eurostudia • Cypr

Pomocne strony


Pomogą ci

Baza informacji o Cyprze
Znajdziesz tu aktualności, prognozę pogody, informacje o historii, edukacji, polityce i kulturze Cypru, a także linki do przydatnych stron internetowych. Portal jest w języku angielskim.

Cypryjska Rada Młodzieżowa
Rada Młodzieżowa została powołana w celu promowania aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym zarówno na Cyprze, jak i za granicą. Zajrzyj na stronę, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie na ciebie czekają. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Erasmus+ Cypr 
Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ministerstwo Edukacji i Kultury
Znajdziesz tu informacje o systemie edukacji na Cyprze, zaczynając od szkoły podstawowej przez szkołę średnią, kończąc na kształceniu zawodowym oraz edukacji dorosłych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Przewodnik po północnym Cyprze
Portal przygotowany specjalnie dla obcokrajowców. Zajrzyj, aby dowiedzieć się więcej na temat północnego Cypru, o jego historii, społeczeństwie, sztuce, kulturze i ekonomii. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Cyprze należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z cypryjskimi standardami. 

Studia

Alexander College w Larnace
College działa we współpracy z Uniwersytetem Zachodniej Anglii w Bristolu. W praktyce oznacza to, że studenci mogą studiować w trybie brytyjskim, ale… na Cyprze! Strona dostępna jest także w języku angielskim.

American College
Uczelnia oferująca studia głównie w zakresie zarządzania, marketingu i informatyki. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

CDA College
Szkoła wyższa oferująca studia w dziedzinach tj: biznes, administracja, turystyka, moda, fryzjerstwo. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

City College w Larnace
Ta szkoła wyższa jest dla Ciebie, jeżeli rozważasz studia z biznesu i/lub administracji. W ofercie, również studia przez internet. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

CLT Eurocollege
Szkoła wyższa oferująca studia w zakresie biznesu, informatyki, turystyki i administracji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Cypryjski Uniwersytet Otwarty
Uniwersytet oferuje studia na odległość, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Euraxess Cypr
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

Frederick Institute of Technology
Jedna z największych prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego na Cyprze. Oferuje szeroką gamę kierunków w zakresie nauk ścisłych, biznesu, turystyki, sztuki, mediów i edukacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Frederick University
Prywatny uniwersytet oferujący studia licencjackie i magisterskie w obrębie dwóch kampusów – w Nikozji i w Limassol. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych – lista uczelni 
Lista cypryjskich prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego włącznie z linkami do ich stron internetowych oraz danymi teleadresowymi. Strona jest w języku angielskim.

PA College
Wiodąca szkoła wyższa realizująca program studiów w zakresie zarządzania, rachunkowości, finansów, marketingu oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Philips College
Szkoła wyższa oferująca studia w zakresie ekonomii i zarządzania, informatyki i telekomunikacji, prawa i nauk społecznych oraz języków i komunikacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Politechnika Cypryjska
Publiczna uczelnia wyższa o profilu technologicznym z siedzibą w Limassol. Politechnika Cypryjska, powstała w 2004 roku i jest jedną z najmłodszych uczelni cypryjskich. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

System edukacji w północnym Cyprze
Na tej stronie znajdziesz krótki zarys systemu edukacji w północnym Cyprze wraz z linkami do stron internetowych uczelni i uniwersytetów. Strona jest w języku angielskim.

Uniwersytet Cypryjski
Państwowa szkoła wyższa znajdująca się w stolicy Cypru, Nikozji. Wejdź na stronę, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji. W osobnej zakładce znajdziesz informacje skierowane do studentów zagranicznych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uniwersytet Europejski na Cyprze
Uniwersytet oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie i jest jedną z wiodących instytucji szkolnictwa wyższego na Cyprze. Strona dostępna także w języku angielskim.

University of Nikosia
Wiodący prywatny uniwersytet na Cyprze z kampusami w trzech największych miastach Cypru: Nikozji, Limassolu i Larnace. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

KES College
Szkoła wyższa nakierowana na kształcenie zawodowe. Wejdź na stronę, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną. W osobnej zakładce znajdziesz też informacje skierowane specjalnie do studentów zagranicznych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.  

Ministerstwo Edukacji i Kultury – kształcenie zawodowe
Portal poświęcony kształceniu zawodowemu na Cyprze. Znajdziesz tu listę szkół zawodowych, opis systemu kształcenia oraz wiele innych przydatnych informacji.

#eurostudia #cypr

Data utworzenia:

stopka strony