europraca • Portugalia

Pomocne strony


Pomogą ci

Agencja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Szukasz szczegółowych informacji na temat warunków i prawa pracy w Portugalii? Zajrzyj na stronę ACT (Autoridade para as Condições do Trabalho). Urząd zajmuje się egzekwowaniem przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzeniem konsultacji w tych dziedzinach.

Ambasada Portugalii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Portugalii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Portugalii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Lizbonie
Rozważasz wyjazd do Portugalii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Portugalii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Cial – kursy językowe
Chcesz nauczyć się języka portugalskiego, a przy okazji spróbować swoich sił na desce surfingowej? Wejdź na stronę szkoły językowej Cial, aby dowiedzieć się jak skorzystać z tej ciekawej oferty! Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Evolui - kursy internetowe
Bardzo szeroki wybór kursów online z zakresu biznesu i administracji, komunikacji, transportu i logistyki, pedagogiki oraz wielu innych zagadnień.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Generalna Konfederacja Pracowników Portugalskich
Portal zawiera bogactwo informacji dotyczących prawa pracy. Znajdziesz tu także dane kontaktowe do poszczególnych związków zawodowych, newsy, wydarzenia i informacje o aktualnie prowadzonych kampaniach. 

Informacja publiczna
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Portugalii – edukacją, pracą, zakładaniem rodziny, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, itp. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Krajowy Instytut Statystyczny
Portugalski odpowiednik polskiego GUS. Znajdziesz tu m.in. ogólne dane statystyczne dotyczące pracy, zatrudnienia, warunków życia itp., a także katalog publikacji, raportów i analiz. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ministerstwo Pracy, Solidarności i Opieki Społecznej
Przegląd polityki i działań ministerstwa: informacje o różnych programach, serwisach i publikacjach.

Serwis o Portugalii
Myślisz o wyjeździe do Portugalii, ale chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju? Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z najważniejszymi informacjami o ludności, klimacie i krajobrazie tego kraju.

Rejestracja pobytu
Informacje dotyczące prawa pobytu i obowiązku meldunkowego w Portugalii. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Urząd ds. Podatków i Ceł
W momencie, w którym podejmiesz pracę, twoim obowiązkiem jest złożenie podania o przyznanie numeru identyfikacji podatkowej w urzędzie skarbowym. Na tej stronie dowiesz się jak to zrobić oraz jak poprawnie odprowadzać podatek od dochodów w Portugalii.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Portugalii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z portugalskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Zakwaterowanie - hostele
Jeżeli szukasz taniego zakwaterowania krótkoterminowego zajrzyj na tę stronę. Zawiera ona listę hosteli w Portugalii oraz wskazówki, jak zarezerwować sobie miejsce w jednym z nich. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Znajdź pracę

Adecco
Jedna z największych agencji zatrudnienia w Portugalii. Oferuje usługi zarówno w zakresie pracy stałej, jak i tymczasowej.

Aeiou Emprego
Szukasz pracy w Lizbonie? A może w Coimbrze? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy. Oferty możesz przeglądać według typu stanowiska, lokalizacji i wymiaru czasu pracy.

Bons Empregos
Prosta w użyciu wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Znajdziesz tu również różne pomysły i porady, które pomogą ci w poszukiwaniu pracy.

Egor
Agencja zajmująca się rekrutacją, organizowaniem szkoleń, doradztwem personalnym i zatrudnieniem tymczasowym. Wejdź na stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy. Możesz również zasięgnąć porad dotyczących planowania swojej kariery i przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Strona jest dostępna także w języku angielskim.

Euraxess Portugalia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Expresso Emprego
Strona zawiera oferty pracy i listę programów szkoleniowych. W zakładce „Carreira” znajdziesz też porady na temat rozpoczynania i rozwijania swojej kariery oraz skutecznego przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Instytut Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego
Szukając pracy w Portugalii zacznij właśnie tutaj. Na stronie znajdziesz aktualne oferty pracy, a jako osoba bezrobotna zarejestrowana w lokalnym urzędzie pracy, masz również prawo do skorzystania z oferty szkoleń zawodowych.

Randstad
Międzynarodowa agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Na stronie możesz przeglądać najnowsze oferty pracy w całej Portugalii lub bezpośrednio skontaktować się z agencją działającą w interesującym cię regionie.

Sapo Emprego
Źródło informacji o zatrudnieniu. Znajdź szablony CV oraz porady na temat pisania listów motywacyjnych. Zarejestruj swoje CV, przeglądaj aktualne oferty pracy i aplikuj online.

Własna działalność

EU S.A.
Organizacja, której pracownicy i właściciele małych firm mogą zlecić wykonanie zadań logistycznych i administracyjnych, aby móc w pełni skupić swoją energię na nowych projektach. EU S.A. przyjmuje zlecenia w obszarach: księgowości, rekrutacji, pomocy prawnej, logistyki i telekomunikacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Empresa Online
Ciekawym pomysłem na rozpoczęcie własnej działalności jest założenie firmy internetowej. Na tej stronie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące podstaw zakładania działalności online, wyszukiwania nazwy i domeny, rejestracji znaku handlowego itp. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Polski Portal Promocji Eksportu
Jakie formy działalności gospodarczej funkcjonują w Portugalii? Jak poprawnie rozliczać podatek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na Portalu Promocji Eksportu. Informacje są w języku polskim.

Portugalska Agencja Inwestycji i Handlu 
Myślisz o założeniu własnej działalności w Portugalii? Wejdź na stronę aicep (Agência para o Investimento e Comércio Externo de Portugal). Zakładanie firmy w Portugalii jest tu wyjaśnione krok po kroku. Na stronie znajdziesz również linki do ważnych instytucji. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Portugalii. Link odnosi do strony polskiej.

Fundacja Młodzieży
Programy stażowe skierowane do osób w wieku od 18 do 25 lat. Znajdziesz tu opisy programów, zasady rekrutacji, a także opinie byłych uczestników. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Portugalii. Link odnosi do strony polskiej.

Międzynarodowy program stażowy INOV Contacto
Międzynarodowy program stażowy, trwa od 6 do 9 miesięcy i ma na celu podniesienie kwalifikacji, motywacji i umiejętności komunikacyjnych młodych absolwentów uczelni wyższych. Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z wymaganiami oraz strukturą stażu. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim.

Universia – portal studencki
Portal skierowany do studentów portugalskich uczelni. Znajdziesz tu aktualne oferty pracy i staży. Możesz zapisać się na elektroniczne powiadamianie o nowych ogłoszeniach.

#europraca #portugalia

Data utworzenia:

stopka strony