eurostudia • Malta

Pomocne strony


Pomogą Ci

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej
Biuro działające na Uniwersytecie Maltańskim odpowiedzialne jest za zarządzanie stosunkami międzynarodowymi uczelni oraz dbaniem o dobro studentów zagranicznych studiujących na uniwersytecie. Strona jest w języku angielskim.

Erasmus+ Malta
Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in. informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Kursy językowe
Na stronie znajdziesz wykaz różnych kursów językowych prowadzonych w centrach edukacji dorosłych. Możesz zapisać się na kursy z języka angielskiego i maltańskiego, ale nie tylko. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.  

Rejestracja pobytu
By móc studiować na Malcie musisz uzyskać pozwolenie na pobyt dla obywatela UE. Dokument jest ważny przez rok lub cały okres trwania studiów. Szczegóły oraz formularz znajdziesz na tej stronie, w języku angielskim.

Tanie kwatery na Malcie
Jeśli szukasz przyjaznej i niedrogiej kwatery na Malcie, to trafiłeś/łaś we właściwe miejsce. Rezydencja położona jest w odległości 5 - 10 minut piechotą od Uniwersytetu Maltańskiego. Strona jest w języku angielskim.

Uniwersytet Maltański - akademik
Akademik położony jest zaledwie 3 km od kampusu uniwersyteckiego. Warunki są dobre, a w każdym pokoju jest darmowy internet. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych na Malcie należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z maltańskimi standardami. Strona jest w języku angielskim.

Związek Studentów na Malcie
Wspólny głos studentów na Malcie i zarazem najstarsza organizacja studencka w Europie. Zadaniem związku jest reprezentowanie i promowanie interesów i praw studenckich na arenie krajowej i międzynarodowej. Strona jest w języku angielskim.

Studia

Euraxess Malta
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

Międzynarodowy Instytut Prawa Morskiego
Zajrzyj na tę stronę jeżeli chcesz się kształcić w kierunku prawa morskiego.  W ofercie znajdują się m.in. krótkie kursy, program studiów zaawansowanych i doktoranckich. Strona jest w języku angielskim.

Ministerstwo Edukacji
W zakładce „Education” znajdziesz wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów na Malcie, uczelni, kwestii finansowych, stypendiów i biura spraw studenckich. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Uniwersytet Maltański
Jedna z trzech uczelni państwowych na Malcie. Wejdź na stronę, aby zapoznać się z ofertą edukacyjna uniwersytetu. Strona jest w języku angielskim.

Związek Nauczycieli
Krótkie wprowadzenie do maltańskiego systemu edukacji. W zakładce „Information” znajdziesz też linki do maltańskich uczelni oraz instytucji związanych z edukacją. Strona jest w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Instytut turystyki
Instytucja szkolnictwa wyższego mająca na celu kształcenie studentów w branży turystycznej. Wejdź na stronę, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni. Strona jest w języku angielskim.

Maltański Koledż Sztuki, Nauki i Technologii
The Malta College of Arts, Science and Technology (MCAST) to uczelnia odpowiedzialna za wszelkie formy wyższego kształcenia zawodowego na Malcie. Składa się z sześciu połączonych ze sobą instytutów. Strona jest w języku angielskim.

Wsparcie finansowe

Ministerstwo Spraw Zagranicznych - stypendia
Zbiór informacji dotyczących programów stypendialnych na Malcie, łącznie z tym jak się o nie ubiegać i jak wygląda proces selekcji. Strona jest w języku angielskim.

Ministerstwo Edukacji
Zbiór informacji dotyczących rządowych programów wsparcia finansowego na Malcie. Uprawnieni studenci mogą ubiegać się m.in. o stypendia w ramach Malta Government Scholarship Scheme (MGSS), Malta Arts Scholarship (MAS) oraz Malta Sports Scholarship (MSS). Strona jest w języku angielskim.

Students Maintenance Grant
Uprawnieni studenci znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej otrzymują rządowe granty na pokrycie kosztów utrzymania (Maintenance Grants). Wysokość stypendium różni się w zależności od wybranego kierunku studiów. Szczegółowe informacje w języku angielskim znajdziesz na tej stronie.

Praca dla studenta

Departament Zatrudnienia i Szkoleń 
Studiujesz lub właśnie kończysz? Zajrzyj na stronę Departamentu Zatrudnienia. Możesz tu przeglądać oferty praktyk i staży zawodowych na Malcie. Znajdziesz tu również dużo informacji o pracy, szkoleniach i programach zatrudnienia dla młodzieży. Strona jest w języku angielskim.

Vacancy Centre
Niezwykle prosta wyszukiwarka pracy. Wpisujesz rodzaj stanowiska jaki cię interesuje i już – możesz przeglądać setki aktualnych ofert. Strona jest w języku angielskim.

#eurostudia #malta

Data utworzenia:

stopka strony