eurostudia • Islandia

Pomocne strony


Pomogą ci

Centrum Kultury i Informacji
Myślisz o przeprowadzce na Islandię? Chcesz wiedzieć jak zarejestrować swój pobyt, jak wynająć mieszkanie, jak wygląda opieka zdrowotna lub jak spędzać czas wolny? Ten portal to twoje kompendium wiedzy o życiu w Islandii. Strona dostępna jest również w języku polskim.

Erasmus+ Islandia 
Islandzka Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Icelandic Online – kursy językowe
Chcesz nauczyć się islandzkiego? Na tej stronie znajdziesz ofertę darmowych kursów internetowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury
Zajrzyj na stronę Ministerstwa, aby dowiedzieć się więcej o: edukacji, szkolnictwie wyższym, kształceniu zawodowym oraz badaniach naukowych w Holandii. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Pierwsze kroki na Islandii  
Broszura informacyjna EURESu w języku polskim dla osób planujących wyjazd na Islandię. 

Przewodnik po Reykjavíku
Gdzie szukać noclegu? Co warto zwiedzić? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z tym co ma do zaoferowania stolica Islandii. Strona jest w języku angielskim.

Rada studentów Uniwersytetu Islandii
Głównym zadaniem Rady jest reprezentowanie i promowanie interesów studentów na Uniwersytecie Islandzkim. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Zakwaterowanie na Islandii
Wyszukiwarka hosteli, hoteli, pensjonatów i mieszkań na wynajem. Skorzystaj z mapy, żeby znaleźć nocleg w inetersującym cię regionie. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Studia

Euraxess Islandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Study in Iceland
Portal skierowany m.in. do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Islandii. Znajdiesz tu listę kierunków z wykładowym angielskim, informacje o islandzkim systemie szkolnictwa wyższego, zasadach rekrutacji, opłatach za studia, stypendiach, a nawet praktyczne wskazówki dotyczące organizacji życia codziennego. Strona jest w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Kształcenie ustawiczne
Największa instytucja kształcenia ustawicznego w Islandii. Oferuje bogaty wybór kursów zarówno w trybie dziennym, jak i wieczorowym lub weekendowym. Kursy umożliwiają zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz wiedzy w dziedzinach tj. język, historia i kultura Islandii. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Turystyka i marketing
Strona przedstawia ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Turystyki oraz szkoleń z zakresu nauk komputerowych, marketingu i biznesu.

Wsparcie finansowe

Stypendia rządowe
Islandzkie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury co roku przyznaje określoną liczbę stypendiów dla obcokrajowców, którzy decydują się na studia z języka islandzkiego na Uniwersytecie Islandzkim. Stypendiami zarządza Intytut Studiów Islandzkich im. Árni Magnússona.

Uniwersytet Islandzki
Na tej stronie możesz zapoznać się z ofertą stypendialną Uniwersytetu Islandzkiego. Uwaga, stypendia te przyznawane są wyłącznie osobom już zarejstrowanym na Uniwerystecie Islandzkim. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Uniwerystet w Reykjavíku
Na tej stronie możesz zapoznać się z ofertą stypendialną Uniwersytetu w Reykjavíku. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Praca dla studenta

Tengslatorg
Na stronie studenci mogą przeglądać najnowsze oferty pracy tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Nínukot
Agencja, która pomoże ci w znalezieniu pracy sezonowej na Islandii. Oferty dotyczą pracy na farmie lub w branży turystycznej. Strona jest w języku angielskim.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

Data utworzenia:

stopka strony