eurostudia • Grecja

Pomocne strony


Pomogą Ci

Centrum Nauczania Języka Nowogreckiego 
Centrum zajmuje się nauczaniem języka greckiego. Jest członkiem ALTE, europejskiego stowarzyszenia instytucji przeprowadzających egzaminy językowe. Zagranicznym studentom, planującym studia na greckiej uczelni, przyznaje certyfikaty językowe. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Erasmus+ Grecja 
Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Fundacja ds. Młodzieży i Uczenia się Przez Całe Życie
Organizacja non-profit, która realizuje działania w obszarze kształcenia ustawicznego, a także wspiera programy młodzieżowe promujące mobilność, przedsiębiorczość i innowacje. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.

Grecki dla początkujących
Na stronie możesz zapoznać się z greckim alfabetem, podstawowym słownictwem, gramatyką, przydatnymi zwrotami i dialogami. Są to darmowe materiały głównie dla początkujących. Idealne dla tych, którzy chcą nauczyć się podstaw greckiego przed wyjazdem! Strona jest w języku angielskim.

Greece.com - portal turystyczny
Chcesz wynająć pokój w hotelu, wypożyczyć samochód lub dowiedzieć się więcej o różnych regionach Grecji? To wszystko znajdziesz na tej stronie. Informacje są w języku angielskim.

Nine muses – kursy językowe 
Kursy języka greckiego dla studentów. Program może być zindywidualizowany, a godziny elastyczne, tak aby każdy mógł go łatwo dopasować do swoich potrzeb. Strona jest w języku angielskim.

Omilo – kursy językowe
Szkoła oferuje standardowe i intensywne kursy języka greckiego w Atenach, Nauplion oraz na wyspach Siros, Andros i Lefkadzie, a także różne imprezy kulturalne dla obcokrajowców. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Przewodnik po Grecji
Myślisz o wyjeździe do Grecji, ale mało o tym kraju wiesz? Wejdź na tę stronę, aby dowiedzieć się więcej na temat historii, ludności, kultury i klimatu w Grecji. Strona jest w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Grecji należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z greckimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Studia

Edu advisor 
Znajdziesz tu wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów w Grecji, uczelni, kierunków, zasad rekrutacji, kwestii finansowych oraz mobilności międzynarodowej. Do poczytania również artykuły na temat edukacji, nowych technologii, historii oraz wiele innych.

Euraxess Grecja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona w języku angielskim.

Grecki Związek Uniwersytetów
Znajdziesz tu opis sektora uniwersyteckiego i badań naukowych w Grecji, a także listę linków do stron internetowych greckich uczelni. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Helleński Uniwersytet Otwarty 
Uniwersytet Otwarty oferuje studia na odległość, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Ministerstwo Edukacji, Badań Naukowych i Spraw Religijnych  
Portal zawiera informacje na temat greckich uczelni, czasu trwania studiów, kształcenia zawodowego oraz perspektyw zatrudnienia dla absolwentów.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Study in Greece
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Grecji. Znajdziesz tu informacje o greckim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog dostępnych kierunków, zasady rekrutacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Uczelnie i studenckie biura karier
Strona studenckiego biura karier Uniwersytetu Technicznego na Krecie. Znajdziesz tu linki do stron internetowych pozostałych greckich uczelni oraz do funkcjonujących na nich studenckich biur karier. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Znajdź uczelnię
Lista linków do stron internetowych greckich uczelni. Strona jest w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Krajowa Organizacja Certyfikacji Kwalifikacji i Doradztwa Zawodowego
Misją organizacji jest dostosowanie kształcenia zawodowego i szkoleń do potrzeb rynku pracy. EOPPEP zajmuje się wdrażaniem systemów akredytacji edukacji pozaformalnej i nieformalnej oraz tworzeniem krajowej polityki w zakresie kształcenia zawodowego. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Study Smart
Organizacja działająca w branży szkoleniowej, doradczej i wydawniczej. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług consultingowych oraz aktywnie działa w dziedzinie kształcenia zawodowego zarówno w Grecji, jak i na arenie międzynarodowej. Wejdź na stronę, aby zapoznać się z ofertą szkoleniową organizacji. Większość informacji na stronie jest w języku angielskim.

Wsparcie finansowe

Fundacja S. Onassisa
Przyznaje stypendia dla obcokrajowców studiujących na kierunkach tj. politologia, prawo, ekonomia, architektura, czy sztuki piękne.

Ministerstwo Edukacji, Badań Naukowych i Spraw Religijnych - stypendia
Zbiór informacji dotyczących wsparcia finansowego i programów stypendialnych w Grecji.

Narodowa Agencja Stypendialna
Studenci w Grecji mogą liczyć na wsparcie finansowe Narodowej Agencji Stypendialnej. W zakładce „Scholarships” znajdziesz informacje o stypendiach na: studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie oraz badania naukowe. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Praca dla studenta

Diver’s Paradise
Masz dwa miesiące wolnego? Chcesz pracować jako płetwonurek? Masz szansę zatrudnić się w Diver’s Paradise. Uwaga - aby ubiegać się o tę pracę należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Greeka
Szukasz pracy wakacyjnej w Grecji? Ta strona jest dla ciebie! Sprawdź oferty w interesujących cię lokalizacjach, a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy. Twoje zgłoszenie zostanie przesłane bezpośrednio do pracodawcy. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna. Strona jest w języku angielskim.

Studenckie biura karier
Strona studenckiego biura karier Uniwersytetu Technicznego na Krecie. Znajdziesz tu linki do stron internetowych studenckich biur karier działających także na innych greckich uczelniach. Skontaktuj się z danym biurem, aby uzyskać informacje o tym gdzie i jak szukać praktyk lub staży w Grecji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

#eurostudia #grecja

Data utworzenia:

stopka strony