europraca • Luksemburg

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Luksemburga w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Luksemburga i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Luksemburga w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona jest w języku angielskim, ale część informacji dostępna jest także w języku polskim.

Ambasada RP w Luksemburgu
Rozważasz wyjazd do Luksemburgu do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Luksemburgu. Informacje dostępne są w języku polskim.

Narodowy Instytut Języków
Na tej stronie możesz zapoznać się z ofertą kursów językowych prowadzonych przez Instytut. Strona jest w języku francuskim.

Polska w Luksemburgu
Podstawowe informacje o Luksemburgu przygotowane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Znajdziesz tu informacje o kwestiach formalnych związanych z pobytem w Luksemburgu, bezpieczeństwie, ubezpieczeniach, świadczeniach zdrowotnych, itp.

Serwis Polaków w Luksemburgu
Stowarzyszenie działające od lipca 2007 r., którego misją jest integracja społeczności Polaków w Luksemburgu oraz upowszechnianie polskiej kultury, a także dobrego wizerunku Polaka w Wielkim Księstwie Luksemburga. Strona jest w języku polskim.

Strona rządu Luksemburga
Znajdziesz tu informacje na temat ustroju politycznego Księstwa Luksemburga, wykaz ministerstw, przegląd działań rządu oraz najnowsze publikacje. Strona jest w języku francuskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Luksemburgu? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę luksemburskiego urzędu skarbowego. Informacje są w języku francuskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Luksemburgu należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z luksemburskimi standardami. Strona jest w języku francuskim.

Znajdź pracę

Biuro Zatrudnienia 
Szukając pracy w Luksemburgu zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Strona jest w języku francuskim.

Doradztwo zawodowe (II)
Strona internetowa organizacji zajmującej się doradztwem zawodowym i szkoleniami. Doradcy dokładają wszelkich starań, aby oferować nowe rozwiązania dostosowane do ciągle zmieniającego się rynku pracy. Organizacja wspierana jest przez Ministerstwa Pracy, Edukacji i Gospodarki oraz przez samorządy lokalne. Strona jest w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.

Euraxess Luksemburg
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Izba Handlowa
Prezentacja luksemburskiej Izby Handlowej. Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także informacje o szkoleniach i opcjach zatrudnienia.

Job Finder
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę Job Finder, aby przeglądać najnowsze oferty w tych oraz w wielu innych branżach. Zarejestruj swoje CV online i stań się widoczny/a dla pracodawców. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Jobs.lu
Kolejna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Możesz się również zapisać na elektroniczne otrzymywanie informacji o najnowszych stanowiskach pracy oraz utworzyć swój profil online z CV. W osobnej zakładce znajdziesz najnowsze informacje dotyczące rynku pracy. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Moovijob
Myślisz o podjęciu pracy w Luksemburgu? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w twojej branży. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca w sektorze publicznym
Strona zawierająca informacje o wolnych stanowiskach pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele pozycji oraz ścieżek rozwoju kariery. Strona jest w języku francuskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Luksemburgu. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Luksemburga. Link odnosi do strony polskiej.

Stowarzyszenie studentów medycyny
Masz zamiar zostać lekarzem? Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami staży dla studentów medycyny w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Luksemburgu? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

#europraca #luksemburg

Data utworzenia:

stopka strony