europraca • Niemcy

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Niemiec w Warszawie
Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami nie tylko o pracy w Niemczech, ale także o niemieckim społeczeństwie, tradycjach i zwyczajach. Wszystko to znajdziesz na stronach przedstawicielstw Niemiec w Polsce, w tym ambasady w Warszawie. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Berlinie
Rozważasz wyjazd do Niemiec do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Niemczech. Informacje dostępne są w języku polskim.

Centralne Biuro Edukacji Zagranicznej – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Niemczech należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z niemieckimi standardami.  

DGB Jugend informacje prawne dla młodzieży
Zapoznaj się ze swoimi prawami, np. do płatnego urlopu, otrzymywania wynagrodzenia podczas choroby, ochrony przed bezprawnym zwolnieniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości młodzieżowa sekcja Konfederacji Niemieckich Związków Zawodowych ci pomoże. Informacje dostępne są również w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Federalne Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych
Przydatne informacje dotyczące rynku pracy, prawa pracy, zasad BHP, jak również emerytur i ubezpieczeń społecznych. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Federalny Urząd Pracy
Strona poświęcona prawu pracy, trendach na rynku, doradztwu zawodowemu, szkoleniom zawodowym, a także informacjom o zasiłkach dla bezrobotnych i świadczeniach socjalnych. Strona dostępna jest również w językach angielskim i francuskim.

Konfederacja Niemieckich Związków Zawodowych
Tutaj znajdziesz informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych i kampaniach prowadzonych przez niemieckie związki zawodowe. Na stronie dostępne są również dane kontaktowe poszczególnych organizacji związkowych. Wybrane informacje dostępne są również w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Kursy integracyjne dla imigrantów
Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców prowadzi kursy integracyjne dla osób przybywających do Niemiec na stałe. Kursy obejmują m.in. naukę języka niemieckiego, poznawanie kultury i historii Niemiec oraz obowiązującego systemu prawnego. Strona dostępna jest także w językach angielskim i rosyjskim.

Lohnspiegel
Tu znajdziesz wszystko o zarobkach w Niemczech, a także o prawach pracowniczych, zasadach BHP, urlopach i zwolnieniach lekarskich.

Make it in Germany
Odkryj Niemcy przy pomocy Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii. Portal skierowany do obcokrajowców - informuje o życiu i pracy w Niemczech, szkoleniach i nauce języka niemieckiego. Strona dostępna także w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Praca i życie w Niemczech
Zbiór stron zawierających praktyczne informacje skierowane do obcokrajowców o pracy i życiu w Niemczech, dotyczące np. uznawania kwalifikacji zagranicznych, prawa przysługującego osobom niepełnosprawnym, czy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Strona w języku angielskim.

Prawo pracy
Bogate źródło szczegółowych informacji na temat prawa pracy w Niemczech. Znajdziesz tu wszystko o rynku pracy, skalach zarobków, urlopach, zwolnieniach, odszkodowaniach, związkach zawodowych, zawieraniu umów itp. Możesz też wyszukać prawnika w celu zasięgnięcia porady.

Sieć IQ w Berlinie
Jak poradzić sobie po przyjeździe do Niemiec? Jak wygląda uznawanie kwalifikacji zawodowych? Gdzie szukać pracy? Na stronie sieci IQ znajdziesz adresy i linki instytucji, które pomogą ci odpowiedzieć na te i inne pytania. Strona dostępna jest również w językach: polskim, angielskim i francuskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Portal zawiera informacje o procedurach uznawania zagranicznych dyplomów zawodowych, a także o prawie pobytu i dostępu do rynku pracy. Praktyczna wyszukiwarka wskaże właściwy organ, do którego należy skierować wniosek o ocenę równoważności. Strona dostępna jest również w języku polskim. Wyszukiwarka funkcjonuje w językach angielskim i niemieckim.

WSI - Tarifarchiv
Centrum informacji o polityce prowadzonej przez związki zawodowe. Znajdziesz tu na przykład miesięczne raporty oraz informacje o prowadzonych aktualnie negocjacjach płacowych. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.

