europraca • Włochy

Pomocne strony


Pomogą ci

Accademia Britannica Toscana
Szkoła językowa posiadająca akredytację włoskiego Ministerstwa Edukacji. Oferuje kursy językowe na sześciu różnych poziomach, od początkującego do zaawansowanego, lekcje indywidualne, a także zwiedzanie Włoch z przewodnikiem. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ambasada Włoch w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Włoch i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Włoch w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Rzymie
Rozważasz wyjazd do Włoch? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Włoszech. Informacje dostępne są w języku polskim.

Cultura Italiana
Profesjonalna szkoła językowa w Bolonii, która blisko współpracuje z Uniwersytetem Bolońskim oraz 40 innymi uczelniami na świecie. Kursy kładą nacisk przede wszystkim na zdobywanie praktycznych umiejętności językowych, a uczniowie mają okazje prowadzić konwersacje z rodowitymi Włochami. Strona dostępna jest m.in. w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Generalna Konfederacja Pracy
Najstarsza włoska organizacja związkowa, reprezentująca ponad 5 mln ludzi, w tym pracowników, emerytów i młodzież wkraczającą dopiero na rynek pracy.

Iluss – nauka włoskiego online
Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z ofertą internetowych kursów języka włoskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Możesz również skorzystać z opublikowanych darmowych materiałów oraz znaleźć adresy stacjonarnych szkół językowych. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Konfederacja Pracowniczych Związków Zawodowych
Druga co do wielkości konfederacja związków zawodowych we Włoszech. Na stronie znajdziesz informacje o działalności związku, publikacjach i bieżących wydarzeniach. Cześć informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Krajowy Instytut Ubezpieczeń od Wypadków przy Pracy
INAIL jest publiczną jednostką non-profit ochrony pracowników przed wypadkami w miejscu pracy, urazami fizycznymi i chorobami zawodowymi. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim.

Portal dla imigrantów
Wszelkie informacje dotyczące prawa pobytu i obowiązku meldunkowego we Włoszech. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Jeśli chcesz zatrzymać się we Włoszech na dłużej niż trzy miesiące, musisz zarejestrować się w lokalnym odpowiedniku urzędu stanu cywilnego (Ufficio Anagrafe del Comune lub Municipio). Więcej informacji o tym jak to zrobić znajdziesz na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Scud’It Roma
Szkoła języka włoskiego w Rzymie. Do wyboru kursy grupowe i indywidualne, zarówno intensywne jak i długoterminowe. Osoby zainteresowane mogą również ubiegać się o uzyskanie stypendium na naukę. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Urząd Skarbowy
Aby podpisać umowę o pracę, musisz najpierw postarać się o włoski numer identyfikacji podatkowej (Codice Fiscale). Numer uzyskasz w jednym z urzędów skarbowych (Agenzia delle Entrate). Na stronie znajdziesz również informacje o tym jak poprawnie odprowadzać podatki we Włoszech. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych we Włoszech należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z włoskimi standardami. 

Włoski Instytut Kultury w Warszawie 
Możesz się zapisać na kurs włoskiego oraz na egzaminy potwierdzające twój poziom znajomości języka. W ofercie zarówno kursy stacjonarne, jak i internetowe. Strona jest dostępna także w języku polskim.

Włoski Związek Zawodowy
Duża organizacja skupiająca pracowników z różnych sektorów gospodarki: osoby zatrudnione, bezrobotne i te pracujące na własny rachunek. Negocjuje poprawę warunków zatrudnienia nie tylko z pracodawcami, ale i z administracją publiczną.

Związek Polaków we Włoszech
Federacja skupiająca różne stowarzyszenia i instytucje polsko-włoskie na terenie Włoch. Głównym celem federacji jest krzewienie przywiązania do kultury i tradycji polskiej oraz dbanie o dobre imię Polski i Polonii za granicą. Strona jest w języku polskim.

