Luksemburg: Pomocne strony

Luksemburg: Pomocne strony


Pomogą Ci

www.justarrived.lu

Witryna, która pomaga nowo przybyłym, emigrantom i pracownikom w ich codziennym życiu w Wielkim Księstwie Luksemburga.

www.luxembourg.public.lu

Zalecenia według obszaru, formularze, wiadomości, informacje dla firm i osób dojeżdżających do pracy za granicę, miejsce dla pracowników służby zdrowia, często zadawane pytania, a także biblioteka mediów.

www.guichet.lu

Tu znajdziesz podstawowe informacje o życiu w Wielkim Księstwie Luksemburga.

www.cij.lu

Strona Krajowego Centrum Informacji Młodzieżowego.

www.appartager.lu

Strona o współdzieleniu mieszkania w Luksemburgu.

www.youthhostels.lu

Informacje o hostelach.

www.wfs.lu

Zakwaterowanie dla studentów i praktykantów.

www.athome.lu

Pełna lista ogłoszeń dotyczących nieruchomości.

www.ont.lu

Narodowe Biuro Turystyczne.

https://www.mobiliteit.lu/

Informacje o sieciach autobusowych i kolejowych.

ACEL – stowarzyszenie studenckie

Studencki przewodnik po wszystkich wydarzeniach kulturalnych, społecznych i naukowych w Luksemburgu. Stowarzyszenie pomaga również studentom w wyszukiwaniu zakwaterowania w Luksemburgu. Strona jest w języku niemieckim.

Centrum Technologii i Edukacji

Centrum świadczy usługi administracyjne i informatyczne na potrzeby Ministerstwa Edukacji oraz krajowych jednostek edukacyjnych. Strona jest w języku francuskim.

Erasmus+ Luksemburg

Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass

Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Informacja młodzieżowa

Portal młodzieżowy, na którym dowiesz się o edukacji pozaformalnej, szkoleniach, projektach młodzieżowych itp. zarówno w Luksemburgu, jak i w całej Europie. Strona jest w języku francuskim.

LISEL – organizacja wsparcia dla studentów

Organizacja non profit o charakterze religijnym mająca na celu wspieranie uczniów, studentów i młodzież poprzez różnego rodzaju działania społeczne, kulturalne i duchowe. Strona jest w języku angielskim.

Narodowy Instytut Języków

Na tej stronie możesz zapoznać się z ofertą kursów językowych prowadzonych przez Instytut. Strona jest w języku francuskim.

RESTENA – krajowa sieć edukacyjna i naukowa

Sieć teleinformatyczna łącząca ze sobą jednostki edukacyjne i instytuty badawcze. Umożliwia szybką wymianę informacji i danych naukowych, zapewnia dostęp do Internetu oraz do ogólnoeuropejskiej sieci badawczej GEANT. Strona dostępna jest w językach angielskim i francuskim.

Ambasada Luksemburga w Warszawie

Przygotowujesz się do wyjazdu do Luksemburga i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Luksemburga w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona jest w języku angielskim, ale część informacji dostępna jest także w języku polskim.

Ambasada RP w Luksemburgu

Rozważasz wyjazd do Luksemburgu do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Luksemburgu. Informacje dostępne są w języku polskim.

Serwis Polaków w Luksemburgu

Stowarzyszenie działające od lipca 2007 r., którego misją jest integracja społeczności Polaków w Luksemburgu oraz upowszechnianie polskiej kultury, a także dobrego wizerunku Polaka w Wielkim Księstwie Luksemburga. Strona jest w języku polskim.

Strona rządu Luksemburga

Znajdziesz tu informacje na temat ustroju politycznego Księstwa Luksemburga, wykaz ministerstw, przegląd działań rządu oraz najnowsze publikacje. Strona jest w języku francuskim.

Urząd Podatkowy

Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Luksemburgu? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę luksemburskiego urzędu skarbowego. Informacje są w języku francuskim.

Studia

www.cedies.public.lu
Instytucja udostępniająca informacje o szkolnictwie wyższym.

Centrum Dokumentacji i Informacji

Strona rządowa zaadresowana do licealistów oraz przyszłych i aktualnych studentów, na której dowiesz się jak wygląda system szkolnictwa w Luksemburgu. Znajdziesz tu również informacje o różnych zawodach, co może być pomocne przy wybieraniu odpowiedniego kierunku studiów. Strona jest w języku francuskim, choć część informacji jest także w języku niemieckim.  

Euraxess Luksemburg

Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Znajdziesz tu wszelkie informacje na temat edukacji w Luksemburgu: nauce w szkołach podstawowych, średnich oraz kształceniu zawodowym i edukacji dorosłych. Strona jest w języku francuskim. Informacje po niemiecku, znajdują się w osobnej zakładce.

PLOTEUS

Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji.

