Publicystyka Praca


w chmurach.JPG

Siedem lat w chmurach

Aleksandra Zalewska-Stankiewicz,

30-letnia Karina Mrowiec od siedmiu lat pracuje jako stewardesa. Na koncie ma już ponad 500 lotów i kilkaset wypraw z plecakiem, podczas których zobaczyła siedem cudów świata. A to wszystko dzięki Erasmusowi!... »

EwaLondyn.jpg

Pewność siebie i determinacja

Martyna Śmigiel,

Londyn jest bańką na mapie Wielkiej Brytanii – jest dużo bardziej kosmopolityczny, międzynarodowy niż reszta kraju. Tu nie zwraca się tak wielkiej uwagi na to, skąd jesteś.  ... »

Natalia_Norwegia01.JPG

Norweska kultura pracy

Martyna Śmigiel,

Norwescy przełożeni nie mają w zwyczaju krytykować podwładnych. Większą uwagę zwraca się na to, co się udaje, za co można kogoś pochwalić. Nie szuka się winnych, nie ocenia się, z czyjego powodu projekt się nie udał, tylko dlaczego.... »

Magda_Niemcy.jpg

Godne zarabianie

Martyna Śmigiel,

Największa zaleta niemieckiego rynku pracy? Większość osób jest w stanie zarobić na tyle dużo, by na wynajem mieszkania przeznaczyć nie więcej niż 30 proc. pensji.... »

AnetaAmstedram02.jpg

Holenderska szczerość aż do bólu

Martyna Śmigiel,

– Gdyby rok wcześniej ktoś mi powiedział, że będę mieszkać w Holandii, to roześmiałabym mu się w twarz, bo nigdy nie chciałam się wyprowadzać z Polski – mówi Aneta Ozorek, która mieszka i pracuje w Amsterdamie.... »

2f0c60fc48c55d676cb41c35eea7f1ab.jpg

Fiesta, taniec i tapas

Martyna Śmigiel,

Patrycja Głowacka mieszka i pracuje w Hiszpanii. W Madrycie spodobało jej się tak bardzo, że póki co nie planuje wracać do Polski.... »

MagdaParyz.jpeg

Błędne koło biurokracji

Martyna Śmigiel,

– Pierwszy rok mieszkania w Paryżu poświęciłam na intensywną naukę języka. Opłaciło się – tak o swoim pobycie we Francji opowiada Magdalena Kuprowska.... »

ddf22f510428716c869b3b9212618a61.jpg

Życie zaczyna się po pracy

Martyna Śmigiel,

– Korporacje w Pradze zatrudniają bardzo dużo obcokrajowców, bo Czesi często nie są zainteresowani robieniem kariery. W Polsce to nie do pomyślenia – o czeskim rynku pracy opowiada Katarzyna Kandefer.... »

Archiwum Prywatne.JPG

Na piłkarskim Oxfordzie

Maciej Zasada,

Jego przygoda z hiszpańskim futbolem rozpoczęła się od wyjazdu na Erasmusa. Dziś Aleksander Kowalczyk mieszka w Kraju Basków i trenuje tamtejsze drużyny.... »

element5-digital-jCIMcOpFHig-unsplash.jpg

Europejski Rok Umiejętności

Audrey Frith,

Młodzi ludzie przyznają, że wyjazd na Erasmusa albo wolontariat zmienił ich życie, ale nie potrafią przekuć tego w atut i „sprzedać” zdobytych doświadczeń w swoim CV.... »

Wywiad.JPG

Dwie z wielu - twarzy edukacji dorosłych

Ludmiła Malinowska,

Rozmowa międzypokoleniowa z Aliną Respondek – koordynatorką Zespołu Edukacja Dorosłych Erasmus+ w Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.... »

Islandia.JPG

Przystanek: Islandia!

Mają za sobą praktyki w Danii i Chorwacji. Teraz rezydują na Islandii. Iga Szczugieł i Krystian Dziopa przekraczają nie tylko granice państw ale i projektowania. To pobyt na praktykach w ramach Erasmusa otworzyły ich na świat.... »

marten-bjork-6dW3xyQvcYE-unsplash.jpg

Niewidzialny zawód

Audrey Frith,

Jako pracownicy młodzieżowi wierzymy w nasze działania, widzimy ich społeczny wpływ i to, jak zmieniają życie młodych. Mimo to na co dzień spotykamy się z negowaniem wartości pracy, którą wykonujemy.... »

stopka strony