eurostudia • Rumunia

Pomocne strony


Pomogą ci

Ministerstwo Edukacji i Nauki w Rumunii
Informacje dotyczące instytucji, wydarzeń, dokumentów. Adresy kontaktowe do uniwersytetów i akademii. Najświeższe informacje z zakresu edukacji. Programy, analizy i dokumenty w formacie pdf.

Educativa
Na stronie znajdziesz bezpłatne wskazówki i porady dla młodych ludzi, szanse i możliwości rozwoju osobistego. Przydatne informacje na temat przyjęcia do szkół wyższych i uniwersytetów z zagranicy.

Międzynarodowe Biuro Karier w Rumunii
Strona pozarządowej organizacji działającej w obszarze edukacji, której zadaniem jest promowanie mobilności edukacyjnej dla studentów i absolwentów. Znajdziesz tu informacje na temat szkół z internatem, szkół średnich i uniwersytetów, a także program praktyk i szkoleń non-profit.

Centrum karier
Prezentacja centrum karier doradzającego studentom i absolwentom w wyborze właściwej drogi zawodowej. Przydatne informacje i rekomendacje plus przewodnik w formacie pdf. Wybór linków pogrupowanych tematycznie.

Pomoc dla studentów
Baza ciekawych i przydatnych artykułów i dokumentów na różne tematy, które mogą być pomocne dla studentów.

Portal dla dzieci i rodziców
Nie ważne ile masz lat... znajdziesz tu wiele praktycznych informacji z zakresu edukacji, nawet jeśli jesteś rodzicem lub dziadkiem. Szukasz przyjaciół z czasów dzieciństwa? Jesteś we właściwym miejscu! Nudzisz się i chcesz się odprężyć? Zagraj w gry on-line lub off-line. Znajdziesz tu także linki do wszystkich instytucji zajmujących się kształceniem. Serwis jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować.

Studia

AIESEC Rumunia
Chcesz zdobyć praktyczną wiedzę lub doświadczenie w pracy za granicą? Ta globalna sieć studencka oferuje możliwości wymiany międzynarodowej. Sprawdź możliwości dostępne dla Ciebie i przyłącz się do sieci, aby wzbogacić swoje umiejętności.

Lista prestiżowych uniwersytetów
Katalog prestiżowych rumuńskich uniwersytetów z egzaminami wstępnymi i kursami magisterskimi. Na stronie poznasz ich ofertę edukacyjną i dowiesz się o ich programach. Strona ma również aktualne informacje o szkolnictwie wyższym oraz forum dyskusyjne.

Centrum Doradztwa w studiach zagranicą
Portal nowego, dynamicznie rozwijającego się biura doradczego. Znajdziesz tu porady edukacyjne, oferty studiów licencjackich, podyplomowych i doktoranckich za granicą dla studentów rumuńskich.

Uniwersytet Ekonomiczny w Bukareszcie
Portal uczelni, na którym można znaleźć szeroki zakres informacji dla studentów rumuńskich i międzynarodowych. Na stronie znajdują się także przydatne linki, porady oraz najświeższe informacje.

Studia i stypendia zagraniczne
Lista projektów badawczych i programów stypendialnych. Znajdziesz tu praktyczne informacje na temat rejestracji I aplikowania online oraz linki do zagranicznych uczelni.

ROLANG
Pobyt w Rumunii nie obędzie się bez znajomości tego języka. Szkoła Rolang zapewnia profesjonalne kursy językowe, dzięki którym nabędziesz kompetencji w posługiwaniu się językiem rumuńskim. Zapoznaj się z ofertą progamową.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Kursy uniwersyteckie online
Lista ofert różnych kursów, jakie można odbyć. Zarejestruj się na stronie I przeglądaj ciekawe propozycje.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Rumunii
Informacje o kursach szkoleniowych świadczonych przez izby handlowe. Znajdziesz tu również szeroki wybór przydatnych stron internetowych, a także linki do innych izb handlowych w Rumunii i za granicą.

Wsparcie finansowe

Europejski Przewodnik Finansowy
Artykuł informacyjny, w którym znajdziesz szczegółowe informacje na temat edukacji, wsparcia finansowego i przysługujących na edukację środków, o które możesz się ubiegać. Ta przydatna strona pomoże Ci odnaleźć się w rumuńskim systemie szkolnictwa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Na stronie MSZ znajdziesz przydatne wskazówki, na temat stypendiów i szkolnictwa. Portal prezentuje niezbędne informacje i wskazówki, co należy zrobić, aby ubiegać się o dopłaty do edukacji i kto może się o nie starać.

Praca dla studenta

Graduateland
Strona, na której można znaleźć oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin, czyli coś w sam raz dla osób, które studiują. Przejrzyj oferty i znajdź coś dla siebie.

Romanian education
Znajdziesz tu pomocne informacje, jeśli będziesz chciał ubiegać się o pracę w Rumunii w trakcie studiów. Portal daje wskazówki, jak zacząć, jakie masz możliwości i o czym musisz pamiętać.

#eurostudia #rumunia

Data utworzenia:

stopka strony