europraca • Liechtenstein

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Szwajcarii w Warszawie
Interesy Liechtensteinu w Polsce reprezentuje Ambasada Szwajcarii. Jeżeli więc przygotowujesz się do wyjazdu do Liechtensteinu i masz pytania skontaktuj się z pracownikiem Ambasady Szwajcarii w Warszawie. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Szwajcarii
Funkcje polskiego przedstawiciela dyplomatycznego w Księstwie Liechtensteinu pełni Ambasador RP w Szwajcarii. Strona Ambasady dostępna jest w języku polskim.

Biuro ds. Kształcenia i Doradztwa Zawodowego
Pracownicy biura udzielają ogólnych informacji oraz indywidualnego doradztwa w kwestiach związanych z zatrudnieniem i kształceniem zawodowym w Liechtensteinie. Strona jest w języku niemieckim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Katalog firm i instytucji w Liechtensteinie
Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć dane teleadresowe lub link do strony internetowej dowolnej firmy lub instytucji działającej na terenie Liechtensteinu. Strona dostępna jest m.in. w następujących językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Liechtensteiner Vaterland
Strona internetowa największego dziennika wydawanego w Liechtensteinie. Zawiera najnowsze informacje z kraju i ze świata. Możesz także przeglądać oferty nieruchomości. Strona jest w języku niemieckim.

Oficjalny portal Liechtensteinu
Oficjalne źródło wszelkich faktów o Księstwie Liechtensteinu. Znajdują się tu m.in. informacje o systemie edukacji, kulturze, i społeczeństwie. Znajdziesz tu również listę linków do stron internetowych ważnych instytucji. Strona dostępna jest w językach angielskim i niemieckim.

Start Liechtenstein
Projekt zainicjowany przez studentów Uniwersytetu Liechtenstein. START ma celu promowanie przedsiębiorczości wśród studentów. Strona jest w języku niemieckim.

Strony rządowe Liechtensteinu
Na tym portalu znajdziesz wszelkie ważne informacje urzędowe dotyczące m.in. rejestracji pobytu, podejmowania pracy, świadczeń zdrowotnych, zasiłków itp. Strona jest w języku niemieckim.

Stowarzyszenie pracowników LANV
Głównym celem stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów społecznych, ekonomicznych, zawodowych i prawnych swoich członków oraz wszystkich pracowników zatrudnionych w Liechtensteinie. Strona jest w języku niemieckim.

Urząd Nadzoru Finansowego Liechtensteinu
Urząd sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym w Liechtensteinie (m.in. nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym itp.). Jest odpowiedzialny za zapewnienie stabilności rynku oraz ochronę klientów. Strona dostępna jest w językach angielskim i niemieckim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Na tej stronie znajdziesz informacje o instytucjach, do których należy się zgłosić, aby uzyskać dyplom poświadczający zgodność zagranicznych kwalifikacji ze standardami Liechtensteinu. Strona jest w języku niemieckim.

Znajdź pracę

aha – porady dla młodzieży
Portal zawierający porady dla młodzieży na wiele różnych tematów, w tym także w zakresie poszukiwania pracy. Strona jest w języku niemieckim.

Eurojobs
Firma wyspecjalizowana w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy, szczególnie w branżach metalurgicznej i budowlanej, ale nie tylko. Strona jest w języku niemieckim.

Izba przemysłowo-handlowa Liechtensteinu
Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, informacje o szkoleniach i różnych opcjach kariery w branży przemysłowo-handlowo. Strona jest w języku niemieckim.

Job4you
Agencja świadcząca usługi w zakresie rekrutacji. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki, aby przeglądać najnowsze oferty pracy stałej i tymczasowej. Strona jest w języku niemieckim.

Liechtenstein Jobs
Myślisz o podjęciu pracy w Liechtensteinie? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w twojej branży. Strona jest w języku niemieckim.

Służby Zatrudnienia Księstwa Liechtensteinu
Szukając pracy w Liechtensteinie zacznij właśnie tutaj. Służby Zatrudnienia nie tylko publikują najnowsze oferty o wolnych stanowiskach, ale także zapewniają kompleksową pomoc osobom poszukującym pracy. Strona jest w języku niemieckim.

Vogt Tempo Job
Agencja rekrutacyjna pośrednicząca w zatrudnianiu pracowników stałych i tymczasowych w branżach: budowniczej, przemysłowej, technicznej i w sektorze prywatnym. Strona jest w języku niemieckim. 

Własna działalność

Izba przemysłowo-handlowa Liechtensteinu
Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także porady skierowane do przyszłych przedsiębiorców.  Informacje pomogą ci zorientować się jak założyć własną firmę w Liechtensteinie. Strona jest w języku niemieckim.

Portal biznesowy Liechtensteinu
Myślisz o założeniu własnej działalności w Liechtensteinie? Zakładanie firmy jest tu wyjaśnione krok po kroku. Na portalu znajdziesz też najświeższe informacje gospodarcze. Strona dostępna jest w językach angielskim i niemieckim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Liechtensteinie. Link odnosi do strony polskiej.

Biuro ds. Kształcenia i Doradztwa Zawodowego
Pracownicy biura udzielają ogólnych informacji oraz indywidualnego doradztwa w kwestiach związanych z kształceniem zawodowym, a także podejmowaniem staży lub praktyk w Liechtensteinie. Strona jest w języku niemieckim.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Liechtensteinu. Link odnosi do strony polskiej.

Vogt Tempo Job
Agencja rekrutacyjna pośrednicząca w zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w tym studentów zainteresowanych odbyciem stażu. Strona jest w języku niemieckim. 

Praca sezonowa

aha – porady dla młodzieży
Portal zawierający porady dla młodzieży na wiele różnych tematów, w tym także w zakresie poszukiwania pracy wakacyjnej i tymczasowej. Strona jest w języku niemieckim.

Vogt Tempo Job
Agencja rekrutacyjna pośrednicząca w zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w tym studentów zainteresowanych odbyciem stażu lub podjęciem pracy wakacyjnej. Strona jest w języku niemieckim. 

Au pair

aha – porady dla młodzieży
Portal zawierający porady dla młodzieży na wiele różnych tematów, w tym także w zakresie poszukiwania pracy jako au pair. Strona jest w języku niemieckim.

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Liechtensteinie? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Aktualne informacje dostępne są jedynie w języku niemieckim.

#europraca #liechtenstein

Data utworzenia:

stopka strony