eurostudia • Łotwa

Pomocne strony


Pomogą ci

Ministerstwo Edukacji i Nauki na Łotwie
Zapoznaj się z systemem edukacji na Łotwie. Przeczytaj regulacje prawne, spójrz na statystyki lub zadaj pytanie za pomocą formularza. W uproszczonej wersji angielskiej znajdziesz jedynie informacje o systemie edukacji i strukturze ministerstwa.

Uznawanie zagranicznych kwalifikacji
Zajrzyj na te stronę, jeśli chcesz studiować na Łotwie, lub jeśli studiowałeś tutaj i chcesz wyjechać za granicę. Kliknij na grupę zawodową do której należysz i przeczytaj instrukcje jak możesz uznać swoje wykształcenie lub kwalifikacje na Łotwie lub za granicą.

Europass
W celu wspierania mobilności obywateli UE wprowadziła system jednego standardowego CV - "Europass". Pozwoli Ci  on w przejrzystej i czytelnej formie wykazać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie zawodowe przed pracodawcą.

ISIC
Zdobądź swoją kartę ISIC i korzystaj ze studenckich zniżek, wejściówek na koncerty i występy oraz innych przywilejów.

AISEC
Globalna platformą dla młodych ludzi do odkrywania i rozwijania potencjału. Znajdziesz tu informacje na temat inicjatyw i przedsięwzięć.

Łotewski System Informacji Edukacyjnej
W materiale znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat zasobów internetowych dla szkół: adresy stron szkół łotewskich, wiele źródeł on-line, baz danych, programów szkolnych itp. Portal ten będzie przydatny zarówno dla studentów i nauczycieli. and teachers.

e-School
Portal, na którym uczniowie mogą znaleźć kalendarz ciekawych wydarzeniach i imprezach. Na stronie znajdują się też informacje dotyczące szkół w Rydze. 

Rada Szkolnictwa Wyższego na Łotwie
Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat wyższej edukacji, współpracy uczelni wyższych i rozwoju szkolnictwa wyższego. Na stronie znajdziesz pomocne informacje i porady.

Studia

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Łotewskiego
Na stronie WNS znajdziesz informacje na temat program studiów, oferty uczelnianej ciekawych przedsięwzięciach organizowanych na UŁ oraz wiele innych.

Kolekcja linków
Szukasz szkoły w Łotwie? Zacznij od tej strony! Znajdziesz tu bogaty wybór linków do stron internetowych szkół, uniwersytetów, instytucji oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją.

Krajowa Baza placówek edukacyjnych
Krajowa Baza instytucji edukacyjnych zawiera informacje na temat programów edukacyjnych oferowanych w szkołach i na uniwersytetach łotewskich, jak również inne przydatne informacje dla osób studiujących.

Akredytowane uczelnie na Łotwie
Strona prezentuje listę akredytowanych uczelni na Łotwie. Poprzez kliknięcie na wybraną uczelnię, uzyskasz więcej informacji na temat instytucji i oferowanych programów.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Krajowe Centrum Edukacji
Na portalu znajdziesz informacje, na temat programów nauczania dla przedszkola, szkół podstawowych, średnich i kształcenia zawodowego. KCE  zapewnia rozwój badań krajowych, koordynowanie systemu edukacji itd.

Biblioteka Narodowa Łotwy
Najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoje badania jest biblioteka. Na stronie znajdziesz możesz przeglądać katalogi internetowe, czytać online w bibliotece cyfrowej, dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez bibliotekę.

Szkoła Matematyki
Jednostka strukturalna Uniwersytetu Łotewskiego w ramach Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki. Studenci znajdą tu informacje o kursach, zajęciach, a nawet konkursach i prowadzonych inicjatywach.

Wsparcie finansowe

European Funding Guide
Znajdziesz tu niezbędne informacje oraz opis struktury i procedury wnioskowania o dofinansowanie. Jeśli jesteś studentem, może Ci się to przydać.

Pożyczki studenckie
Portal, na którym znajdziesz pomocne informacje na temat warunków, jakie musi spełniać student chcący ubiegać się o otrzymanie pożyczki studenckiej.

#eurostudia #lotwa #praca

Data utworzenia:

stopka strony