Sacred Heart University

Uczelnia działająca obok Uniwersytetu Luksemburskiego. Oferuje głównie kursy biznesowe i studia MBA. Strona jest w języku angielskim.

Szkolnictwo Wyższe

Oficjalna strona francuskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych. Znajdziesz tu wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów w Luksemburgu, uczelni, zasad uznawania zagranicznych kwalifikacji oraz kwestii finansowych. Strona jest w języku francuskim.

Uniwersytet Luksemburski

W zasadzie jedyny liczący się uniwersytet działający w Luksemburgu. Oferuje studia o profilu akademickim lub zawodowym na trzech różnych wydziałach, a także programy kształcenia ustawicznego. Uniwersytet kształci również doktorantów oraz prowadzi badania naukowe. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Centrum Kształcenia Ustawicznego 

Informacje na temat szkoleń zawodowych, kształcenia ustawicznego oraz możliwości przekwalifikowywania. Wejdź na stronę, aby znaleźć odpowiedni dla siebie kurs lub szkolenie. Strona jest w języku francuskim.

Informacja Młodzieżowa

Jeżeli szukasz sposobu, aby podnieść swoje kwalifikacje, wejdź na tę stronę. Znajdziesz tu m.in. zbiór linków do różnych stron internetowych na temat szkoleń i kształcenia zawodowego w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

Izba Handlowa

Szczegółowe informacje o kształceniu zawodowym, także na poziomie szkolnictwa wyższego oraz praktykach i stażach zawodowych w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

Krajowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Instytucja publiczna działająca pod nadzorem Ministerstwa Edukacji, odpowiedzialna za promowanie kształcenia zawodowego w Luksemburgu. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim I niemieckim.  

Ministerstwo Edukacji

Strona rządowa przedstawiająca szczegółowe informacje na temat programów kształcenia zawodowego i ustawicznego w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

Wsparcie finansowe

Stypendia i pożyczki rządowe

Strona, na której znajdziesz informacje o stypendiach i pożyczkach rządowych na studia w Luksemburgu. Żeby móc ubiegać się o wsparcie należy spełniać określone kryteria odnośnie obywatelstwa i miejsca zamieszkania. Szczegółowe warunki, w języku francuskim, znajdują się na stronie.  

Uniwersytet Luksemburski

W Luksemburgu wsparcie finansowe na studia można uzyskać również z prywatnych fundacji i różnego rodzaju instytucji. Ich listę znajdziesz na stronie Uniwersytety Luksemburskiego.

Praca dla studenta

stages.youth.lu

Znajdziesz tu informacje o tym gdzie szukać praktyk i staży.

http://www.adem.public.lu/fr/jobboard/index.html

JobBoard to usługa internetowa oferowana przez Krajową Agencję Zatrudnienia (ADEM)

Jobs Youth

Studiujesz i chcesz zacząć zarabiać jednocześnie zdobywając doświadczanie zawodowe? Tu znajdziesz oferty pracy i staży zaadresowane właśnie do studentów. Strona jest w języku francuskim.

Biuro Zatrudnienia 

Szukając pracy w Luksemburgu zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach, zasiłkach dla bezrobotnych, a także porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Strona jest w języku francuskim.

Doradztwo zawodowe (II)

Strona internetowa organizacji zajmującej się doradztwem zawodowym i szkoleniami. Doradcy dokładają wszelkich starań, aby oferować nowe rozwiązania dostosowane do ciągle zmieniającego się rynku pracy. Organizacja wspierana jest przez Ministerstwa Pracy, Edukacji i Gospodarki oraz przez samorządy lokalne. Strona jest w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.

Euraxess Luksemburg

Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Izba Handlowa

Prezentacja luksemburskiej Izby Handlowej. Znajdziesz tu m.in. wiadomości gospodarcze, a także informacje o szkoleniach i opcjach zatrudnienia.

Job Finder

Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę Job Finder, aby przeglądać najnowsze oferty w tych oraz w wielu innych branżach. Zarejestruj swoje CV online i stań się widoczny/a dla pracodawców. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Monster

Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Moovijob

Myślisz o podjęciu pracy w Luksemburgu? Zajrzyj na tę stronę, aby przeglądać najnowsze oferty pracy w twojej branży. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca w sektorze publicznym

Strona zawierająca informacje o wolnych stanowiskach pracy w sektorze publicznym. Do wyboru wiele pozycji oraz ścieżek rozwoju kariery. Strona jest w języku francuskim.

IAESTE 

The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Luksemburga. Link odnosi do strony polskiej.

Stowarzyszenie studentów medycyny

Masz zamiar zostać lekarzem? Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami staży dla studentów medycyny w Luksemburgu. Strona jest w języku francuskim.

AuPairWorld

Jak podjąć pracę jako au pair w Luksemburgu? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

Platformy do wyszukiwania pracy

Jobs.lu
monster.lu

#eurostudia #luksemburg #praca

Data utworzenia:

stopka strony