka ofert pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele stanowisk oraz ścieżek rozwoju kariery. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Urząd zatrudnienia
Szukając pracy na Islandii zacznij właśnie tutaj. Oprócz bazy aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o zasiłkach dla bezrobotnych oraz porady o tym gdzie i jak najlepiej szukać pracy. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Własna działalność

Agencja ds. inwestycji w Islandii
Myślisz o założeniu własnej działalności na Islandii? Wejdź na stronę Agencji ds. Inwestycji. Zakładanie firmy jest tu wyjaśnione krok po kroku. Agencja oferuje również profesjonalne usługi w zakresie doradztwa biznesowego dla międzynarodowych firm pragnących zainwestować na Islandii. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Islandii. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Islandię. Link odnosi do strony polskiej.

Praca sezonowa

Nínukot
Agencja, która pomoże ci w znalezieniu pracy sezonowej na Islandii. Oferty dotyczą pracy na farmie lub w branży turystycznej. Strona jest w języku angielskim.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Islandii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Nínukot
Lokalna agencja w Islandii pomagająca osobom zainteresowanym pracą jako au pair w znalezieniu rodziny goszczącej. Strona jest w języku angielskim.

#europraca #islandia #pomocnestrony

Data utworzenia:

stopka strony