eurostudia • Holandia

Pomocne serwisy internetowe


Pomogą ci

EP-Nuffic
Centrum zajmujące się umiędzynarodowieniem holenderskiej edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, od szkoły podstawowej do szkolnictwa wyższego i kształcenia zawodowego. Na stronie znajdziesz m.in. opis holenderskiego systemu edukacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Erasmus+ Holandia 
Holenderska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Fundacja Euro Polonia
Organizacja non-profit zajmująca się m.in. wspieraniem Polaków mieszkających w Holandii, którzy napotykają problemy adaptacyjne wynikające z różnic językowych, kulturowych, prawnych, itp. Prowadzi również działania w ramach edukacji pozaformalnej. Strona jest w języku polskim.

Ministerstwo Edukacji, Kultury i Nauki
Zajrzyj na stronę Ministerstwa, aby dowiedzieć się więcej o edukacji, systemie szkolnictwa wyższego, kształcenia zawodowego oraz badań naukowych w Holandii. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Nauka holenderskiego (I)
Kursy NT2 przeznaczone są dla osób, które pragną nauczyć się holenderskiego i zdobyć certyfikat językowy umożliwiający podjęcie studiów lub pracy. Informacje o kursach dostępne są w języku angielskim.

Nauka holenderskiego (II)
Platforma internetowa do nauki języka holenderskiego. Znajdziesz tu lekcje wideo, listy słówek oraz wiele różnych ćwiczeń językowych. Strona jest w języku angielskim.

Pokoje do wynajęcia - Kamernet
Portal społecznościowy, który pomoże ci w znalezieniu pokoju do wynajęcia. Wystarczy, że założysz profil, w którym sprecyzujesz, czego szukasz i nawiążesz kontakt z osobami ogłaszającymi pokoje do wynajęcia. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Pokoje do wynajęcia – OpKamers 
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z ofertami tanich pokoi do wynajęcia. Oferty skierowane są przede wszystkim do studentów. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Portal Polonii w Holandii
Portal Polaków żyjących w Holandii. Celem portalu jest działalność informacyjna oraz wspieranie i pogłębianie kontaktów polsko-holenderskich. Strona jest w języku polskim.

Rada ds. Edukacji
Niezależne ciało doradcze rządu holenderskiego w kwestiach edukacji. Na stronie możesz zapoznać się najnowszymi rekomendacjami, bieżącymi projektami, aktualnościami i publikacjami. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Od stycznia 2014 r. istnieje w Holandii obowiązek rejestracji pobytu krótszego niż 4 miesiące. W tym celu musisz złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji Ludności (Basisregistratie Personen). Więcej informacji w broszurze w języku polskim na tej stronie.

Szkoły folkowe
Volksuniversiteit to holenderski system edukacji pozaformalnej dorosłych. W Holandii do wyboru jest blisko 100 szkół, które prowadzą zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce, w tym z kultury i języka holenderskiego. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Holandii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z holenderskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Studia

Euraxess Holandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona w języku angielskim.

Holenderski Związek Uniwersytetów
Znajdziesz tu opis sektora uniwersyteckiego i badań naukowych w Holandii, a także listę i profile uczelni. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Studiekeuze123
Serwis, który ma na celu pomóc przyszłym studentom w wyborze właściwego kierunku studiów. Oferuje kompletne i wiarygodne informacje na temat wszystkich akredytowanych programów kształcenia w szkołach i na uniwersytetach w Holandii.

Study Finder
Jedyna baza w Holandii, która zawiera wszystkie aktualne kierunki studiów w języku angielskim lub innym języku obcym. Do wyboru jest ponad 2000 takich kierunków.