Życie i praca w Niemczech
Bieżące informacje dla obcokrajowców w Niemczech dotyczące takich tematów jak pozwolenie na pobyt i pracę. Jeśli masz pytania możesz zadać je na forum.

Życie zawodowe kobiet
Ministerstwo do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży stawia na równouprawnienie w pracy. Znajdziesz tu informacje dotyczące zatrudnienia kobiet, pogodzenia życia rodzinnego z zawodowym, pracy w niepełnym wymiarze godzin, a także inicjatyw rządowych mających na celu promowanie równości kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym.

Znajdź pracę

Academic Work
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.

Bühnenjobs – praca w teatrze
Chcesz pracować w teatrze lub filharmonii? Niemieckie stowarzyszenie teatralne przedstawia różne formy zatrudnienia w sektorze kultury.

Bund.de
Wyszukiwarka ofert pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele pozycji oraz ścieżek rozwoju kariery.

Cesar
Wyszukiwarka ofert pracy w zawodach, na które zawsze jest zapotrzebowanie! Przeglądaj oferty m.in. w zarządzaniu, IT, logistyce, czy medycynie.

Euraxess Niemcy
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Jak szukać pracy w Niemczech
Chcesz wiedzieć, jak ubiegać się o pracę w Niemczech? Na tej stronie znajdziesz wszystkie najważniejsze wskazówki!

Jobbörse - Publiczne pośrednictwo pracy
Internetowy serwis Federalnego Urzędu Pracy. Jobbörse pomoże ci szybko wyszukać pracę lub szkolenie. Warto się zarejestrować, ponieważ z serwisu korzystają również pracodawcy poszukujący nowych pracowników. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim.

Jobbydoo
Niezwykle prosta wyszukiwarka ofert pracy. Wpisujesz rodzaj stanowiska jaki cię interesuje, miejscowość i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert.

Jobrobot
Chcesz znaleźć pracę, bez konieczności przeglądania wielu stron internetowych? Nic prostszego! Jobrobot za ciebie przejrzy internetowe bazy ofert pracy pod kątem określonych przez ciebie kryteriów.

Jobware
Klasyczna wyszukiwarka ofert pracy. Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Prowadzi też porady zawodowe dotyczące przygotowywania I składania dokumentów aplikacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych, zarobków itp.

JOBworld
Inteligentna wyszukiwarka ofert pracy. Szukaj pracy bez konieczności przeglądania wielu różnych stron internetowych! JOBworld na podstawie twoich kryteriów wyszukiwania przegląda oferty z największych internetowych bazy ofert pracy tj. Jobware, StepStone, Monster i wiele innych.

Karriere
Czas na podjęcie pracy? Tu znajdziesz wszystko o karierze zawodowej w Niemczech, rynku pracy, zarobkach, przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych, czy zakładaniu własnej działalności. Aby zapoznać się z najnowszymi oferty pracy skorzystaj z wyszukiwarki.

Medi-Jobs
Wyszukiwarka ofert pracy w branży medycznej. Niezależnie od tego czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy trenerem fitness, zapewne znajdziesz tu coś dla siebie.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Niemiecka Izba Przmysłowo-Handlowa
Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, informacje o szkoleniach i różnych opcjach kariery w branży przemysłowej-handlowo.

Praca na rzecz społeczeństwa
Portal zawiera krótkie profile i dane kontaktowe do blisko 150 organizacji działających na całym świecie na rzecz rozwoju, w tym w Niemczech. Strona dostępna również w językach angielskim i francuskim.

Stellenanzeigen
Znajdź idealną pracę korzystając z wyszukiwarki Stellenanzeigen. Szukaj pracy w interesujących cię branżach i lokalizacjach lub przeglądaj profile pracodawców. Możesz również zapisać się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy e-mailowo.

StepStone
Szukasz pracy w Berlinie? A może w Monachium? Kolejna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Stowarzyszenie krajowych Izb Przemysłowo-Handlowych
Stowarzyszenie pomoże ci nawiązać kontakt z niemieckimi przedsiębiorstwami. Na stronie znajdziesz również dane kontaktowe lokalnych Izb Przemysłowo-Handlowych. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.

