eurostudia • Estonia

Pomocne strony


Pomogą ci

Ministerstwo Edukacji i Nauki
Strona ministerstwa odpowiedzialnego za edukację, młodzież, naukę i język. Tutaj znajdziesz oficjalne informacje dotyczące każdej z tych dziedzin, linki do regulacji prawnych oraz partnerów ministerstwa.

Estoński serwer szkolny
Baza wszystkich szkół podstawowych, ogólnokształcących i zawodowych zawierająca adresy kontaktowe.

EURYDICE
Pełna informacja dotycząca systemu szkolnictwa i jego historii. Informacja jest uporządkowana pod względem poziomu i typów szkół. Każdy dział dostarczy ci pełnej informacji na interesujący cię temat.

Estoński System Edukacyjny
Znajdziesz tu podstawowe informacje na temat szkolnictwa wyższego w Republice Estońskiej, ofertę edukacyjną szkół wyższych i przydatne linki.

Estońska Akademia Nauk
Portal instytucji zajmującej się rozwiązywaniem problemów dotyczących nauki w Estonii oraz rozwoju gospodarczego i społecznego. Znajdziesz tam opis dotychczasowych działań akademii i ciekawe publikacje jej członków.

Archimedes
Estoński oddział sieci europejskiej, która zajmuje się oceną kwalifikacji wyższego wykształcenia, rozwój systemu transferu i gromadzenia informacji na temat krajowych i międzynarodowych opcji szkolnictwa wyższego.

Międzynarodowa Legitymacja Studencka (ISIC)
Na stronie znajdziesz informacje, opis procedur i niezbędne formularze, dotyczące otrzymania międzynarodowej legitymacji studenckiej w Estonii. 

Estońska Rada Studentów
Strona poświęcona organizacji, zrzeszającej rady studenckie w Estonii. Znajdziesz tu ciekawe materiały, aktualności i informacje na temat seminariów i kursów, zmierzających do aktywizacji młodzieży.

Studia

Studia w Estonii
Strona poświęcona studiowaniu w Estonii, zawierająca praktyczne szczegóły dotyczące programu studiów, uczelni, uczestnictwa w różnych programach, źródła informacji itp.

Estońska Akademia Muzyki i Teatru
Chcesz rozwijać się muzycznie? Myślisz o karierze aktora lub dramaturga? Tutaj będziesz szkolony przez najwybitniejszych kompozytorów i muzykologów. Uczelnia ma bogaty program zajęć i oferuje ciekawe kursy.

Bractwa studenckie
Chcesz być bardziej zaangażowanym w aktywne działanie studentem? Oto lista interesujących organizacji studenckich na Uniwersytecie w Tartu.

Uniwersytet w Talinie
Główny uniwersytet w Estonii. Bogata oferta edukacyjna, możliwość rozwoju w różnych kierunkach. Na stronie znajdziesz przydatne informacje na temat rekrutacji i poszczególnych wydziałów.

Uniwersytet w Tartu
Największy i najstarszy uniwersytet w Estonii. Oferuje wyższą edukację na wszystkich stopniach studiów akademickich. Na stronie znajdziesz więcej informacji o wydziałach i ofercie programowej.

Gazety szkolne
Lista ciekawych gazetek szkolnych wydawanych w estońskich szkołach. Dowiesz się, co robię uczniowie, poza odrabianiem lekcji.

Estońska sieć bibliotek
Sieć obejmuje główne biblioteki w Estonii. Dzięki wyszukiwarce on-line możesz bez trudu znaleźć książkę jakiej potrzebujesz. Szukaj poprzez autora, tytuł, temat...

Youth for Understanding
Chcesz spędzić rok szkolny za granicą? Ta organizacja młodzieżowa oferuje programy szkół średnich za granicą, na całym świecie. Przeczytaj opis programu oraz procedury aplikacyjne.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Rajaleidja
Portal dla młodych ludzi, poświęcony planowaniu kariery i edukacji. Znajdziesz tu informacje na temat różnych testów i egzaminów, jak napisać CV, gdzie studiować i jak znaleźć pracę. Dobra baza linków do poszukiwania pracy, doradców zawodowych i możliwości edukacyjnych.

Baza szkół zawodowych
Na stronie znajdziesz bazę szkół zawodowych w Estonii. Wyszukiwarka daje możliwość szybkiego i komfortowego znalezienia interesujących instytucji na podstawie różnych kryteriów.

Kutsekoda
Strona instytucja, której celem jest wypracowanie wysokich kwalifikacji w celu zwiększenia kompatybilności pracowników w krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Dowiesz się tutaj więcej o standardach kwalifikacji i opisach zadań poszczególnych zawodów.

Innove
Strona agencji, której celem jest stworzenie warunków i możliwości dla rozwoju kształcenia zawodowego. Znajdziesz tu informacje na temat programów, materiały instruktażowe, projekty wydarzenia i aktualności.

Gazeta nauczycieli
Tygodnik dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych życiem szkoły.

Konkurs dla młodych naukowców
Strona konkursu dla młodych naukowców. W konkursie mogą uczestniczyć młodzi ludzie w wieku od 15 do 19 lat oraz studenci pierwszego roku studiów. Zajrzyj tu, jeśli chcesz się dowiedzieć o zasadach uczestnictwa i niezbędnych dokumentach. Na stronie znajdziesz również informacje o poprzednich edycjach i zwycięzcach.

Wsparcie finansowe

Pożyczki studenckie i stypendia
Strona poświęcona usługom finansowym, świadczonym przez największy bank w Estonii. Usługi te obejmują pożyczki studenckie, stypendia i inne.

Stypendium na studia za granicą
Strona internetowa krajowego funduszu, który wspiera projekty studyjne za granicą. Znajdziesz tam więcej informacji o możliwości ubiegania się o stypendium, terminy i linki.

Praca dla studenta

Estońska Fundacja na rzecz natury
Martwisz się o naturę? Chciałbyś przyczynić się do jej ochrony? Fundacja organizuje workcampy w małych miejscowościach Estonii. Zostań aktywnym uczestnikiem i sprawdź, co możesz zrobić dla środowiska.

#eurostudia #estonia #praca

Data utworzenia:

stopka strony