eurostudia • Chorwacja

Chorwacja: Pomocne strony


Pomogą ci

Studia w Chorwacji

Portal informacyjny z mnóstwem linków na temat interesujących nas zagadnień, jak np. forma studiów, programy edukacyjne, uczelniane, aktualności i wiele innych. 

Biblioteka Narodowa

Witryna internetowa Narodowej Biblioteki w Chorwacji. Poza informacjami na temat samej instytucji, można znaleźć tu też kolekcje artykułów, publikacji, skorzystać z biblioteki on-line. 

Ambasada Rzeczypospolitej w Zagrzebiu

Strona, na której znajdziesz aktualności i informacje na temat uzyskania pomocy konsularnej, przydatne wskazówki dla podróżujących i tych, którzy planują osiedlić się w Chorwacji.

Ambasada Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej
 

Jeśli jeszcze nie wyjechałeś z kraju, a chcesz zasięgnąć informacji, porad lub zapoznać się z aktualnościami, na tej stronie znajdziesz dużo sporo interesujących wiadomości.

Rząd Republiki Chorwacji
 

Strona głównej siedziby rządu, na której znajdziesz wiadomości z Chorwacji, aktualności polityczne, linki, dokumenty I formularze. 

Rząd ds. Zatrudnienia
 

Strona głównej jednostki rządowej, która zajmuje się kwestią spraw zatrudnienia. Znajdziesz tu podstawowe informacje związane z sektorem gospodarczym Chorwacji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Chorwacji
 

Strona dedykowana osobom, które planują wyjazd do Chorwacji i chcą się zorientować, jak wygląda kwestia formalna, na co należy zwrócić uwagę i jak zaplanować wyjazd. 

Studia

Uniwersytet w Zagrzebiu

Strona głównego budynku uniwersyteckiego w Chorwacji, znajdującego się w stolicy. Zapoznaj się z informacjami na temat oferty edukacyjnej, fakultetów, przeczytaj aktualności i wiadomości o ciekawych inicjatywach studentów.

Uniwersytet w Zadar
 

Drugi z czołowych uniwersytetów znajdujących się w Chorwacji. Instytucja z wielowiekową tradycją i ciekawą ofertą szkoleniową. 

Instytut Technologii w Chorwacji
 

Portal jednego z najbardziej znanych amerykańskich uniwersytetów prywatnych. Oferuje szeroki program edukacyjny, szkolenia, stypendia i granty. 

Lista prestiżowych uniwersytetów
 

Katalog prestiżowych rumuńskich uniwersytetów z egzaminami wstępnymi i kursami magisterskimi. Na stronie poznasz ich ofertę edukacyjną i dowiesz się o ich programach. Strona ma również aktualne informacje o szkolnictwie wyższym oraz forum dyskusyjne.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

W obronie zieleni

Jeśli podczas studiowania szukasz dodatkowej aktywności możesz dołączyć do grupy działającej na rzecz ochrony zieleni. Wolontariat pomoże Ci wypracować priorytety i wartości, a dodatkowo masz szansę poznać niesamowitych ludzi. 

Centrum Rozwoju Kariery
 

Prezentacja centrum karier doradzającego studentom i absolwentom w wyborze właściwej drogi zawodowej. Przydatne informacje i rekomendacje plus przewodnik w formacie pdf. Wybór linków pogrupowanych tematycznie. 

Wsparcie finansowe

CroatiaEducation

Baza informacji na temat pożyczek studenckich i uregulowań prawnych z nimi związanych. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zyskać pomoc finansową na studia w Chorwacji. 

European Funding Guide

Chorwacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich studentów. Tutaj możesz znaleźć informacje na temat kosztów życia studenta oraz poznać formy finansowania studiów.

Croatian Scholarship Fund
 

Poza pożyczkami studenckimi studenci mogą otrzymać także stypendia na różnym poziomie edukacji. Jest to jedna z form wsparcia finansowego na studiach. 

CollegeScholarships
 

Ciekawa oferta stypendialna, programy stypendialne i grantowe. Możesz poczytać więcej o uzyskaniu dofinansowania do studiów. 

