Publicystyka Inicjatywy młodzieżowe


Roza's ID photo .jpg

Nauczyciele dobrych relacji

Monika Rosmanowska,

– Osoby z niepełnosprawnościami mają w sobie naturalną ciekawość drugiego. Sporo moglibyśmy się nauczyć od naszych wychowanków. Zwłaszcza, gdy mówimy o otwartości, tolerancji i braku uprzedzeń – zwraca uwagę Róża Banasik-Zarańska.... »

Elżbieta Zadrożniak (archiwum prywatne)

Spotkania przy europejskim stole

Daria Nawrot,

O znaczeniu współpracy międzynarodowej i otwartości na inne kultury Daria Nawrot rozmawia z Elżbietą Zadrożniak, nauczycielką języka angielskiego z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach koordynującą projekt Erasmus+ „Join the European table”.... »

Photo Claire Conlon FR.jpg

Informacja pod znakiem jakości

Wawrzyniec Pater,

Trzy miliony osób korzysta z usług Centrów Informacji Młodzieżowej we Francji. Z Caire Conlon, koordynatorką Eurodesku we Francji rozmawia Wawrzyniec Pater, koordynator Eurodesku w Polsce.  ... »

A.JPG

Uczniowie walczą na argumenty

Michał Radkowski,

Młodzież z sześciu krajów dyskutuje o ekonomii, sztuce, urbanistyce, sprawach społecznych i biotechnologii, a przy okazji uczy się krytycznego myślenia i języków obcych.... »

Flippery.JPG

Flippery – maszyny do nauki

Daria Nawrot,

Uczniowie krakowskiego mechanika wiedzą, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Zdobywane na co dzień umiejętności wykorzystali do stworzenia flipperów – profesjonalnych automatów do gry.... »

s-h-gue-CjMwAu4-OqY-unsplash.jpg

M jak mobilność

Audrey Frith,

Młodzież z obszarów miejskich lepiej radzi sobie z wyszukiwaniem informacji o mobilnościach. Wyzwaniem jest dotarcie do osób mniej uprzywilejowanych.... »

Agnieszka_Włodarczyk.jpeg

Erasmus+ dla odważnych marzycieli

Wawrzyniec Pater,

Czekamy na projekty innowacyjne, tzn. takie, w których będzie więcej niestandardowych działań, kreatywnych metod pracy i oryginalnych produktów – mówi Agnieszka Włodarczyk, specjalista od Akcji 2. Programu Erasmus+ w kolejnym wywiadzie zwiastującym publikację Eurodesk Polska o Erasmusie+ i Europejskim Korpusie Solidarności.... »

Anna Pavlovych

Nauczanie przez działanie

Wawrzyniec Pater,

Dzięki wsparciu sektora Młodzież młodzi ludzie mogą stawiać pierwsze kroki w życiu obywatelskim, rozwijać swoje zainteresowania i pasje - rozmowa z Anną Pavlovych, koordynatorką Zespołu Erasmus+ Młodzież i DiscoverEU.... »

nick-abrams-IKtdqKatKPk-unsplash.jpg

Felieton familijny

Wawrzyniec Pater,

Możliwości wyjazdów oferowanych w ramach Erasmusa+ i innych programów wzbudzają we mnie największą zazdrość, a niekiedy frustrację, gdy słyszę, że młodzi wcale się nie palą, żeby z nich korzystać - Wawrzyniec Pater, koordynator sieci Eurodesk Polska pisze o możliwościach programu Erasmus+.... »

sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash.jpg

Wyjść z kryzysu silniejszym

Audrey Frith,

Eurodesk postanowił zbadać wpływ pandemii na należące do tej sieci organizacje. Na pytania ankiety opracowanej przez biuro Eurodesku – Eurodesk Brussels Link – odpowiedziało 90 uczestników z 18 krajów.... »

stopka strony