Znajdź pracę

1NFORM4 GIOV4AN1
Włoska sieć centrów informacji młodzieżowej, gdzie znajdziesz informacje o możliwościach podjęcia pracy oraz założenia własnej działalności gospodarczej.

Bancalavoro
Niezwykle prosta wyszukiwarka pracy. Wpisujesz rodzaj pracy jaki cię interesuje, miejscowość i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert.

Banca Professioni
Strona, na której znajdziesz bazę ofert pracy. Możesz również zarejestrować swoje CV.

Biuletyn pracy
Wyszukiwarka ofert pracy stałej i tymczasowej. Znajdziesz tu również najnowsze informacje dotyczące rynku pracy.

Cambiolavoro
Innowacyjna witryna poszukiwania pracy. CV kandydatów wysyłane są bezpośrednio na pocztę elektroniczną konkretnych łowców głów i agencji rekrutacyjnych. 

Carrierain
Znajdziesz tu oferty pracy m.in. w handlu, informatyce, marketingu, badaniach i rozwoju. W osobnej zakładce możesz się również zapoznać z profilami firm, które zatrudniają absolwentów. Na stronie znajduje się również dużo filmików na temat rekrutacji.

Cesop
Magazyn internetowy, który udziela porad i wskazówek na temat kariery, szkoleń i zatrudnienia. Portal skierowany jest do studentów, absolwentów i młodych profesjonalistów. Strona dostępna jest również w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim.

Cliccalavoro
Wyszukiwarka ofert pracy i pracodawców. Przeglądaj oferty w wielu branżach i lokalizacjach. Możesz również założyć profil z CV i zapisać się na elektroniczne otrzymywanie informacji o interesujących cię stanowiskach. Znajdziesz tu również porady odnośnie skutecznego ubiegania się o pracę.

Cliclavoro
Portal skierowany do obcokrajowców, którzy są zainteresowani znalezieniem zatrudnienia we Włoszech. Znajdziesz tu m.in. wyszukiwarkę ofert pracy oraz informacje o tym jak legalnie się zarejestrować i podjąć pracę.

Corriere della Sera
Wyszukiwarka ofert pracy prowadzona przez włoski dziennik Correire della Sera. W osobnych zakładkach znajdziesz tu również ogłoszenia o szkoleniach zawodowych, przewodnik po świecie pracy oraz narzędzia, które pomogą ci w utworzeniu idealnego CV.

Euraxess Włochy
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

Gazetta Ufficiale
Włoski odpowiednik polskiego Biuletynu Informacji Publicznej. Znajdziesz tu również ogłoszenia o konkursach na stanowiska pracy w służbach publicznych na poziomie regionalnym i krajowym.

InfoJobs
Zajrzyj na stronę Info Jobs, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w wielu różnych branżach. Skorzystaj z porad jak skutecznie szukać pracy, stworzyć atrakcyjne CV i jak zaimponować na rozmowie kwalifikacyjnej. Porady dotyczą także szukania pracy przez osoby niepełnosprawne.

Job Advisor
Szukasz pracy? A może potrzebujesz wskazówek lub porad zawodowych? Zajrzyj na stronę Job Advisor. Znajdziesz tu nie tylko wyszukiwarkę ofert pracy, ale także przewodnik po karierze oraz najnowsze informacje dotyczące rynku pracy.

JobTel
Szukasz pracy lub szkolenia zawodowego, aby podnieść swoje kwalifikacje? A może chcesz wiedzieć jak połączyć pracę z nauką? Na JobTel znajdziesz to, czego szukasz. 

Lavoro e Carriere 
Znajdź pracę korzystając z wyszukiwarki na portalu Lavoro e Carriere. Przeglądaj oferty w interesujących cię branżach i lokalizacjach. Możesz również zapisać się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy e-mailowo.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Zajrzyj na tę stronę jeśli interesuje cię praca w organizacjach międzynarodowych i instytucjach publicznych. Istnieją również programy skierowane specjalnie do młodzieży.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Jobbydoo
Przejrzysty, darmowy, bezpieczny i godny zaufania serwis ofert zawodowych. Jak podkreślają jego twórcy, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi, m.in. Uniwersytetem w Mediolanie i Politechniką w Turynie.

