europraca • Słowacja

Pomocne strony


​Pomogą ci

Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu na Słowację i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Słowackiej w Warszawie. Dowiesz się, o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ambasada RP w Bratysławie
Rozważasz wyjazd na Słowację? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy na Słowacji. Informacje dostępne są w języku polskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Instytut Słowacki w Polsce
Na tej stronie możesz zapisać się na kurs słowackiego oraz na egzaminy potwierdzające twój poziom znajomości języka. Strona jest w języku polskim.

Kasa ubezpieczeń społecznych
Strona słowackiego odpowiednika polskiego ZUS. Znajdują się tu informacje o emeryturach oraz o zasiłkach wypłacanych osobom wychowującym dzieci, chorym, bezrobotnym i niepełnosprawnym. Strona dostępna jest także w językach angielskim i niemieckim.

Ministerstwo Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny
Na stronie Ministerstwa znajdziesz wszelkie informacje na temat polityki społecznej na Słowacji (m.in. świadczeniach socjalnych, polityce rodzinnej), ubezpieczeniach społecznych, zatrudnieniu, prawie pracy, integracji imigrantów i uchodźców, itp. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Przewodnik po Słowacji
Oficjalne źródło wszelkich faktów o Słowacji. Znajdują się tu m.in. informacje o historii, kulturze, i społeczeństwie Słowacji. Znajdziesz tu również listę linków do stron internetowych ważnych słowackich instytucji. Strona jest w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Jeśli planujesz mieszkać na Słowacji dłużej niż trzy miesiące, musisz złożyć na policji wniosek o wydanie karty pobytu. Dokument dostaniesz bez problemu, jeśli podjąłeś/podjęłaś pracę albo masz środki na utrzymanie.

Słowacki portal informacji prawnej
Portal, który zapewnia łatwy dostęp do informacji prawnej. Skierowany jest do organów administracji państwowej, władz lokalnych, organów władzy sądowniczej, specjalistów pracujących w dziedzinie prawa, przedsiębiorców i obywateli. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Słowacji należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji ze słowackimi standardami. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Znajdź pracę

Adecco
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych agencji zatrudnienia, działająca także na Słowacji. Oferuje usługi rekrutacyjne zarówno w zakresie pracy stałej, jak i tymczasowej. Wyszukiwarka pracy na stronie dostępna jest także w języku angielskim.

AVIZO
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty w tych oraz w wielu innych branżach.

Euraxess Słowacja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Job.sk
Przeglądaj ogłoszenia w różnych branżach, zarejestruj swoje CV i zapisz się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy drogą e-mailową.

Ponuky
Na tej stronie znajdziesz zarówno oferty pracy stałej, jak i tymczasowej, a także cenne porady zawodowe.

Profesia
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego, co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Na stronie Profesia możesz również zasięgnąć porad dotyczących przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, zarejestrować swoje CV i zapisać się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy drogą e-mailową. Strona dostępna jest także w językach angielskim i niemieckim.

SME
Szukaj pracy w interesujących cię branżach i lokalizacjach korzystając z wyszukiwarki dostępnej na stronie internetowej jednego z największych słowackich dzienników – SME.

Urzędy pracy
Szukając pracy na Słowacji zacznij właśnie tutaj. Na stronie znajdziesz mapę, która pozwoli ci wyszukać urząd pracy działający w interesującej cię miejscowości. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, możesz tu poczytać o prawach pracownika, dowiedzieć się jak ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych, a także zapoznać się z aktualną ofertą kursów szkoleniowych. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Zoznam
Skorzystaj z tej wyszukiwarki, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w wielu branżach i lokalizacjach. Możesz również założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o wolnych stanowiskach w twojej branży.

Własna działalność

Podnikajte – zakładanie własnej działalności
Portal zaadresowany do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej na Słowacji. Znajdziesz tu dział inspiracji, informacje o tym jak krok po kroku założyć firmę oraz porady z zakresu finansów, zarządzania i prawa.

Slovak Busniness Agency
Wyspecjalizowana organizacja non-profit działająca na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Agencja powstała w wyniku wspólnej inicjatywy UE i rządu Republiki Słowackiej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Słowacka Agencja ds. Rozwoju Inwestycji i Handlu SARIO
Agencja oferuje profesjonalne usługi w zakresie doradztwa biznesowego dla międzynarodowych firm pragnących zainwestować na Słowacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także na Słowacji. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE 
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Słowację. Link odnosi do strony polskiej.

Praca sezonowa

Brigadnici
Oferty pracy wakacyjnej, tymczasowej oraz w niepełnych wymiarze godzin.

Student Service
Strona zawiera informacje na temat pracy wakacyjnej i tymczasowej na Słowacji. Wystarczy wybrać miasto, aby móc przeglądać aktualne oferty pracy.

#europraca #slowacja

Data utworzenia:

stopka strony