europraca • Malta

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Malty w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu na Maltę i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Malty w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Departament  Stosunków Pracowniczych i Przemysłowych
Na stronie Departamentu możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi warunków pracy na Malcie. Strona jest w języku angielskim.

FELTOM – kursy językowe
Federacja zrzeszająca wszystkie akredytowane szkoły języka angielskiego na Malcie. Wejdź na stronę, aby przejrzeć listę szkół i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Strona jest w języku angielskim.

Kursy językowe
Na stronie znajdziesz wykaz różnych kursów językowych prowadzonych w centrach edukacji dorosłych. Możesz zapisać się na kursy z języka angielskiego i maltańskiego, ale nie tylko. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.  

Maltański Związek Pracowników 
Wspólny głos pracowników na Malcie. Wejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej o działalności związku, o jego celach, publikacjach i realizowanych projektach. Związek prowadzi też różnego rodzaju szkolenia. Strona jest w języku angielskim.

Polskojęzyczny serwis turystyczny
Kompleksowy portal poświęcony podróżom na Maltę i Gozo. Na stronie możesz wyszukać loty, noclegi, poczytać fotorelacje i reportaże, a także zobaczyć jakie atrakcje turystyczne tam na ciebie czekają.

Portal prawno-finansowy
Wszelkie informacje dotyczące legalizacji pobytu na Malcie, formalnych kwestii zatrudnienia, obowiązujących podatków itp. Strona jest w języku angielskim.

Powszechy Związek Robotniczy
Największy związek zawodowy na Malcie, od ponad pół wieku występujący w obronie praw pracowników. Znajdziesz tu opis działalności związku, publikacje, raporty i projekty społeczne. Strona jest w języku angielskim.

Powszechy Związek Robotniczy - sekcja młodzieżowa
Ruch młodych pracowników na Malcie. O członkostwo mogą ubiegać się studenci, zatrudnieni w niepełnym wymiarze i bezrobotni. Wejdź na stronę, aby przejrzeć aktualne działania, newsy i publikacje.

Rejestracja pobytu
By móc pracować na Malcie, musisz uzyskać pozwolenie na pobyt dla obywatela UE. Szczegóły znajdziesz na tej stronie, w języku angielskim.

System ubezpieczeń społecznych
Znajdziesz tu informacje o emeryturach, ubezpieczeniach i zasiłkach wypłacanych osobom wychowującym dzieci, chorym, bezrobotnym i niepełnosprawnym. Strona jest w języku angielskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki na Malcie? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę maltańskiego urzędu skarbowego. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Malcie należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z maltańskimi standardami. Strona jest w języku angielskim.

Związek Bankierów na Malcie
Jedyny związek na Malcie, który zajmuje się negocjowaniem warunków umów zbiorowych w większości dużych banków i sektorze finansowym. Związek ma niezależny status, nie ma układów z żadną inną organizacją związkową i jest neutralny politycznie. Strona jest w języku angielskim.

Związek Nauczycieli
Misją organizacji jest przede wszystkim rozwój zawodowy nauczycieli. Wejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej o działalności związku, o tym jak stać się jego członkiem i zapoznać się z kodeksem nauczyciela na Malcie . Strona jest w języku angielskim.

Związek Położnych i Pielęgniarek
Związek, którego celem jest nie tylko wspieranie i promowanie interesów położnych i pielęgniarek na Malcie, ale także dbanie o zmniejszanie ryzyka występywania różnych chorób, dbanie o komfort pacjentów i przyspieszanie rekonwalescencji. Strona jest w języku angielskim.

Znajdź pracę

Career Jet
Jesteś gotowy/a na podjęcie pracy na Malcie? Skorzystaj z wyszukiwarki Career Jet, aby przeglądać oferty w Twojej branży. Strona jest w języku angielskim.

Euraxess Malta
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Malta Park
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska i lokalizację, w której chcesz pracować. Strona jest w języku angielskim.

People & Co
Potrzebujesz pomocy w poszukiwaniu pracy, napisaniu CV lub przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej? Wejdź na stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy lub skontaktuj się z doradcą zawodowym. Agencja People & Co specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników oraz organizowaniu szkoleń. Strona jest w języku angielskim.

Personnel Resources
Szukasz pracy lub porad zawodowych? Skorzystaj z usług Personel Resources. Codziennie znajdziesz tu nowe oferty pracy dla asystentów, specjalistów, kadry zarządzającej i młodych profesjonalistów. Strona jest w języku angielskim.

The Malta Independent
Szukasz pracy na Malcie? Chcesz pracować w finansach lub w marketingu? A może jesteś absolwentem stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy? Zajrzyj na stronę dziennika The Malta Independent i zapoznaj się z aktualnymi ofertami w twojej branży. Strona jest w języku angielskim.

The Times of Malta
Wyszukiwarka ofert pracy prowadzona przez dziennik The Times of Malta. Możesz przeglądać najświeższe ogłoszenia, szukać zatrudnienia tymczasowego lub w niepełnym wymiarze godzin. Strona jest w języku angielskim.

Vacancy Centre
Niezwykle prosta wyszukiwarka pracy. Wpisujesz rodzaj pracy jaki cię interesuje i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert. Strona jest w języku angielskim.

Własna działalność

Malta Enterprise
Myślisz o założeniu własnej działalności na Malcie? Zakładanie firmy jest tu wyjaśnione krok po kroku. Strona jest w języku angielskim.

Maltański Urząd Komunikacji
Ciekawym pomysłem na rozpoczęcie własnej działalności jest założenie firmy internetowej. Na Malcie jest to jak najbardziej możliwe  – wystarczy uzyskać do tego celu podpis elektroniczny. Wejdź na stronę Urzędu Komunikacji, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Strona jest w języku angielskim.  

Maltański Urząd Spraw Finansowych
Inwestorzy zagraniczni mogą zarejestrować swoją działalność bezpośrednio w tym urzędzie. Strona jest w języku angielskim.

Rejestr Przedsiębiorstw
Myśląc o założeniu własnej działalności za granicą, warto najpierw zapoznać się z tym jak wygląda procedura rejestrowania nowej firmy. Informacje o tym jak zrobić to na Malcie znajdziesz na tej stronie. Strona jest w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także na Malcie. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Maltę. Link odnosi do strony polskiej.

#europraca #malta

Data utworzenia:

stopka strony