eurostudia • Litwa

Pomocne strony


Pomogą ci

Litewska Biblioteka Narodowa
To nie tylko miejsce nauki i badań! Spójrz na listę wydarzeń kulturalnych odbywających się w budynku biblioteki. Poznaj godziny otwarcia i usługi. Na stronie znajdziesz tez link do katalogu on-line.

AIKOS
Strona z linkami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Z pewnością znajdziesz tu linki do wszystkich instytucji, organizacji i centrów badawczych z zakresu edukacji!

Litewski Departament Migracji
Jeśli chcesz podjąć studia na Litwie, musisz otrzymać potwierdzenie prawa pobytu. Niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje znajdziesz na stronie.

Litewscy studenci za granicą
Strona wirtualnego stowarzyszenia studentów litewskich za granicą. Została stworzona by pomóc litewskim studentom studiującym za granicą w znalezieniu przyjaciół i pomocy. Służy także wymianie doświadczeń. Zajrzyj tutaj jeśli znajdujesz się w jej grupie docelowej. Możesz wziąć udział w czatach i wypowiedzieć się na forum.

Ministerstwo Edukacji i Nauki
Ogólne informacje o litewskim systemie edukacji, strategii rządowej i istniejących programach. Przeczytaj oficjalne dokumenty dotyczące reformy edukacji i znajdź interesujące linki do innych instytucji zajmujących się edukacją.

Związek studentów
Pozarządowa organizacja reprezentująca litewskich studentów. Na stronie poznasz jej działalność, projekty i obszary pracy.

Litewskie Centrum Oceny Jakości w Szkolnictwie Wyższym
Planujesz studia na Litwie? A może studiowałeś za granicą i chcesz uznania swoich kompetencji na Litwie?  Na stronie dowiesz się, jakie dokumenty są do tego niezbędne. Znajdziesz też przydatne wskazówki i informacje.

Studia

College i szkoły średnie
Lista college i szkół średnich działających na Litwie.

Szkoły na Litwie
Strona zawiera szczegółową listę instytucji i szkół na Litwie.

Uniwersytet Wileński
Strona najstarszej i najstarszej uczelni na Litwie. Znajdziesz tu szczegółowe informacje na temat instytucji, programu studiów, życia studentów i wiele innych.

LamaBPO
Portal informacyjny na temat uczelni wyższych na Litwie. Znajdziesz tu informacje na temat harmonogramów, planów zajęć i egzaminów, przydatne wiadomości dla studentów z innych krajów. Możesz zarejestrować się on-line

Portal studencki
Interesujące informacje dla studentów dotyczące nie tylko nauki. Chcesz być osobą dobrze poinformowaną? Wiedzieć co się dzieje? Koniecznie zajrzyj na tę stronę

Litewski Związek Studentów
Strona skierowana do osób, które chcą się zaangażować w reprezentowanie interesów uczniów. Znajdziesz tu informacje o tym, jak być zaktywizować swoją studencką działalność.

Instytut Goethego w Wilnie
Strona instytutu informacje i bibliotekę, ta strona zawiera uaktualniony kalendarz wydarzeń dla tego Niemieckiego Instytutu w Wilnie

Kształcenie i szkolenia zawodowe

AMES
Chcesz poprawić i rozwinąć swój angielski? AMES to szkoła językowa, która oferuje ciekawe kursy językowe na różnym poziomie znajomości. Zapoznaj się  z ofertą.

Tinklas
Portal przekazujący aktualności ze szkół litewskich. Każdego roku organizuje konkurs na najlepszą stronę internetową szkoły. Znajdziesz tu też listę kursów i szkoleń, w których możesz wziąć udział.

IB Diploma
Szkolny program kształcenia z egzaminów końcowych przeznaczony dla młodzieży od 16 do 19 roku życia. Przygotowuje uczniów do osiągnięcia sukcesu w życiu uczelni i poza nią. Program trwa dwa lata i zyskał uznanie i szacunek z wiodących uniwersytetów.

Szkoła Technologii i Biznesu
Instytucja Alanta zajmuje się kształceniem zawodowym młodych osób. Studenci mają dobre warunki do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Nauczyciele i uczniowie biorą udział w różnych międzynarodowych projektach.

Włoski Instytut Kultury
Chcesz uczyć się języka włoskiego w Wilnie? Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o dostępnych kursach.

Wsparcie finansowe

Stipendijos
Jeżeli interesuje Cię procedura otrzymywania stypendium w Estonii, tu znajdziesz przydatne linki i informacje, które pomogą Ci zaaplikować.

Praca dla studenta

Centrum porad zawodowych dla młodzieży
Centrum wspiera poprzez swoje programy rozwój inicjatyw obywatelskich. Skupia się przede wszystkim na informowaniu i doradzaniu młodzieży w wyborze drogi zawodowej.

ZIP Travel
Szeroka oferta wyjazdów wakacyjnych dla studentów połączona z pracą i kształceniem się. Możesz tu przeżyć niesamowitą przygodę.

#eurostudia #litwa

Data utworzenia:

stopka strony