Świat pracy – znajdź swój wymarzony zawód
Wiesz, czego chcesz i jakie są twoje atuty? Nadszedł czas na znalezienie odpowiedniej pracy! Odkryj bogaty świat różnych zawodów. Znajdziesz tu również podpowiedzi jak przygotować dokumenty aplikacyjne i jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. 

Zet Online
Przeglądaj oferty pracy w mediach, medycynie, nauce, edukacji lub wielu innych branżach. Oprócz przeglądania aktualnych ogłoszeń, możesz również poczytać artykuły o niemieckim rynku pracy i zapoznać się z profilami pracodawców.

Praca dla nauczycieli w Maklemburgii- Pomorzu Przednim
Przeszkoleni nauczyciele mogą aplikować na odpowiednie stanowiska ogłaszane w internetowej bazie danych. Osoby nie będące rodzimymi użytkownikami języka muszą potwierdzić znajomość języka niemieckiego zgodnie z wymogami na stanowisko nauczyciela przez certyfikat poziomu C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
 

Własna działalność

Zakładanie firmy - portal przedsiębiorczości
Portal Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii zaadresowany do osób zainteresowanych założeniem firmy lub rozważających pracę na własny rachunek. Wersja w języku angielskim skierowana jest do imigrantów i przedsiębiorców zagranicznych.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Niemczech. Link odnosi do strony polskiej.

Berufsstart
Wyszukiwarka ofert pracy i staży dla absolwentów. Portal zawiera również cenne porady zawodowe.

Bildungsserver
Na portalu Niemieckiego Serwera Edukacyjnego znajdziesz informacje o tym gdzie i jak szukać praktyk lub stażu. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.

DGB Jugend informacje prawne dla młodzieży
Oprócz porad prawnych, znajdziesz tu również informacje o tym gdzie szukać pracy, praktyk i staży. W razie jakichkolwiek problemów młodzieżowa sekcja Konfederacji Niemieckich Związków Zawodowych ci pomoże. Informacje dostępne również w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim.

E-fellows
Internetowy program rozwoju kariery mający na celu łączenie kandydatów o wysokim potencjale z najlepszymi firmami. Uczestnicy programu mają dostęp do najnowszych ofert pracy i staży, prenumeraty gazet i czasopism, mentoringu oraz wielu innych usług. Aby się zapisać wystarczy posługiwać się językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

IAESTE
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Niemiec.

Jobber - portal pracy dla studentów
Bogate źródło informacji o pracy dla studentów: wszystkie uprawnienia wynikające z prawa pracy, pułapki czekające na studentów, a także poradnik zawodowy. Warto się zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.  Znajdziesz tu również wyszukiwarkę ofert pracy i praktyk.

Jobbydoo
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na tę stronę. Możesz tu przeglądać setki ofert praktyk i staży we wszystkich regionach Niemiec. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj stanowiska i miasto, w którym chcesz zdobywać doświadczenie.

LizzyNet
Portal skierowany do dziewcząt i młodych kobiet. Znajdziesz tu poradnik kariery, a także ogłoszenia o ciekawych warsztatach i programach wakacyjnych.  

Mein Praktikum
Szukasz ofert praktyk lub staży w Niemczech? Kein Problem! Oprócz przeglądania najnowszych ofert, strona ta pomoże ci się zorientować gdzie najlepiej szukać i na co zwracać uwagę przy wyborze pracodawcy. Możesz także przeglądać profile najlepiej ocenianych pracodawców.

Praca dla studentów zagranicznych
Chcesz studiować i jednocześnie na siebie zarabiać? Na stronie DAAD znajdziesz informacje o tym jak szukać pracy dorywczej (np. w kawiarni, na uczelni lub w prywatnej firmie), jak zdobyć doświadczenie zawodowe odbywając praktyki lub staże oraz jak stawiać pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej. Strona dostępna także w języku angielskim.

