Mobilność Fundusze Aktywność

Informacja europejska dla młodzieży

wwoof_fowo_rgb-vertical.png

Granty: WWOOF

WWOOF: sieć wolontariatów na farmach na całym świecie więcej »

eeas-logo-jpd.png

Granty: Młodzi specjaliści w delegaturach UE - program stażowy (JPD)

Co dwa lata Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych otwierają nabór na prestiżowy program stażowy w delegaturach UE na całym świecie. więcej »

alice-mindru-l82iuwrJvXs-unsplash.jpg

Weź udział: Targi pracy w Danii

Znajdź pracę w kraju, w którym średnie miesięczne wynagrodzenie jest kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Może Ci w tym pomóc bezpłatne spotkanie online! więcej »

dimitry-b-YFEVgGDh_gA-unsplash.jpg

Weź udział: 59 pięknych dni w Turcji

Wyjedź na krótki wolontariat do Yozgat i poznaj słynną turecką gościnność! O koszty wyjazdu nie musisz się martwić. więcej »

bruce-mars-S49Ii0irwWs-unsplash.jpg

Weź udział: Odpowiedzialna mobilność - działaj z Niemcami

Niemiecki Eurodesk poszukuje partnerów do projektu! Jeśli Twoja organizacja chce włączyć się w działania łączące ekologię i mobilność międzynarodową – zgłoście się do 15 lutego. więcej »

Mateusz Mirecki

Inspiracje: Pakować się i prosto!

Sanatorium dla ciała i umysłu – tak o swoim szwedzkim wolontariacie mówi Mateusz Mirecki, uczeń IV klasy Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. więcej »

priscilla-du-preez-OEdkPaxYMXU-unsplash.jpg

Eurolekcje w wersji online

Warsztaty w szkołach odwołane? Eurodesk Polska wychodzi z propozycją wirtualnych Eurolekcji! więcej »

unesco.png

Granty: Granty UNESCO dla młodych naukowców zainteresowanych badaniami Jedwabnego Szlaku

UNESCO przyzna 12 grantów w wysokości 10 000 $ dla młodych naukowców poniżej 35 roku życia, którzy zaproponują najlepsze pomysły na badania poświęcone wspólnemu dziedzictwu jedwabnych szlaków. więcej »

anna-selle-WdcoO8j8okk-unsplash.jpg

Weź udział: Inspiruj w Szwecji

Twoja szwedzka przygoda może zacząć się już za kilkanaście dni! Jak najszybciej aplikuj na roczny wolontariat EKS w Borås, na południu Szwecji. więcej »

remi-walle-86579-unsplash.jpg

Weź udział: Irlandia szuka pielęgniarek i opiekunów

Bezpłatne, wirtualne targi pracy są skierowane do osób, które chcą pracować w Irlandii w sektorze opieki zdrowotnej. więcej »

EMCDDA-logo.png

Granty: Staże w Europejskim Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA)

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii oferuje zaledwie kilka płatnych staży na rok. Dla zdeterminowanych pozostają staże bezpłatne lub takie, których koszty pokrywają podmioty trzecie. Rekom więcej »

eddy-billard-4_SfTecQE9M-unsplash.jpg

Weź udział: Pracuj w Finlandii

Poszukujesz nowych ścieżek rozwoju i marzy Ci się praca w Finlandii? Bezpłatne targi pracy Finland Works są propozycją dla Ciebie! więcej »

alexander-bracken-1391422-unsplash.jpg

Gdynia wyróżniona w Europie

Tytuł najbardziej przyjaznego miasta dla osób z niepełnosprawnościami, przyznawany corocznie przez Komisję Europejską, zdobył Jönköping (Szwecja). Trzecie miejsce zdobyła Gdynia. więcej »

helena-lopes-463976-unsplash.jpg

Weź udział: Wymień się z Litwą

Litewska organizacja poszukuje partnera do projektu w ramach polsko-litewskiej wymiany młodzieży. więcej »

140845063_3803307826356375_1558936306951891532_n.png

Weź udział: Szkoła Humanitarna

„Wiem i Działam” to bezpłatny program edukacyjny PAH o mądrym pomaganiu, skierowany do szkół. więcej »

kevin-canales-1584017-unsplash.jpg

Weź udział: Wolontariat na włoskich szlakach

Miłośnik gór, trekkingu i natury poszukiwany! Czeka krótki, 3-tygodniowy projekt we Włoszech: będziesz wytyczać nowe szlaki w Parku Narodowym Alta Murgia. więcej »

wolontariat dla frajerow (1).jpg

Inspiracje: (Nie) dla frajerów

Trudno jest namówić Polaków na pracę społeczną. Niektórzy uważają, że to dla naiwniaków – mówi Małgorzata Żołądziejewska, malarka z Zielonej Góry, która w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidar więcej »

82657306_3119158074780657_1574376509240508416_o-540x228.jpg

Inspiracje: Świecie, nadchodzę!