Praca dla studenta 

Graduateland
 

Strona, na której można znaleźć oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin, czyli coś w sam raz dla osób, które studiują. Przejrzyj oferty i znajdź coś dla siebie. 

StudiInCroatia
 

Portal informacyjny, na którym można przeczytać podstawowe informacje na temat pracy dla studentów, zatrudnienia, wymiaru godzin i uregulowań prawnych związanych z podejmowaniem studiów w okresie edukacji. 

Studentski
 

Znajdziesz tu podstawowe informacje na temat zatrudnienia dla studentów, pracy letniej, w niepełnym wymiarze godzin. 

HRjobs
 

Ciekawa wyszukiwarka, w której wystarczy wpisać interesującą nas pracę w Chorwacji, żeby sprawdzić dostępność ofert zatrudnienia w tej branży. Znajdziesz tu także oferty dla studentów.

OneWorld365
 

Wyszukiwarka, na której pod względem różnych kryteriów można znaleźć formy zatrudnienia na wakacje lub sezon. Jest tu także oferta z Chorwacji.

Chorwacki Urząd Pracy

Znajdziesz tu podstawowe informacje na temat zatrudnienia. Przeczytasz tutaj wskazówki i porady związane z pracą w Chorwacji, pobytem za granicą oraz wiele innych.

EasyExpat
 

Lista ofert w różnych sektorach gospodarki. Znajdziesz tu szczegółowe opisy zatrudnień wraz z wymaganymi kwalifikacjami. 

HR
 

Chorwacki portal, na którym znajdziesz bazę ofert pracy skierowanych do osób z różnymi kwalifikacjami. Jest tam szeroka lista z różnych sektorów. 

Learn4Good
 

Baza ofert pracy dla osób poszukujących zatrudnienia w Chorwacji. Możesz tu także zaaplikować swoje CV lub dodać własne ogłoszenie. 

UpWork
 

Strona dedykowana osobom poszukującym zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki. Można tu znaleźć ciekawe ogłoszenia nawet w niepełnym wymiarze godzin, dodać własne CV. 

EXPAT 
 

Chcesz otworzyć własny biznes? Nie bardzo wiesz, jak zacząć? Na tej stronie znajdziesz przydatne wskazówki oraz informacje i porady, jak zacząć, dokąd się udać i w jaki sposób przebiega rejestracja własnej firmy. 

StartUp
 

Dlaczego warto rozpocząć własną działalność? Jakie przywileje czekają na osoby, które zakładają firmy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz na powyższej stronie.

DoingBusiness
 

Tutaj możesz poczytać o regulacjach i prawach związanych z zakładaniem własnej działalności. Dodatkowo znajdziesz tu przydatne wskazówki i informacje. 

TotalCroatia
 

Portal informacyjny zawierający szczegółowe uregulowania dotyczące własnej działalności, spis zasad i wskazówki na temat zakładania firmy. 

GoOverseas
 

Baza ofert szkoleniowych i zawodowych dla osób z kwalifikacjami. Strona prezentuje oferty praktyk w Chorwacji z różnych sektorów gospodarki. 

iAgora
 

Baza szkoleń zawodowych, które umożliwiają zwiększenie kompetencji. Jedyne co należy zrobić, to zarejestrować się na interesujące nas szkolenie. 

Pasao
 

Baza ofert pracy sezonowej w różnych sektorach gospodarki wraz z opisem i terminarzem realizacji zleceń.

Burzarada
 

Strona internetowa, na której znajdziesz listę ofert zatrudnienia sezonowego w Chorwacji. Zatrudnienia dotyczą różnych form usług. Dodatkowo możesz zarejestrować własne CV lub dodać ogłoszenie.

GreatAuPair
 

Znajdź swoją au pair do opieki nad dziećmi. Masz też możliwość zarejestrowania własnego CV w tej branży. Możesz pracować jako opiekun dla dzieci i osób starszych. 

EasyAuPair
 

Poszukujesz opiekuna dla swoich pociech? A może masz podejście do dzieci I chciałbyś pracować jako au pair? Tutaj możesz znaleźć ciekawe ogłoszenia, jak również dodać własne CV. 

 

#eurostudia #chorwacja

Data utworzenia:

stopka strony