europraca • Malta

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Malty w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu na Maltę i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Malty w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Departament  Stosunków Pracowniczych i Przemysłowych
Na stronie Departamentu możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi warunków pracy na Malcie. Strona jest w języku angielskim.

FELTOM – kursy językowe
Federacja zrzeszająca wszystkie akredytowane szkoły języka angielskiego na Malcie. Wejdź na stronę, aby przejrzeć listę szkół i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Strona jest w języku angielskim.

Kursy językowe
Na stronie znajdziesz wykaz różnych kursów językowych prowadzonych w centrach edukacji dorosłych. Możesz zapisać się na kursy z języka angielskiego i maltańskiego, ale nie tylko. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.  

Maltański Związek Pracowników
Wspólny głos pracowników na Malcie. Wejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej o działalności związku, o jego celach, publikacjach i realizowanych projektach. Związek prowadzi też różnego rodzaju szkolenia. Strona jest w języku angielskim.

Polskojęzyczny serwis turystyczny
Kompleksowy portal poświęcony podróżom na Maltę i Gozo. Na stronie możesz wyszukać loty, noclegi, poczytać fotorelacje i reportaże, a także zobaczyć jakie atrakcje turystyczne tam na ciebie czekają.

Portal prawno-finansowy
Wszelkie informacje dotyczące legalizacji pobytu na Malcie, formalnych kwestii zatrudnienia, obowiązujących podatków itp. Strona jest w języku angielskim.

Powszechy Związek Robotniczy
Największy związek zawodowy na Malcie, od ponad pół wieku występujący w obronie praw pracowników. Znajdziesz tu opis działalności związku, publikacje, raporty i projekty społeczne. Strona jest w języku angielskim.

Powszechy Związek Robotniczy - sekcja młodzieżowa
Ruch młodych pracowników na Malcie. O członkostwo mogą ubiegać się studenci, zatrudnieni w niepełnym wymiarze i bezrobotni. Wejdź na stronę, aby przejrzeć aktualne działania, newsy i publikacje.

Rejestracja pobytu
By móc pracować na Malcie, musisz uzyskać pozwolenie na pobyt dla obywatela UE. Szczegóły oraz formularz znajdziesz na tej stronie, w języku angielskim.

System ubezpieczeń społecznych
Znajdziesz tu informacje o emeryturach, ubezpieczeniach i zasiłkach wypłacanych osobom wychowującym dzieci, chorym, bezrobotnym i niepełnosprawnym. Strona jest w języku angielskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki na Malcie? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę maltańskiego urzędu skarbowego. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Malcie należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z maltańskimi standardami. Strona jest w języku angielskim.

Związek Bankierów na Malcie
Jedyny związek na Malcie, który zajmuje się negocjowaniem warunków umów zbiorowych w większości dużych banków i sektorze finansowym. Związek ma niezależny status, nie ma układów z żadną inną organizacją związkową i jest neutralny politycznie. Strona jest w języku angielskim.

Związek Nauczycieli
Misją organizacji jest przede wszystkim rozwój zawodowy nauczycieli. Wejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej o działalności związku, o tym jak stać się jego członkiem i zapoznać się z kodeksem nauczyciela na Malcie . Strona jest w języku angielskim.

Związek Położnych i Pielęgniarek
Związek, którego celem jest nie tylko wspieranie i promowanie interesów położnych i pielęgniarek na Malcie, ale także dbanie o zmniejszanie ryzyka występywania różnych chorób, dbanie o komfort pacjentów i przyspieszanie rekonwalescencji. Strona jest w języku angielskim.

Znajdź pracę

Career Jet
Jesteś gotowy/a na podjęcie pracy na Malcie? Skorzystaj z wyszukiwarki Career Jet, aby przeglądać oferty w Twojej branży. Strona jest w języku angielskim.

Departament Zatrudnienia i Szkoleń 
Szukając pracy na Malcie, zacznij właśnie tutaj. Departament Zatrudnienia to organizacja publiczna, której celem jest pomaganie osobom bezrobotnym w wejściu na rynek pracy oraz osobom zatrudnionym w rozwijaniu swojej kariery. Znajdziesz tu oferty pracy, dużo informacji o szukaniu pracy, szkoleniach, programach zatrudnienia dla młodzieży itp. Strona jest w języku angielskim.

Euraxess Malta
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Malta Park
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska i lokalizację, w której chcesz pracować. Strona jest w języku angielskim.

People & Co
Potrzebujesz pomocy w poszukiwaniu pracy, napisaniu CV lub przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej? Wejdź na stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy lub skontaktuj się z doradcą zawodowym. Agencja People & Co specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników oraz organizowaniu szkoleń. Strona jest w języku angielskim.

Personnel Resources
Szukasz pracy lub porad zawodowych? Skorzystaj z usług Personel Resources. Codziennie znajdziesz tu nowe oferty pracy dla asystentów, specjalistów, kadry zarządzającej i młodych profesjonalistów. Strona jest w języku angielskim.

Praca w sektorze publicznym
Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o konkursach na stanowiska pracy w służbach publicznych na poziomie regionalnym i krajowym. Strona jest w języku angielskim.

The Malta Independent
Szukasz pracy na Malcie? Chcesz pracować w finansach lub w marketingu? A może jesteś absolwentem stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy? Zajrzyj na stronę dziennika The Malta Independent i zapoznaj się z aktualnymi ofertami w twojej branży. Strona jest w języku angielskim.

The Times of Malta
Wyszukiwarka ofert pracy prowadzona przez dziennik The Times of Malta. Możesz przeglądać najświeższe ogłoszenia, szukać zatrudnienia tymczasowego lub w niepełnym wymiarze godzin. Strona jest w języku angielskim.

Vacancy Centre
Niezwykle prosta wyszukiwarka pracy. Wpisujesz rodzaj pracy jaki cię interesuje i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert. Strona jest w języku angielskim.

Własna działalność

Malta Enterprise
Myślisz o założeniu własnej działalności na Malcie? Zakładanie firmy jest tu wyjaśnione krok po kroku. Strona jest w języku angielskim.

Maltański Urząd Komunikacji
Ciekawym pomysłem na rozpoczęcie własnej działalności jest założenie firmy internetowej. Na Malcie jest to jak najbardziej możliwe  – wystarczy uzyskać do tego celu podpis elektroniczny. Wejdź na stronę Urzędu Komunikacji, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Strona jest w języku angielskim.  

Maltański Urząd Spraw Finansowych
Inwestorzy zagraniczni mogą zarejestrować swoją działalność bezpośrednio w tym urzędzie. Strona jest w języku angielskim.

Rejestr Przedsiębiorstw
Myśląc o założeniu własnej działalności za granicą, warto najpierw zapoznać się z tym jak wygląda procedura rejestrowania nowej firmy. Informacje o tym jak zrobić to na Malcie znajdziesz na tej stronie. Strona jest w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także na Malcie. Link odnosi do strony polskiej.

Departament Zatrudnienia i Szkoleń 
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na stronę Departamentu Zatrudnienia. Możesz tu przeglądać oferty praktyk i staży zawodowych na Malcie. Znajdziesz tu również dużo informacji o zatrudnieniu, szkoleniach i programach zatrudnienia dla młodzieży Strona jest w języku angielskim.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Maltę. Link odnosi do strony polskiej.

#europraca #malta

Data utworzenia:

stopka strony