Rozmowa z 18-letnim Pawłem Piestrzeniewiczem, laureatem konkursu Komisji Europejskiej dla młodych tłumaczy „Juvenes Translatores”. więcej »

michela-meloni-QQYFSWBrWMM-unsplash.jpg

Weź udział: Ciao Sardegna!

Rzuć wszystko i... wyjedź na wolontariat do Włoch! Twoje zadanie będzie bardzo przyjemne: promowanie mobilności wśród lokalnej młodzieży. więcej »

person-984282_1280.jpg

Weź udział: Klimatyczne warsztaty w Holandii

Czy o zmianie klimatu można opowiadać za pomocą... gry? Organizatorzy bezpłatnych warsztatów dla pracowników młodzieżowych przekonują, że tak! Sprawdź, jak bawić i uczyć jednocześnie. więcej »

IMG_3192-scaled-e1606744584478-768x720.jpg

Inspiracje: Ambasador z wielką stopą

To okazja, żeby wykorzystać swój potencjał. Nie trzeba mieć nawet złotówki, by wyjechać, choćby na rok, za granicę – mówi Bartosz Kurek, siatkarz reprezentacji Polski. więcej »

Logo.jpg

Granty: Staże w Centrum Północ-Południe Rady Europy

Praktykując w Centrum Północ-Południe Rady Europy, poznasz zasady działania tej instytucji, zwiększysz swoją wiedzę w obszarach, którymi się zajmuje, być może staniesz się nawet gorącym orędownikiem wartości wyznawanych prze więcej »

tim-mossholder--YLVWJO3xMs-unsplash.jpg

Inspiracje: Potrzebny przyjaciel

Może tegoroczni erasmusowcy nie wrócą do domów z setką nowych znajomych, ale za to poznają kilka osób, z którymi będą mieli kontakt na całe życie – mówi Pola Plaskota, przewodnicząca Erasmus Student N więcej »

cristina-gottardi-qf2Lg1ZtxDc-unsplash.jpg

Inspiracje: Otworzyłem się na świat

Bez wolontariatu we Włoszech nie byłoby późniejszej wyprawy na K2 ani Nanga Parbat. O wyjeździe, który pomógł mu zawalczyć o siebie, opowiada Robert Jałocha, dziennikarz, wieloletni reporter TVN 24. więcej »

sigmund-jzz_3jWMzHA-unsplash.jpg

Weź udział: Chroń dane osobowe Europejczyków

Na stażu w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych dowiesz się, jak Unia Europejska dba o prywatność swoich obywateli. więcej »

Eurojust-Logo_MonochromeBlue.png

Granty: Staże w Europejskiej Jednostce Współpracy Sądowej (Eurojust)

Chcesz zdobyć doświadczenie w unijnej agencji zajmującej się walką z przestępczością zorganizowaną w UE? Najpierw zapewnij sobie środki na utrzymanie. Europejska Jednostka Współpracy Sądowej ma w swojej ofercie tylko bezpłat więcej »

euipo.jpg

Granty: Praktyki i staże w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oferuje płatne staże i niepłatne praktyki dla absolwentów szkół wyższych. Wszystkie w siedzibie Urzędu w Alicante. więcej »

1200px-European_Institute_for_Gender_Equality_logo.svg.png

Granty: Staże w Europejskim Instytucie ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE)

Równość między kobietami i mężczyznami to fundamentalna wartość Unii Europejskiej. O to, by wartość znajdowała odzwierciedlenie w rzeczywistości, dba Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn. EIGE oferuje płatne st więcej »

fusion_for_energy.jpg

Granty: Staże w Europejskim Wspólnym Przedsięwzięciu na rzecz Realizacji Programu ITER i Rozwoju Energii Termojądrowej

Nazwa niemal tak samo skomplikowana jak reakcja termojądrowa. Jednak dla fanów fizyki bardziej od nazwy liczy się to, że dzięki stażowi w agencji będą mogli uczestniczyć w jednym z najdroższych programów badawczych na świeci więcej »

SATCEN.png

Granty: Staże w Centrum Satelitarnym Unii Europejskiej (SatCen)

Wywiad geoprzestrzenny, analiza struktury krytycznej, planowanie ewentualnościowe - jeśli wiesz, co kryje się pod tymi pojęciami, powinieneś poważnie rozważyć możliwość wyjazdu na staż w Centrum Satelitarnym Unii Europejskie więcej »

easa_logo.jpg

Granty: Staże w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA)

