Publicystyka Wymiany młodzieżowe


Roza's ID photo .jpg

Nauczyciele dobrych relacji

Monika Rosmanowska,

– Osoby z niepełnosprawnościami mają w sobie naturalną ciekawość drugiego. Sporo moglibyśmy się nauczyć od naszych wychowanków. Zwłaszcza, gdy mówimy o otwartości, tolerancji i braku uprzedzeń – zwraca uwagę Róża Banasik-Zarańska.... »

Alina Kierod.jpg

Bajka z dobrym zakończeniem

Monika Rosmanowska,

– Te momenty, gdy młodzież czuje, że to, co jeszcze wczoraj było przeszkodą, dziś już wydaje się po prostu zwykłą, nic nie znaczącą różnicą, są bezcenne – zauważa Alina Kierod. I przekonuje, że nic tak nie łamie stereotypów jak wspólne, międzynarodowe działania.... »

Longin Kajka.jpg

Cel projektu? Uwierzyć w siebie

Monika Rosmanowska,

– Udział w projektach międzynarodowych jest dla młodzieży ważny, daje im satysfakcję, pokazuje, że stać ich na więcej – zwraca uwagę Longin Kajka z Fundacji Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej. ... »

anna wyrwich.JPG

Namiastka normalności w trudnych czasach

Monika Rosmanowska,

Tego projektu mogło nie być. Rodzice ukraińskich dzieci do ostatniej chwili wahali się, czy wysyłać swoje latorośle przez pogrążony w wojnie kraj z Kijowa do oddalonego o blisko 900 km Nowego Miasta. Zrobili to dając młodym kilka dni normalności w towarzystwie polskich rówieśników.... »

Małgorzata Bobrowska_Bezlik.JPG

Przyszłość planety w naszych rękach

Daria Nawrot,

O zaangażowaniu młodzieży w ochronę środowiska i znaczeniu inicjatyw lokalnych Daria Nawrot rozmawia z Małgorzatą Bobrowską – koordynatorką projektu „Eco Heroes” realizowanego w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.... »

Alina Fegler-Kotkiewicz.jpg

Razem przeciw wykluczeniu

Daria Nawrot,

O potrzebie walki ze stereotypami, przeciwdziałaniu mowie nienawiści i znaczeniu edukacji antydyskryminacyjnej Daria Nawrot rozmawia Aliną Fegler-Kotkiewicz, prezesem Stowarzyszenia EDUQ.... »

olena.png

Gra o lepszą przyszłość

Daria Nawrot,

O metodach edukacji obywatelskiej, znaczeniu krytycznego myślenia i zaletach grywalizacji Daria Nawrot rozmawia Oleną Garan, koordynatorką projektu “Mistrzowie gry poważnej. Serious gaming dla społeczności lokalnej”, zrealizowanego w ramach programu Erasmus+... »

Prace.JPG

Chodź, pomaluj mój świat - wspólna historia

Aleksandra Zalewska-Stankiewicz,

Historia krajów opowiedziana poprzez dawne wyposażenie domów, stworzenie „folkowego przystanku” i taniec ludowy – tak młodzież z Polski i Litwy szukała wspólnych korzeni.... »

Agnieszka_Włodarczyk.jpeg

Erasmus+ dla odważnych marzycieli

Wawrzyniec Pater,

Czekamy na projekty innowacyjne, tzn. takie, w których będzie więcej niestandardowych działań, kreatywnych metod pracy i oryginalnych produktów – mówi Agnieszka Włodarczyk, specjalista od Akcji 2. Programu Erasmus+ w kolejnym wywiadzie zwiastującym publikację Eurodesk Polska o Erasmusie+ i Europejskim Korpusie Solidarności.... »

Anna Pavlovych

Nauczanie przez działanie

Wawrzyniec Pater,

Dzięki wsparciu sektora Młodzież młodzi ludzie mogą stawiać pierwsze kroki w życiu obywatelskim, rozwijać swoje zainteresowania i pasje - rozmowa z Anną Pavlovych, koordynatorką Zespołu Erasmus+ Młodzież i DiscoverEU.... »

nick-abrams-IKtdqKatKPk-unsplash.jpg

Felieton familijny

Wawrzyniec Pater,

Możliwości wyjazdów oferowanych w ramach Erasmusa+ i innych programów wzbudzają we mnie największą zazdrość, a niekiedy frustrację, gdy słyszę, że młodzi wcale się nie palą, żeby z nich korzystać - Wawrzyniec Pater, koordynator sieci Eurodesk Polska pisze o możliwościach programu Erasmus+.... »

Wojnas.JPG

W krainie wikingów

PO WER daje powera – mówią uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie, którym mimo pandemii udało się wyjechać do Danii w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów".... »

stopka strony