europraca • Norwegia

Pomocne strony


Pomogą Ci

Ambasada Norwegii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Norwegii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Norwegii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Oslo

Rozważasz wyjazd do Norwegii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Norwegii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Centrum Obsługi Pracowników Zagranicznych
Centra utworzone wspólnie przez Inspekcję Pracy, Policję, Urząd Podatkowy i Urząd ds. Cudzoziemców. W Centrach Obsługi zatrudnione są osoby władające wieloma językami, które pomagają w załatwieniu różnego rodzaju formalności. Strona dostępna jest także w języku polskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Informacja publiczna
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Norwegii – pracą, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, itp. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Informacje podatkowe
Dowiedz się jak poprawnie odprowadzać podatek w Norwegii. Informacje dotyczą zarówno pracowników firm, jak i przedsiębiorców. Portal dostępny jest także w językach polskim i angielskim.

Nauka języka online
Migranorsk prowadzi internetowe kursy z języka norweskiego. Szczegółowe informacje o kursach dostępne są w językach: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Strona dostępna jest w języku angielskim.

NOKUT – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania międzynarodowych kwalifikacji i umiejętności należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z norweskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Norweska Konfederacja Związków Zawodowych (LO) – sekcja młodzieżowa
Zapoznaj się ze swoimi prawami w pracy, np. do płatnego urlopu, ubezpieczenia chorobowego, czy ochrony przed bezprawnym zwolnieniem. Znajdziesz tu również informacje o aktualnych kampaniach, szkoleniach i konferencjach.

Oficjalny portal Norwegii
Rozważasz wyjazd do Norwegii? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z kulturą i historią tego pięknego kraju. Strona jest w języku polskim.

Państwowa Inspekcja Pracy
Informacje o warunkach pracy i płacy w Norwegii. Organ podlega pod Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Link odnosi do podstrony zawierającej informacje po polsku.

Praktyczne informacje dla cudzoziemców
Zbiór informacji publikowanych przez urzędy i instytucje państwowe, które pomogą ci w zapoznaniu się z twoimi prawami i obowiązkami w Norwegii. Strona dostępna jest także w językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Urząd ds. Cudzoziemców
Jeśli chcesz przebywać w Norwegii dłużej niż 3 miesiące, musisz postarać się o zarejestrowanie swojego pobytu. Tutaj dowiesz się jak to zrobić. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.

Urząd Pracy i Opieki Społecznej (NAV)
Strona poświęcona kwestiom pracy i bezrobocia, informacjom o zasiłkach, świadczeniach socjalnych i emeryturach. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Znajdź pracę

Academic Work
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.

Adecco
Jedna z największych agencji zatrudnienia w Norwegii. Oferuje usługi zarówno w zakresie pracy stałej, jak i tymczasowej.

Euraxess Norwegia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Finn
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę jednej z największych norweskich internetowych wyszukiwarek ofert pracy, aby przeglądać najnowsze oferty pracy stałej lub tymczasowej.

Konfederacja Młodzieżowych Związków Zawodowych
Znajdziesz tu wskazówki dotyczące tego, jak ubiegać się o pracę, jak napisać CV i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także informacje o zarobkach i prawie pracy w Norwegii.

Manpower
Międzynarodowa agencja oferująca usługi w zakresie pracy tymczasowej i stałej. Możesz założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach pracy w twojej branży. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Moja Norwegia
Portal Polaków w Norwegii. Znajdziesz tu ogłoszenia o pracy w języku polskim, a także najważniejsze wskazówki dotyczące szukania pracy w Norwegii.

Przewodnik po pracy w Norwegii
Procedura szukania pracy w Norwegii wyjaśniona krok po kroku. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Stillinger
Tu znajdziesz wszystko związane z poszukiwaniem nowej pracy: wyszukiwarkę ofert, katalog karier, porady zawodowe, aktualności i artykuły, a także linki do stron agencji zatrudnienia.

Urząd Pracy i Opieki Społecznej (NAV) 
Szukając pracy w Norwegii zacznij właśnie tutaj. Oprócz bazy aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również porady o tym gdzie i jak najlepiej szukać zatrudnienia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Własna działalność

Altinn
Przegląd istotnych informacji o tym jak zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą w Norwegii.

Biznes w Norwegii
Zakładanie firmy w Norwegii wyjaśnione krok po kroku. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Taxnorway
Strona rządowa poświęcona zakładaniu własnej działalności w Norwegii. Tutaj dowiesz się m.in. o tym jak poprawnie zarejestrować firmę. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Norwegii. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Norwegii. Link odnosi do strony polskiej.

Trainee.no
Strona zawiera listę programów stażowych w Norwegii. Staż trwa zwykle co najmniej 12 miesięcy i prowadzi do uzyskania pracy w pełnym wymiarze na stanowisku młodszego kierownika. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Praca sezonowa

Atlantis
Szukasz pracy tymczasowej w rolnictwie lub turystyce? W ramach wymian międzykulturowych, Atlantis pomaga młodym obcokrajowcom w zdobyciu pracy sezonowej w Norwegii. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

Au pair

Atlantis
Chcesz zajmować się pracami domowymi i opieką nad dziećmi jednocześnie podszkalając swój norweski? Dowiedz się jak i gdzie najlepiej szukać pracy au pair w Norwegii. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Norwegii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

#europraca #norwegia

Data utworzenia:

stopka strony