EASA oferuje roczne, płatne staże w międzynarodowym środowisku dla studentów i absolwentów zainteresowanych wsparciem realizacji misji Agencji polegającej na promowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i o więcej »

juliana-romao-P7rVuQ19OCY-unsplash.jpg

Głos dla młodych

ONZ i ESN chcą poznać Twoją opinię! Wypełnij ankiety na temat edukacji, mobilności i zdrowia psychicznego młodzieży. Twój głos się liczy! więcej »

37bf08821102e711572968b8b223478c_Sin-título-1-41-800-600-c-90.jpg

Jak uczy się w Europie

Jak Komisja Europejska oceniła systemy edukacji i szkoleń w 27 krajach UE? Zajrzyj na nową stronę, na której opublikowano raport za rok 2020. więcej »

ecdc.jpg

Granty: Staże w Europejskim Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)

Jeśli chcesz mieć udział w pomocy krajom UE w walce z tak ważnym i aktualnym problemem jak choroby zakaźne, zapoznaj się z niniejszą ofertą - płatne, kilkumiesięczne staże w siedzibie Centrum w Sztokholmie czek więcej »

priscilla-du-preez-OEdkPaxYMXU-unsplash.jpg

Weź udział: FRONTEX szuka stażystów

Masz szansę znaleźć się w elitarnym gronie 60 młodych osób, które dołączą do zespołu FRONTEX. Aplikuj do 29 stycznia! więcej »

ppp.PNG

Radio Eska o eurodeskowym tygodniu

Radio Eska informuje na swojej stronie o wydarzeniu zorganizowanym przez Przystanek Młodych, czyli inicjatywę Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach (Eurodesk Kielce). Podczas ferii organizatorzy zaplanowali trzy spotkani więcej »

okładka.PNG

Wydało się: „Studia bez granic”

„Nie znam perfekcyjnie języka, nie pochodzę z bogatej rodziny, nigdy wcześniej nie byłam za granicą...” – to najczęstsze powody, które powstrzymują młodych ludzi przed wyjazdem na studia do innego kraju. Czy słusznie? Odp więcej »

element5-digital-7oOOcPuHhIk-unsplash.jpg

#JUMPFORHERITAGE

Szeroko się uśmiechnij, zrób zdjęcie i wygraj podróż do Barcelony! To przepis na sukces w konkursie promującym europejskie dziedzictwo religijne. więcej »

38cdfc2631051b2033f3cd58d08754ca_Sin-título-2-8-800-600-c-90.jpg

2021: Europejski Rok Kolei

Czas docenić jeden z najbardziej ekologicznych i bezpiecznych środków transportu! Komisja Europejska zdecydowała, że rok 2021 zostanie poświęcony kolei. więcej »

you-x-ventures-Ti7LQ0r-zy4-unsplash.jpg

Weź udział: Tłumacze poszukiwani na staż

Lubisz wyzwania, a w tłumaczeniach czujesz się jak ryba w wodzie? Elitarny staż w Komisji Europejskiej jest w takim razie propozycją nie do odrzucenia! więcej »

pexels-tima-miroshnichenko-5560563.jpg

Weź udział: Jak zostać radiowcem na Węgrzech

Chcesz sprawdzić, jak tworzy się własny program radiowy? Dobrze się składa, bo węgierskie radio MustarFM szuka wolontariusza! więcej »

ef9e5343cc8cd2141a1a895747d538d7_Sin-título-1-35-800-600-c-90.jpg

Kłajpeda zaprasza młodzież

Tegoroczną Europejską Stolicą Młodzieży jest Kłajpeda. Z tego powodu litewskie miasto przygotowało różnorakie wydarzenia skierowane do młodych ludzi. więcej »

person-984282_1280.jpg

Weź udział: Program edukacji ekologicznej

Jesteś nauczycielem i szukasz inspirujących metod angażowania młodzieży w edukację ekologiczną? Czekają na Ciebie bezpłatne materiały lekcyjne! więcej »

