europraca • Węgry

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Węgier w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu na Węgry i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Węgier w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Ambasada RP w Budapeszcie
Rozważasz wyjazd na Węgry do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy na Węgrzech. Informacje dostępne są w języku polskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Instytut Liszta – kursy językowe
Ci, którzy chcieliby podjąć wyzwanie i nauczyć się języka węgierskiego mogą na tej stronie przejrzeć listę dostępnych kursów.

Oficjalny portal Węgier
Myślisz o wyjeździe na Węgry, ale mało o tym kraju wiesz? Wejdź na tę stronę, aby dowiedzieć się więcej na temat historii, ludności i kultury Węgier, a także o tym, co warto zwiedzić. Strona dostępna jest w wielu językach, także w języku polskim.

Urząd ds. Imigracji i Obywatelstwa
Informacje dotyczące prawa pobytu i obowiązku meldunkowego na Węgrzech. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Urząd skarbowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki na Węgrzech? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę węgierskiego urzędu skarbowego. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Węgrzech należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z węgierskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Węgierska prasa - Magyar Nemzet 
Strona internetowa jednego z największych i najbardziej wpływowych węgierskich dzienników. Zawiera najnowsze informacje z Węgier i ze świata. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Węgierska prasa - Nepszabadsag
Strona internetowa znaczącego węgierskiego dziennika. Zawiera najnowsze informacje z Węgier i ze świata.

Węgierska prasa - Vilaggazdasag
Strona internetowa węgierskiego dziennika ekonomicznego. Znajdziesz tu m.in. najnowsze informacje biznesowe.

Znajdź pracę

CV Online 
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę CV Online, aby przeglądać najnowsze oferty w tych i w wielu innych branżach. Możesz też dodać swoje CV do bazy oraz poczytać bloga z poradami zawodowymi. Strona dostępna jest także w języku niemieckim.

Euraxess Węgry 
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Grafton
Jedna z największych w Europie firm świadczących usługi w zakresie rekrutacji. Na stronie znajdziesz najnowsze oferty pracy stałej i tymczasowej oraz strefę kariery. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Krajowe Służby Zatrudnienia
Szukając pracy na Węgrzech zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Portal pracy (I) 
Baza linków do stron internetowych związanych z zatrudnieniem, poszukiwaniem pracy, prawem pracy, poradami zawodowymi itp. 

Portal pracy (II) 
Duży katalog przydatnych linków do stron związanych z zatrudnieniem, poszukiwaniem pracy i poradami zawodowymi.

Praca w sektorze publicznym
Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o konkursach na stanowiska pracy w służbach publicznych na poziomie regionalnym i krajowym.

Telepraca
Katalog węgierskich i międzynarodowych stron internetowych związanych z telepracą – gdzie szukać, na czym polega itp.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także na Węgrzech. Link odnosi do strony polskiej.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także na Węgry. Link odnosi do strony polskiej.

Au pair

Inter Au Pair
Agencja pomagająca osobom zainteresowanym podjęciem pracy jako au pair w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji oraz w znalezieniu rodziny goszczącej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.  

#europraca #wegry

Data utworzenia:

stopka strony