europraca • Luksemburg

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Luksemburga w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Luksemburga i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Luksemburga w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona jest w języku angielskim, ale część informacji dostępna jest także w języku polskim.

Ambasada RP w Luksemburgu
Rozważasz wyjazd do Luksemburgu do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Luksemburgu. Informacje dostępne są w języku polskim.

Narodowy Instytut Języków
Na tej stronie możesz zapoznać się z ofertą kursów językowych prowadzonych przez Instytut. Strona jest w języku francuskim.

Polak w Luksemburgu
Podstawowe informacje o Luksemburgu przygotowane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Znajdziesz tu informacje o kwestiach formalnych związanych z pobytem w Luksemburgu, bezpieczeństwie, ubezpieczeniach, świadczeniach zdrowotnych, itp.

Serwis Polaków w Luksemburgu
Stowarzyszenie działające od lipca 2007 r., którego misją jest integracja społeczności Polaków w Luksemburgu oraz upowszechnianie polskiej kultury, a także dobrego wizerunku Polaka w Wielkim Księstwie Luksemburga. Strona jest w języku polskim.

Strona rządu Luksemburga
Znajdziesz tu informacje na temat ustroju politycznego Księstwa Luksemburga, wykaz ministerstw, przegląd działań rządu oraz najnowsze publikacje. Strona jest w języku francuskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Luksemburgu? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę luksemburskiego urzędu skarbowego. Informacje są w języku francuskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Luksemburgu należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z luksemburskimi standardami. Strona jest w języku francuskim.

Znajdź pracę

Biuro Zatrudnienia
Szukając pracy w Luksemburgu zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Strona jest w języku francuskim.

Doradztwo zawodowe (I)
Szukasz pracy? Masz pytania dotyczące swojej przyszłości zawodowej? Szukasz informacji na temat szkoleń? Wejdź na tę stronę, aby skontaktować się z doradcami zawodowymi. Wykwalifikowane osoby pomogą ci w napisaniu dobrego CV, nabraniu pewności siebie i poznaniu twoich praw. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Doradztwo zawodowe (II)
Strona internetowa organizacji zajmującej się doradztwem zawodowym i szkoleniami. Doradcy dokładają wszelkich starań, aby oferować nowe rozwiązania dostosowane do ciągle zmieniającego się rynku pracy. Organizacja wspierana jest przez Ministerstwa Pracy, Edukacji i Gospodarki oraz przez samorządy lokalne. Strona jest w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.

Euraxess Luksemburg
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Izba Handlowa
Prezentacja luksemburskiej Izby Handlowej. Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także informacje o szkoleniach i opcjach zatrudnienia.

Job Finder
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę Job Finder, aby przeglądać najnowsze oferty w tych oraz w wielu innych branżach. Zarejestruj swoje CV online i stań się widoczny/a dla pracodawców. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Jobs.lu
Kolejna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Możesz się również zapisać na elektroniczne otrzymywanie informacji o najnowszych stanowiskach pracy oraz utworzyć swój profil online z CV. W osobnej zakładce znajdziesz najnowsze informacje dotyczące rynku pracy. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Moovijob
Myślisz o podjęciu pracy w Luksemburgu? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w twojej branży. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca w sektorze publicznym
Strona zawierająca informacje o wolnych stanowiskach pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele pozycji oraz ścieżek rozwoju kariery. Strona jest w języku francuskim.

RTPG - szkolenia
Ośrodek szkoleniowy, który istnieje na rynku od 1997 roku. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń pomagającym osobom, które stały się bezrobotne w ponownym podjęciu pracy. Oprócz wzięciu udziału w różnych szkoleniach, możesz skontaktować się z doradcami firmy w celu zasięgnięcia profesjonalnych porad zawodowych. Strona jest w języku francuskim.  

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Luksemburgu. Link odnosi do strony polskiej.

Centrum Informacji Młodzieżowej
Znajdziesz tu porady dotyczące szukania stażu oraz linki do stron internetowych, na których znajdziesz oferty praktyk i staży w Luksemburgu. Informacje są w języku francuskim.

IAESTE
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Luksemburga. Link odnosi do strony polskiej.

Stowarzyszenie studentów medycyny
Masz zamiar zostać lekarzem? Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami staży dla studentów medycyny w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Luksemburgu? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

#europraca #luksemburg

Data utworzenia:

stopka strony