Publicystyka Działania lokalne


Longin Kajka.jpg

Cel projektu? Uwierzyć w siebie

Monika Rosmanowska,

– Udział w projektach międzynarodowych jest dla młodzieży ważny, daje im satysfakcję, pokazuje, że stać ich na więcej – zwraca uwagę Longin Kajka z Fundacji Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej. ... »

anna wyrwich.JPG

Namiastka normalności w trudnych czasach

Monika Rosmanowska,

Tego projektu mogło nie być. Rodzice ukraińskich dzieci do ostatniej chwili wahali się, czy wysyłać swoje latorośle przez pogrążony w wojnie kraj z Kijowa do oddalonego o blisko 900 km Nowego Miasta. Zrobili to podarowując młodym kilka dni normalności w towarzystwie polskich rówieśników.... »

Małgorzata Bobrowska_Bezlik.JPG

Przyszłość planety w naszych rękach

Daria Nawrot,

O zaangażowaniu młodzieży w ochronę środowiska i znaczeniu inicjatyw lokalnych Daria Nawrot rozmawia z Małgorzatą Bobrowską – koordynatorką projektu „Eco Heroes” realizowanego w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.... »

Siedziba CIDJ, organizacji koordynującej system informacji młodzieżowej  we Francji

Będziemy drugą Irlandią?

Wawrzyniec Pater,

Działania prowadzone w ramach edukacji pozaformalnej mają często charakter spontaniczny, incydentalny i są ograniczone w czasie -  Wawrzyniec Pater, koordynator sieci Eurodesk Polska pisze dlaczego warto to zmienić i w jaki sposób.... »

Eurodesk sept 2023 (190 of 426).jpg

Młodzi mogą na nas liczyć

Wawrzyniec Pater,

- Bez względu na okoliczności kontaktu z naszą organizacją, dajemy młodzieży wsparcie w wielu dziedzinach, od zdrowia psychicznego po pomoc niepełnosprawnym – mówi Patrick Burke, dyrektor Youth Work Ireland.... »

FOto.1..JPG

Uzależniony od pisania projektów

Martyna Śmigiel,

– Projekty europejskie są jak narkotyk. Przy każdym kolejnym człowiek sobie obiecuje, że to już ostatni, a potem… robi następny – uśmiecha się Marcin Hościłowicz, laureat tegorocznej nagrody EDUinspirator.... »

Stowarzyszenie Historyczne Mazowsza Północnego.JPG

Na tropie francuskich przodków

Martyna Śmigiel,

Wśród ich praprapradziadków są Francuzi, których do Polski przygnała wojenna zawierucha. By odtworzyć losy napoleońskich żołnierzy, Mazowszanki pojechały aż nad Sekwanę.... »

Gdańsk.JPG

Gdańsk przykładem dla Europy

Ten rok należy do Gdańska jako Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Pod hasłem „Bez nas nie działa” w mieście odbywają się wydarzenia zachęcające do bezinteresownej pomocy potrzebującym.... »

stopka strony