europraca • Szwajcaria

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Szwajcarii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Szwajcarii i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Szwajcarii w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Bernie
Rozważasz wyjazd do Szwajcarii do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Szwajcarii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Baza związków zawodowych
Związki zawodowe reprezentują twoje prawa jako pracownika. Tutaj znajdziesz listę ważnych związków zawodowych w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Departament Spraw Wewnętrznych
W gestii Departamentu leżą sprawy, które wpływają na codzienne życie obywateli tj.: emerytury, świadczenia zdrowotne, ubezpieczenia od wypadku, bezpieczeństwo żywności, walka z uzależnieniami oraz profilaktyka AIDS, przeciwdziałanie dyskryminacji, itp. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Doradztwo zawodowe
Katalog instytutów prowadzących szkolenia zawodowe, biur doradztwa zawodowego i edukacyjnego oraz regionalnych agencji zatrudnienia. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i włoskim.

Dyrekcja do Spraw Europejskich
Centrum wiedzy o polityce integracyjnej UE. We współpracy z właściwymi urzędami Dyrekcja udziela informacji oraz koordynuje szwajcarską politykę UE. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Federalne Biuro Zabezpieczenia Społecznego
Zabezpieczenie społeczne w Szwajcarii obejmuje kilka planów ubezpieczeniowych zarówno publicznych, jak i prywatnych. Obejmują one m.in. ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, zasiłki rodzinne, renty, fundusze emerytalne, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, itp. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Federalne Biuro Zdrowia Publicznego
Urząd jest częścią Federalnego Departamentu Spraw Wewnętrznych. Wraz z kantonami jest odpowiedzialny za kształtowanie szwajcarskiej polityki zdrowotnej. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Homegate – oferty nieruchomości
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna mieszkania w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Immostreet – oferty nieruchomości
Oferty kupna i wynajmu nieruchomości. Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć odpowiednie dla siebie mieszkanie lub dom.

Organizator przeprowadzki
Myślisz o przeprowadzce do Szwajcarii? Skorzystaj z tego internetowego organizatora. Zarejestruj się i wprowadź planowaną datę przeprowadzki, aby otrzymywać powiadomienia o ważnych terminach np. rejestracji pobytu. Znajdziesz tu również informacje na temat urzędów, podatków, prawa jazdy, przepisów celnych, ubezpieczenia zdrowotnego itp. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Polski Portal Promocji Eksportu
Zanim zdecydujesz się na wyjazd do Szwajcarii dowiedz się więcej o tym kraju. Na Portalu Promocji Eksportu znajdziesz „Szwajcarski elementarz” ze wszystkimi praktycznymi informacjami o Szwajcarii w pigułce. Znajdziesz tu również informacje gospodarcze, handlowe oraz prawne. Strona jest w języku polskim.

Poradnik dla przenoszących się do Szwajcarii
Wszystko, co musisz wiedzieć o wjeździe do Szwajcarii oraz pobycie i zatrudnieniu w tym kraju. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Portal o Szwajcarii (I)
Chcesz wiedzieć jak zarejestrować swój pobyt, jak wynająć mieszkanie, jak wygląda opieka zdrowotna lub jak spędzać czas wolny? Portal ch.ch to twoje kompendium wiedzy o życiu codziennym w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Portal o Szwajcarii (II)
Przewodnik po Szwajcarii. Znajdziesz tu informacje z zakresu edukacji, historii, społeczeństwa, polityki, ekonomii, środowiska oraz wielu innych dziedzin. Strona dostępna jest w wielu językach, w tym także angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Praca w Szwajcarii
Jeśli myślisz o przeprowadzce do Szwajcarii w celu pracy, to trafiłeś/łaś we właściwe miejsce. Ten portal to bogate źródło informacji na temat wszelkich kwestii związanych z zatrudnieniem w Szwajcarii: prawo pracy, zezwolenia, zasiłek dla bezrobotnych, zasady BHP, analizy i statystyki dotyczące rynku pracy. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim.

Sekretariat Stanu ds. Gospodarczych
SECO to resort odpowiedzialny za wszelkie zagadnienia związane z polityką gospodarczą Szwajcarii. Jego celem jest zapewnienie trwałego wzrostu gospodarczego. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Sekretariat Stanu ds. Migracji
Urząd reguluje warunki, na jakich ludzie mogą przyjechać do Szwajcarii, by żyć i pracować oraz zajmuje się rozpatrywaniem wniosków o przyznanie szwajcarskiego obywatelstwa. Informacje dostępne są w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

System ubezpieczeń społecznych
Znajdziesz tu informacje o ubezpieczeniach i zasiłkach wypłacanych osobom wychowującym dzieci, chorym, bezrobotnym i niepełnosprawnym. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Urząd Podatkowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Szwajcarii? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę szwajcarskiego urzędu skarbowego. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Szwajcarii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji ze szwajcarskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Warunki życia w Szwajcarii 
Broszura EURES zawierająca szczegółowe informacje na temat warunków życia i pracy w Szwajcarii. Broszura jest w języku polskim.

Znajdź pracę

Academic Work
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.