5a98d8e3d2bc25acc9a13063284840d7_Sin-título-1-37-800-600-c-90.jpg

Podcast UNDER 30

Chcesz wiedzieć więcej o trendach wśród młodzieży, polityce młodzieżowej i innych ważnych sprawach? Załóż słuchawki i włącz najnowszy podcast przygotowany przez ekspertów! więcej »

christina-wocintechchat-com-eF7HN40WbAQ-unsplash.jpg

Weź udział: Na unijny staż do Alicante

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) poszukuje stażystów! Czeka na Ciebie praca w międzynarodowym środowisku. więcej »

windows-eGNLSgazDVU-unsplash.jpg

Weź udział: Zostań prelegentem na konferencji w Chorwacji

Jak akademicy oceniają edukację pracowników młodzieżowych? Jak na pracę z młodzieżą wpłynęła pandemia? To tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji “Youth work in flux”. więcej »

ekr.png

Granty: Staże, wizyty studyjne i praktyki w Europejskim Komitecie Regionów

Europejski Komitet Regionów (ECR) oferuje płatne staże a także niepłatne wizyty studyjne i praktyki dla urzędników. więcej »

Robert.jpg

Inspiracje: Platforma spełniająca marzenia

O polityce młodzieżowej w Niemczech, stosunku Niemców do mobilności międzynarodowej i narzędziach wspierających wyjazdy za granicę z Robertem Helm-Pleuger’em, pracownikiem Krajowego Biura Eurodesku w Niemczech, rozma więcej »

Charter_obrazek.jpg

Inspiracje: Zasady dla nielicznych

Europejska Agencja Informacji i Doradztwa dla Młodzieży (ERYICA) wydała broszurę promującą znowelizowaną Europejską Kartę Informacji Młodzieżowej. Subiektywny przegląd najważnie więcej »

financial-2860753_1280.jpg

Podsumowanie roku z Erasmusem+ i EKS

Dzięki programowi Erasmus+ w 2019 r. ponad pół miliona osób wzięło udział w różnorakich programach mobilności. Rozwija się także program wolontariatu, finansowany przez UE. więcej »

171665c4b4d7cf2f594132b301fc6a07_Sin-título-2-800-600-c-90.jpg

Europejska Konwencja w sprawie Pracy z Młodzieżą

Ponad 1000 uczestników wzięło udział w spotkaniu, którego głównym tematem była praca na rzecz młodzieży oraz doprecyzowanie założeń Europejskiego Programu Pracy z Młodzieżą. więcej »

kelly-sikkema-xoU52jUVUXA-unsplash.jpg

Inspiracje: Budżet większy, ale nie od oczekiwań

„W nowym programie Erasmus+ środków będzie więcej niż do tej pory, ale jednak mniej, niż zakładano” – więcej »

3RK-36.JPG

Inspiracje: Jak zmieniać świat?

Fundacja Sempre a Frente w duchu pracy u podstaw i nauki przez zabawę buduje dobro od samych fundamentów – troszcząc się o dzieci i młodzież więcej »

as.PNG

Ile kosztują studia w Europie

Najnowszy raport Eurydice zawiera dane na temat wysokości opłat za studia w każdym z europejskich krajów. W publikacji opisano też systemy wsparcia finansowego dla studentów. więcej »

hassler-mendoza-NOMEabTIxk4-unsplash.jpg

Weź udział: Szkolenia online dla wolontariuszy

Masz trochę wolnego czasu, chcesz dowiedzieć się więcej o programie wolontariatu EKS i podnieść swoje umiejętności? Czekają darmowe szkolenia online! więcej »

3RK-6.JPG

EurodeskWEB

EurodeskWEB to projekt koordynowany przez Stowarzyszenie Europe4Youth z Krakowa. Jego celem było dotarcie z informacją o europejskich możliwościach do młodzieży z mniejszymi szansami. Wiele działań odbyło się w sieci – więcej »

Eurodesk Outdoor Comfort Zone

Eurodesk Outdoor Comfort Zone

Projekt Eurodesk Outdoor Comfort Zone, zrealizowany pod przewodnictwem Fundacji CAT z Leszna, połączył informację europejską z promowaniem dobrostanu psychicznego. więcej »

alexander-bracken-1391422-unsplash.jpg

Weź udział: Europejskie targi studiów i kariery

Targi organizowane przez Politico są szansą na rozwój kariery i odkrycie nowych możliwości w całej Europie. więcej »

ethan-hoover-K8g5_SHsNC8-unsplash.jpg

Śpiewająco o EKS

Jaki był Twój magiczny moment, przeżyty dzięki programowi EKS? Przekaż to... piosenką! więcej »

Barbara Moś

Inspiracje: Eksperci do spraw młodzieży? Młodzi!

