eurostudia • Bułgaria

Pomocne strony


Pomogą ci

Ministerstwo Edukacji i Nauki
To główne źródło informacji dla zainteresowanych strukturą, celami i strategią szkolnictwa w Bułgarii. Niektóre artykuły dostępne są jedynie w języku bułgarskim.

Edukacja w Bułgarii
Przewodnik po szkołach i placówkach edukacyjnych, znajdujących się w Bułgarii. Zawiera szczegółowe opisy na temat typów placówek, ich lokalizacji wraz z dołączoną mapą.

Przewodnik po stypendiach
Myślisz o studiowaniu w Bułgarii? Oto lista stypendiów i grantów naukowych, które mogą zainteresować chętnych do pomaturalnego kształcenia się za granicą.

Drita
Zdobądź informacje o prywatnych przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Poznaj sposoby rekrutacji, wymagane opłaty i ciekawe projekty.

Studia

Struktura systemu edukacji
Tutaj dowiesz się wszystkiego o strukturze sytemu edukacji i instytucjach odpowiedzialnych za edukację w Bułgarii. Znajdziesz tu też zasady przyjmowania na studia, dowiesz się więcej o życiu studenckim, wymianach i międzynarodowej współpracy, systemie oceniania i o wielu innych sprawach.

Katalog uczelni wyższych w Bułgarii
Po wypełnieniu prostego formularza kontaktowego. otrzymasz interesujące Cię informacje na temat struktury, systemu kształcenia, współpracy międzynarodowej i życia studenckiego na wybranej uczelni.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Projekty w ramach programu eTwinning
Platforma zawierająca pomysły i przykłady projektów z udziałem państwowych i prywatnych przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Na stronie znajdują się również materiały y dla zainteresowanych kształceniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Szkoły kształcenia zawodowego w Bułgarii
Kształcenie i szkolenie zawodowe w Bułgarii przewiduje nabycie wykształcenia średniego i kwalifikacji zawodowych. System VET przygotowuje młodych obywateli w wieku szkolnym i studenckim do uczestnictwa w gospodarce i innych dziedzinach życia publicznego.

Wsparcie finansowe

Pożyczki studenckie
Kredyt studencki dla studentów z Europy może pokryć pełne koszty czesnego i utrzymania. Sprawdź, czy spełniasz wymagane kryteria, by otrzymać wsparcie finansowe.

Praca dla studenta

Jobtiger
Wyszukiwarka dla młodych osób poszukujących pracy w Bułgarii. Na stronie m.in. formularz CV i porady jak go wypełniać.

Rabota
Studiujesz lub jesteś po studiach? Zapoznaj się z ofertami pracy w Bułgarii przeznaczonymi dla osób z zagranicy. Dowiedz się, jak napisać dobre CV i złożyć podanie o pracę.

#eurostudia #bulgaria

Data utworzenia:

stopka strony