Study in Holand
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Holandii. Znajdziesz tu informacje o holenderskim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog dostępnych kierunków, zasady rekrutacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Edukacja zawodowa (MBO)
Strona MBO Radd - stowarzyszenia zrzeszającego placówki kształcenia i szkolenia zawodowego w Holandii. Znajdziesz tu wszelkie informacje dotyczące kształcenia zawodowego w Holandii, wraz z danymi kontaktowymi poszczególnych szkół. Część informacji dostępna jest także w jezyku angielskim.

Leerverder
Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej? Portal zawiera bogatą bazę programów kształcenia zawodowego, a także porady dotyczące wyboru ścieżki edukacyjnej.

Organizacja Młodzieżowa na rzecz Kształcenia Zawodowego
JOB to organizacja reprezentująca interesy wszystkich uczniów i studentów szkół kształcenia zawodowego w Holandii. Na stronie znajdziesz program działalności, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

Regionalne Centra Szkoleniowe  
Portal poświęcony instytucjom prowadzącym szkolenia i kształcenie zawodowe. Znajdziesz tu wyszukiwarkę kursów o różnej tematyce i na różnych poziomach kształcenia. Kursy te mają na celu połączenie edukacji formalnej z pracą zawodową. Na stronie możesz również przeglądać aktualne oferty praktyk i staży.

SVGB
Instytut koordynuje programy edukacyjne z zakresu technologii i nauk o zdrowiu. Na stronie znajdziesz opis firm działających w tych branżach oraz listę aktualnych kursów i szkoleń zawodowych.

TraineeshipPlaza
Obszerna baza programów szkoleniowych i kształcenia zawodowego oraz staży w branżach tj. finanse, marketing, IT, zarządzanie, czy logistyka.

Wsparcie finansowe

Study in Holland
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Holandii. Znajdziesz tu m.in. bazę programów stypendialnych obejmującą wszystkie etapy kształcenia, od studiów licencjackich, po studia doktoranckie. Strona jest w języku angielskim.

Praca dla studenta

ASA – agencja pracy dla studentów
ASA posiada biura w ponad 20 miastach uniwersyteckich. Pracownicy agencji pomogą ci w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze, praktyk, staży, a także pierwszej pełnowymiarowej pracy.

Freejobz
Agencja zajmująca się cateringiem i organizacją eventów w Amsterdamie. Zarajestruj się, aby dowiedzieć się o możliwościach pracy podczas festiwali oraz wszelkiego rodzaju innych imprez.

Luba
Agencja zatrudnienia specjalizująca się w pomaganiu młodym osobom w znalezieniu pracy.

Praca na polu kempingowym
Masz od 18-25 lat i szukasz ciekawej pracy wakacyjnej? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z możliwościami pracy na polu kempingowym. Do wyboru m.in. praca przy barze, w sklepie, opieka nad dziećmi, pomoc przy organizacji eventów oraz wiele innych.

Praca w szkole
Chcesz wspierać uczniów i szkoły? Na tej stronie znajdziesz oferty pracy w zakresie pomocy edukacyjnej, udzielania korepetycji oraz prac administracyjnych.

StudentenVacature
Wyszukiwarka pracy, staży oraz praktyk stworzona specjalnie dla studentów i absolwentów. Oferty można przeszukiwać według regionu, pracodawcy lub branży.

StudentJob
Oferty pracy, staży, pracy wakacyjnej dla osób posiadających dyplomy MBO, HBO oraz studentów i absolwentów studiów wyższych. Dzięki rozległej sieci kontaktów StudentJob pomoże ci znaleźć pracę nawet w największych światowych firmach.

SUSA
Agencja pracy dla studentów i absolwentów. Dzięki SUSA możesz znaleźć pracę tymczasową lub w niepełnym wymiarze godzin, która pomoże ci pogodzić naukę z pracą zarobkową.

Zoekbinbaan
Zajrzyj tu, aby przeglądać oferty pracy tymczasowej i wakacyjnej. Po zarejestrowaniu, będziesz codziennie mailowo otrzymywać informacje o nowych miejscach pracy.

Data utworzenia:

stopka strony