eurostudia • Dania

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasadorowie Dobrej Woli
Prestiżowa duńska organizacja wspierająca młode talenty. Jest to także globalna sieć międzynarodowych studentów, której zadaniem jest promowanie Danii jako atrakcyjnego miejsca do podjęcia studiów i/lub pracy. Strona jest w języku angielskim.

Erasmus+ Dania 
Duńska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Mieszkania socjalne
Aby zaoszczędzić na kosztach wynajmu, przeprowadzając się do Danii, możesz ubiegać się o mieszkanie socjalne. Mieszkania przydzielane są na podstawie listy oczekujących. Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Nauka języka duńskiego 
Jako zagraniczny student możesz korzystać z bezpłatnych lekcji języka duńskiego. Ofertę znajdziesz na tej stronie. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Obcokrajowiec w Kopenhadze 
Uzyskasz tu cenne informacje dotyczące studiowania, zakwaterowania, usług zdrowotnych, nauki języka oraz wielu innych aspektów życia w Kopenhadze. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Przewodnik po życiu w Danii
Portal przygotowany specjalnie dla obcokrajowców. Zawiera aktualne informacje dotyczące przyjazdu, zamieszkania, studiów i pracy w Danii. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Jeśli przewidujesz, że będziesz studiować w Danii przez dłużej niż 3 miesiące, musisz zadbać o zarejestrowanie swojego pobytu w biurze regionalnym Statsforvaltningen odpowiednim dla swego miejsca zamieszkania. Strona dostępna jest w również w języku polskim.

Szkoły folkowe
Folkbildning to nordycki system edukacji pozaformalnej dorosłych. W Danii do wyboru jest blisko 70 szkół, które prowadzą zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce, w tym z kultury i języka duńskiego. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z duńskimi standardami wydawane są przez duńską Agencję ds. Szkolnictwa Wyższego. Agencja podlega pod Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz należy do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Warunki pobytu w Danii
Oficjalny portal internetowy dotyczący prawa wjazdu i pobytu w Danii. Warto zapoznać się przez rozpoczęciem studiów. Portal prowadzony jest wspólnie przez Duński Urząd Imigracyjny oraz Duńską Agencję Rekrutacji Międzynarodowej i Integracji. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Zakwaterowanie dla studenta
Znajdziesz tu informacje o akademikach i kwaterach studenckich na terenie całej Danii. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Studia

Bachelorsportal – studia w Danii
Wyszukiwarka studiów I stopnia w Danii. Na stronie znajdziesz również informacje na temat systemu szkolnictwa wyższego w Danii, zasad aplikowania, a także życia studenckiego. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Euraxess Dania
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

Przewodnik po edukacji i karierze
Portal przedstawiający programy edukacyjne oraz rynek pracy w Danii. Znajdziesz tu m.in. informacje o studiach, kształceniu zawodowym i ustawicznym, a także o szkoleniach zawodowych i szukaniu pracy.

Studia w Kopenhadze
Przydatne informacje dla wszystkich wybierających się na studia do stolicy Danii: co i gdzie studiować, jak wynająć mieszkanie, jak zadbać o swoje finanse, a nawet jak ciekawie spędzać wolny czas. Strona jest w języku angielskim.

Study in Denmark
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Danii. Znajdziesz tu informacje o duńskim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog kierunków z wykładowym angielskim oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Szkolnictwo wyższe
Oficjalna strona duńskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów w Danii, uczelni, zasad uznawania zagranicznych kwalifikacji oraz kwestii finansowych. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Zdawanie na studia
Rekrutacja na uczelnie wyższe w Danii jest scentralizowana i obywa się poprzez portal Optagelse. Procedura obejmuje utworzenie aplikacji online, a następnie przesłanie jej do oceny na wybrane przez siebie uczelnie. Wersja angielska strony dotyczy zdawania na kierunki nauczane po angielsku.  

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Przewodnik po edukacji i karierze
Portal przedstawiający programy edukacyjne oraz rynek pracy w Danii. Znajdziesz tu m.in. informacje o studiach, kształceniu zawodowym i ustawicznym, a także o szkoleniach zawodowych i szukaniu pracy.

Wsparcie finansowe

Studerende Online
Studencki niezbędnik finansowy. Znajdziesz tu nie tylko bazę programów stypendialnych, ale także oferty pracy dla studenta, zniżki studenckie oraz porady finansowe na co dzień.

Study in Denmark
Portal skierowany do młodych obcokrajowców wybierających się na studia do Danii. Strona zawiera opis dostępnych programów stypendialnych. Strona jest w języku angielskim.

Stypendia rządowe
Informacje o stypendiach na studia przyznawanych przez rząd Danii. Na stronie znajdziesz potrzebne formularze oraz warunki aplikowania dla osób nieposiadających duńskiego obywatelstwa. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Praca dla studenta

Moment
Na tej stronie możesz przeglądać oferty pracy tymczasowej oraz w niepełnych wymiarze godzin, dostosowane specjalnie do potrzeb studentów. Oferty dostępne są w branżach tj. sprzedaż, marketing, finanse, administracja, IT.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

Studiejob
Studiujesz i chcesz zacząć zarabiać jednocześnie zdobywając doświadczanie zawodowe? Tu znajdziesz oferty pracy i staży zaadresowane właśnie do studentów.

#eurostudia #dania

Data utworzenia:

stopka strony