Praktikum
Prosta i przejrzysta wyszukiwarka praktyk i staży. Na stronie znajdziesz również profile pracodawców i magazyn o karierze.

Praktikum-service
Czas na praktyki lub staż? Przeglądaj oferty według branży lub miejscowości oraz zapoznaj się z profilami firm.

Praktikuss
Serwis kierowany jest do młodych osób chcących odbyć praktyki lub staż w sferze pracy społecznej.

Rausvonzuhaus
Informacje dla młodzieży o życiu i pracy w Niemczech. Znajdziesz tu zarówno informacje praktyczne jak i linki do wyszukiwarek praktyk i staży.

Staże i szkolenia zawodowe
Organizacja zajmująca się promowaniem staży i szkoleń zawodowych.  Wspiera absolwentów w znalezieniu odpowiednich szkoleń dzięki szerokiej sieci kontaktów z firmami i pracodawcami. 

StudentJob
Jeszcze studiujesz lub właśnie kończysz? Niezależnie od tego czy szukasz stażu czy pierwszej pracy StudentJob ma przygotowany dla ciebie szeroki wachlarz możliwości. Znajdziesz tu także oferty pracy tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin. Strona wymaga wcześniej rejestracji.

UNICUM – portal pracy dla studentów
Szukasz stażu, który pomoże ci zacząć budować swoją karierę? Centrum kariery UNICUM to świetne miejsce, żeby przeglądać aktualne oferty oraz założyć profil z CV. Klikając w zakładkę UNICUM.de możesz również poczytać inspirujące artykuły o karierach w różnych branżach.

Wolny Uniwersytet Berlina
Internetowe centrum kariery Wolnego Uniwersytetu Berlina. Znajdziesz tu informacje o tym jak i gdzie najlepiej szukać stażu.

Au pair

Au pair society
Federalne stowarzyszenie zrzeszające doświadczone i wykwalifikowane agencje au pair. Organizacja zapewnia wsparcie i wytyczne zarówno dla rodzin goszczących jak i pracowników oraz agencji au pair.

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Niemczech? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Au Pair z ewangelicką organizacją Diakonie
Vij należy do ewangelickiej instytucji Diakonie w Niemczech. Poprzez promowanie au pair, Vij chce przyczynić się do zwiększenia świadomości międzykulturowej i wzajemnego zrozumienia wśród młodzieży, a także doprowadzić do lepszej znajomości języków obcych i wzbogacenia kwalifikacji zawodowych. Strona dostępna jest także w języku polskim.

Au Pair z katolicką organizacją Caritas
Jesteś kobietą w wieku od 18 do 25 lat? Chcesz spędzić co najmniej pół roku mieszkając u niemieckiej rodziny pracując jako opiekunka do dzieci? Organizacja IN VIA, należąca do niemieckiego Caritasu, pomoże ci ten cel zrealizować. Informacje dostępne są w wielu językach, także w języku polskim.

Be Au-Pair
Portal prowadzony we współpracy z Ministerstwem ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży. Co to jest au pair? Na czym dokładnie polega ta praca? Jak zostać au pair w Niemczech? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Strona dostępna również w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Federalny Urząd Pracy
Informacje ogólne oraz broszury informacyjne Federalnego Urzędu Pracy zaadresowane do osób zainteresowanych pracą au pair w Niemczech.

Gütegemeinschaft – akredytacja agencji au pair
Stowarzyszenie mające na celu zapewnienie wysokiego standardu pracy poprzez kontrolę i certyfikację agencji au pair. Agencje posiadające certyfikat RAL Quality Seal zapewniają pracownikom au pair darmowe materiały informacyjne, pośrednictwo i wsparcie. Strona dostępna jest również w językach: angielskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Informacje o pracy jako au pair w Niemczech
Chcesz zajmować się pracami domowymi i opieką nad dziećmi jednocześnie podszkalając swój niemiecki? Dowiedz się jak i gdzie najlepiej szukać pracy au pair w Niemczech. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

#europraca #niemcy

Data utworzenia:

stopka strony