Planethotel
Marzy ci się praca w gastronomii lub w hotelarstwie? Ta wyszukiwarka jest dla ciebie! Znajdziesz tu oferty pracy stałej, tymczasowej oraz w niepełnym wymiarze czasu.

Repubblica
Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi rynku pracy we Włoszech dzięki artykułom na stronie internetowej dziennika la Repubblica.

Własna działalność

1NFORM4 GIOV4AN1
Włoska sieć centrów informacji młodzieżowej, gdzie znajdziesz informacje o możliwościach podjęcia pracy oraz założenia własnej działalności gospodarczej.

Cliclavoro
Portal skierowany do obcokrajowców, którzy są zainteresowani założeniem własnej działalności we Włoszech. Są tu porady skierowane bezpośrednio do młodzieży, a także do osób bezrobotnych.

JobTel
Zakładanie własnej firmy we Włoszech wyjaśnione krok po kroku. Znajdziesz tu informacje m.in. o inkubatorach przedsiębiorczości, błędach jakich należy się wystrzegać, zasadach BHP, jak napisać dobry biznes plan oraz wiele innych cennych porad.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także we Włoszech. Link odnosi do strony polskiej.

A tutta scuola
Znajdziesz tu zbiór praktycznych i prawnych informacji o zasadach odbywania staży i praktyk we Włoszech.

Eurocultura
Organizacja przyjmująca stażystów w ramach europejskich programów mobilnościowych. Staże trwają od 3 do 32 tygodni. Program stażu obejmuje również: kurs z języka i kultury włoskiej, zwiedzanie oraz wykłady na tematy społeczno-gospodarcze i polityczne. Na koniec uczestnicy otrzymują certyfikat poświadczający ukończenie stażu. Strona dostępna jest również w językach angielskim i niemieckim.

Giovanisì
Osoby mające od 18 do 32 lat i studiujące we Włoszech mogą odbyć płatny staż w ramach swoich studiów uniwersyteckich, korzystając z programu Giovanisì. Więcej informacji na tej stronie.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Włoch. Link odnosi do strony polskiej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Program stażowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z informacjami na temat procedur naboru, wymagań, terminów składania wniosków.

Sportello Stage
Organizacja zajmująca się promowaniem praktyk i staży wśród studentów i absolwentów. Oferuje bezpłatne usługi w zakresie prowadzenia aktualnej bazy oferty stażowych, doradztwa zawodowego oraz organizowania spotkań z kierownikami wiodących firm.

Praca sezonowa

Lavoro Turismo
Jedna z największych i najlepszych stron internetowych we Włoszech dedykowana osobom poszukującym pracy w sektorze turystycznym.

Planethotel
Marzy ci się praca w gastronomii lub w hotelarstwie? Ta wyszukiwarka jest dla ciebie! Znajdziesz tu oferty pracy stałej, tymczasowej oraz w niepełnym wymiarze czasu.

Studenti
Chcesz dorobić w wakacje i przy okazji nauczyć się włoskiego? Na tej stronie znajdziesz dokładne wskazówki odnośnie tego gdzie i jak szukać pracy sezonowej we Włoszech.

Au pair

A.R.C.E. Au pair 
Masz od 18 do 30 lat i znasz trochę język włoski? Marzy ci się wyjazd do Włoch na 6-12 miesięcy? Wejdź na tę stronę, aby dowiedzieć się co zrobić, żeby dostać pracę jako au pair. Informacje dostępne są także w języku angielskim.  

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair we Włoszech? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

STI Travels
STI Travels współpracuje tylko ze sprawdzonymi agencjami Au Pair z całego świata, w tym także we Włoszech. Programy skierowane do osób w wieku od 18 do 30 lat, które mają już jakieś doświadczenie w opiece nad dziećmi.

#europraca #wlochy

Data utworzenia:

stopka strony