Wsparcie w reformowaniu polityk nie polega na tym, że młodzi ludzie przebierają się w garnitury i udają dorosłych. Uczymy ich, na czym polega partnerstwo i jak dyskutować o ważnych dla nich sprawach – o Akcji 3 programu Erasmus więcej »

931d594d24eeec0f1cd40af33dcf9848_CLimatepact-720-540-c-90.jpg

Europejski Pakt na rzecz Klimatu

Nowa inicjatywa zaprasza obywateli, społeczności i organizacje do udziału w działaniach na rzecz klimatu i budowania bardziej ekologicznej Europy. więcej »

christian-wiediger-727273-unsplash.jpg

Porozumienie na szczycie

11 grudnia 2020 r. Komisja Europejska przyjęła porozumienie polityczne zawarte między Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi UE w sprawie nowego programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. więcej »

okładka.PNG

„Studia bez granic”: wydało się!

Najnowsza publikacja Eurodesku „Studia bez granic” jest gotowa! Czytelnicy znajdą w niej najważniejsze  informacje na temat rekrutacji, kosztów utrzymania czy stypendiów dostępnych w 30 europejskich krajach. Publikacja jes więcej »

3ec99c_c29f3f8ff86f4f9391006bfcc1c2ded3~mv2.png

Gdańsk Europejską Stolicą Wolontariatu 2022

Gdańsk jest pierwszym polskim zwycięzcą w historii konkursu, organizowanego od 2013 r. więcej »

3388972745_f200a84551_o.jpg

Ministrowie chcą wspierać młodzież

Wymiany międzynarodowe i wolontariat dalej będą wspierane. To jedno z ustaleń dokonanych podczas spotkania ministrów do spraw młodzieży. więcej »

1.PNG

Pomagaj nie tylko lajkiem

O pomaganiu, solidarności i otwartości na drugiego człowieka opowiadają ambasadorzy Europejskiego Korpusu Solidarności w najnowszej kampanii promującej program. więcej »

aerial-3253349_1280.jpg

Nagroda Roberta Schumana

Jakie działania mogą podjąć europejskie kraje na rzecz integracji? Zgłoś swój pomysł na konkurs i wygraj nawet kilka tysięcy euro! więcej »

gliwice_logo_pelny_kolor.jpg

Nowy punkt w Gliwicach

Gliwickie media piszą o powstaniu nowego Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk – do sieci dołączyło Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Konsultantki Eurodesk udzielają informacji o wolontariacie, międzynarodowych więcej »

IMG_20201208_143800_resized_20201208_024900509.jpg

Eurodeskowa wieża wiedzy

Lockdown wykorzystujemy na wymyślanie nowych aktywności dla członków naszej sieci. Najnowszą propozycją jest gra Jenga, która umożliwia jednoczesne zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę. Gracze muszą odpowiedzieć na jak największą l więcej »

IMG_20201208_143800_resized_20201208_024900509.jpg

Eurodeskowa wieża wiedzy

Lockdown wykorzystujemy na wymyślanie nowych aktywności dla członków naszej sieci. Najnowszą propozycją jest gra Jenga, która umożliwia jednoczesne zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę. Gracze muszą odpowiedzieć na jak największą l więcej »

1605866662694.jpg

Eurodeskowa wieża wiedzy

Lockdown wykorzystujemy na wymyślanie nowych aktywności dla członków naszej sieci. Najnowszą propozycją jest gra Jenga, która umożliwia jednoczesne zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę. Gracze muszą odpowiedzieć na jak największą l więcej »

bench-accounting-49025-unsplash(1).jpg

Szlifujemy Eurolekcje

Znowu szkolimy! Tym razem z obsługi narzędzi wykorzystywanych podczas prowadzenia Eurolekcji w formie zdalnej. Uczestnicy uczą się wykorzystywać programy takie jak Mentimeter, Jamboard, Kahoot, a do tego ćwiczą prowadzenie lekc więcej »

workaway.PNG

Granty: Workaway

Workaway - serwis wolontariatu społecznościowego obejmujący swoim zasięgiem większość krajów na świecie więcej »

bench-accounting-49025-unsplash(1).jpg

Weź udział: Debata "Erasmus, czyli klucz do przedsiębiorczości i innowacji”

Czy mobilność międzynarodowa studentów ma wpływ na rozwój miast? Dowiedz się więcej z rozmowy z ekspertami! więcej »

susan-yin-2JIvboGLeho-unsplash.jpg

Weź udział: Ogólnopolski Kongres Bibliotek

Tegoroczny Kongres Bibliotek odbędzie w internecie. W programie: spotkania z ekspertami, networking, możliwość podniesienia własnych umiejętności. więcej »

eb42f10b06bf0eec8f537fe511bff2ca_Sin-título-1-19-2-800-600-c-90.jpg

Niezbędnik pracy z młodzieżą

Jakie polityki, programy i fundusze wspierają rozwój pracy z młodzieżą? Dowiesz się tego z najnowszej publikacji Komisji Europejskiej i Rady Europy. więcej »