Alpha
Szwajcarski portal pracy dla menedżerów i specjalistów. Oferty pracy aktualizowane są codziennie. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Career Jet
Myślisz o pracy w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego, co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska lub firmy i miasto, w którym chcesz pracować. Strona jest w języku niemieckim.

CinfoPoste
Szukasz pracy w dziedzinie współpracy międzynarodowej? Na tej stronie znajdziesz ogłoszeniach o wolnych stanowiskach. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Euraxess Szwajcaria
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

FMH Job
Wyszukiwarka ofert pracy w branży medycznej. Niezależnie od tego czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy trenerem fitness, zapewne znajdziesz tu coś dla siebie. Strona dostępna jest w językach niemieckim i francuskim.

Jobrapido
Szukasz pracy w Zurichu albo w Genewie? Chcesz pracować w finansach lub w marketingu? A może jesteś absolwentem stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami w twojej branży.

Mini-jobs
Oferty pracy wakacyjnej, tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin, a także praktyk i staży. Jeżeli szukasz łatwego sposobu, żeby sobie dorobić lub zdobyć doświadczenie zawodowe – ta strona jest dla ciebie! Strona jest w języku niemieckim.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe. Dostępna jest również francuska wersja językowa strony.

Praca jako pomoc domowa
Zajrzyj na tę stronę jeżeli chcesz pracować jako pomoc domowa, opiekun/ka do dzieci lub osób starczych, sprzątaczka itp. Strona jest w języku niemieckim.

Praca na farmie
Agroverde oferuje możliwości pracy od 3 do 18 miesięcy w charakterze pracownika lub praktykanta w gospodarstwie rolnym w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca socjalna
Myślisz o pracy w dziedzinie opieki społecznej? Ta strona może cię zainteresować! Znajdziesz tu różnorodne oferty pracy, od pracy tymczasowej do pracy stałej. Strona jest w języku niemieckim.

Praca w administracji rządowej
Baza aktualnych ofert pracy w urzędach i instytucjach administracji publicznej. Strona dostępna jest w językach: niemieckim, francuskim i włoskim.

Praca w sektorze publicznym
Wyszukiwarka ofert pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele pozycji oraz ścieżek rozwoju kariery. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Urząd Pracy
Szukając pracy w Szwajcarii zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim.

Własna działalność

Portal dla małych i średnich przedsiębiorstw
Portal informacyjny dla osób pragnących założyć własną działalność. Tutaj dowiesz się m.in. o tym jak stworzyć plan biznesowy, skąd uzyskać fundusze na prowadzenie działalności, jak zarejestrować firmę oraz jak dobrze zarządzać personelem. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Polski Portal Promocji Eksportu
Jakie formy działalności gospodarczej funkcjonują w Szwajcarii? Jak poprawnie rozliczać podatek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na Portalu Promocji Eksportu. Informacje są w języku polskim.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Szwajcarii. Link odnosi do strony polskiej.

Career Jet
Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe w finansach, a może w marketingu? Niezależnie od tego, co cię interesuje na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Przejrzyj aktualne oferty staży i praktyk. Strona jest w języku niemieckim.

IAESTE
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Szwajcarii.

Lehrstellenboerse
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na tę stronę. Możesz tu przeglądać oferty praktyk i staży we wszystkich regionach Szwajcarii. Strona jest w języku niemieckim.

Mini-jobs
Oferty pracy wakacyjnej, tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin, a także praktyk i staży. Jeżeli szukasz łatwego sposobu, żeby sobie dorobić lub zdobyć doświadczenie zawodowe – ta strona jest dla ciebie! Strona jest w języku niemieckim.

Sektor publiczny
Baza aktualnych ofert pracy, praktyk i staży w urzędach i instytucjach administracji publicznej. Strona dostępna jest w językach: niemieckim, francuskim i włoskim.

Students.ch
Szczegółowy przewodnik po rynku pracy. Znajdziesz tu oferty pracy, staży i praktyk oraz profile firm. Możesz również skorzystać z porad zawodowych. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Praca sezonowa

Mini-jobs
Oferty pracy wakacyjnej, tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin, a także praktyk i staży. Jeżeli szukasz łatwego sposobu, żeby sobie dorobić lub zdobyć doświadczenie zawodowe – ta strona jest dla ciebie! Strona jest w języku niemieckim.

Praca na farmie (I)
Agroverde oferuje możliwości pracy od 3 do 18 miesięcy w charakterze pracownika lub praktykanta w gospodarstwie rolnym w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca na farmie (II)
Szukasz ciekawej pracy wakacyjnej na świeżym powietrzu? Dzięki Agrivivie masz szansę spędzić trochę czasu mieszkając u szwajcarskiej rodziny na wsi oraz pomóc jej w wykonywaniu codziennych obowiązków gospodarczych. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim.

Au Pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Szwajcarii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi kieszonkowe? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Pro Filia
Chcesz pracować jako au pair w Szwajcarii? Organizacja Pro Filia pomoże ci w znalezieniu rodziny goszczącej oraz w załatwieniu niezbędnych formalności. Strona dostępna jest w językach francuskim, niemieckim i włoskim.  

#europraca #szwajcaria

Data utworzenia:

stopka strony