eurostudia • Szwajcaria

Pomocne strony


Pomogą ci

Erasmus Student Network
Ogólnoeuropejska organizacja studencka, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus+. Strona jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Nauka francuskiego
Na tej stronie możesz wyszukać informacje na temat kursów języka francuskiego prowadzonych w Genewie. Informacje dostępne są w językach: francuskim, angielskim i hiszpańskim.

Nauka niemieckiego
Instytut Goethego oferuje bogatą ofertę kursów języka niemieckiego. Na stronie Instytutu znajdziesz również wiele darmowych ćwiczeń do rozwiązywania. Strona dostępna jest w językach: niemieckim, angielskim i francuskim.

Organizator przeprowadzki
Myślisz o przeprowadzce do Szwajcarii? Skorzystaj z tego internetowego organizatora. Zarejestruj się i wprowadź planowaną datę przeprowadzki, aby otrzymywać powiadomienia o ważnych terminach np. rejestracji pobytu. Znajdziesz tu również informacje na temat urzędów, podatków, prawa jazdy, przepisów celnych, ubezpieczenia zdrowotnego itp. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Portal o Szwajcarii (I)
Chcesz wiedzieć jak zarejestrować swój pobyt, jak wynająć mieszkanie, jak wygląda opieka zdrowotna lub jak spędzać czas wolny? Portal ch.ch to twoje kompendium wiedzy o życiu codziennym w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Portal o Szwajcarii (II)
Przewodnik po Szwajcarii. Znajdziesz tu informacje z zakresu edukacji, historii, społeczeństwa, polityki, ekonomii, środowiska oraz wielu innych dziedzin. Strona dostępna jest w wielu językach, w tym także angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Szkoły językowe
Strona zawiera bazę szkół językowych w Szwajcarii. Zajrzyj, aby znaleźć szkołę w interesującym cię regionie. Lista jest w języku niemieckim.

Tandem – nauka języka
Darmowa i bezstresowa forma nauki języka obcego. Tandem to metoda nauki na zasadzie wymiany „język za język”. Partnerzy spotykają się i uczą siebie nawzajem swoich języków ojczystych. Wejdź na forum i znajdź swojego partnera! Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Szwajcarii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji ze szwajcarskimi standardami. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Wakacje w Szwajcarii – nauka języka
Lubisz relaksować się na plaży, a może szukasz przygody? fRilingue organizuje pobyty wakacyjne w Szwajcarii dla młodzieży z całego świata. Wyjazdy to też świetna okazja, żeby nauczyć się języka francuskiego, niemieckiego lub angielskiego w przyjaznej atmosferze. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Studia

Euraxess Szwajcaria
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona w języku angielskim.

SERI – Krajowe Biuro ds. Edukacji, Badań i Innowacji
Strona zawiera szczegółowe informacje na temat systemu edukacji, szkolnictwa wyższego oraz kształcenia i szkoleń zawodowych w Szwajcarii, a także uznawania zagranicznych kwalifikacji. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Study in Switzerland
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Szwajcarii. Znajdziesz tu informacje o szwajcarskim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog dostępnych kierunków, zasady rekrutacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Studying in Switzerland

Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o szwajcarskim systemie edukacji, dostępnych programach i stypendiach, życiu jako student zagraniczny w Szwajcarii oraz kosztach życia i nauki.

Swissuniversities
Strona Konferencji Rektorów Uniwersytetów Szwajcarii. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat studiowania w Szwajcarii: katalog uczelni i kierunków studiów, zasady rekrutacji, system ocen i zaliczeń oraz wiele innych. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

System edukacji
Strona rządowa poświęcona informacjom o systemie edukacji w Szwajcarii. Znajdziesz tu informacje dotyczące organizacji studiów oraz uczelni. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Szwajcarska Federacja Edukacji Dorosłych
Organizacja zrzeszająca instytucje prywatne i państwowe, stowarzyszenia, przedstawicieli odpowiedzialnych za kształcenie dorosłych na poziomie kantonów, instytucji, wewnętrznych działów personalnych i szkolenia menedżerów. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Szwajcarska Konferencja Kantonalnych Ministrów Edukacji
System edukacji w Szwajcarii jest wyjątkowy, ponieważ różni się pomiędzy kantonami i regionami językowymi. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat struktury i podziału systemu edukacji w całym państwie. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Szwajcarski portal doradztwa zawodowego, akademickiego i kariery
Znajdziesz tu m.in. wyszukiwarkę kursów na uniwersytetach, wyższych szkołach zawodowych, uczelniach technicznych, kolegiach nauczycielskich itp. oraz poradnik dotyczący wyboru kariery. Strona dostępna jest w językach: niemieckim, francuskim i włoskim.

Szwajcarski Portal Edukacyjny
Znajdziesz tu informacje o systemie edukacji w Szwajcarii, zaczynając od szkoły podstawowej przez szkołę średnią i studia wyższe, kończąc na kształceniu nauczycieli oraz edukacji dorosłych. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Doradztwo zawodowe
Katalog instytutów prowadzących szkolenia zawodowe, biur doradztwa zawodowego i edukacyjnego oraz regionalnych agencji zatrudnienia. Strona dostępna jest w językach angielskim, francuskim i włoskim.

Kształcenie zawodowe (I)
Dobrze funkcjonujący system kształcenia i szkoleń zawodowych umożliwia młodym ludziom płynne wejście na rynek pracy. Dowiedz się jak ten system działa w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, niemieckim, francuskim hiszpańskim i włoskim.

Kształcenie zawodowe (II)
Portal poświęcony kształceniu zawodowemu w Szwajcarii. Znajdziesz tu listę szkół zawodowych, opis systemu kształcenia oraz wiele innych przydatnych informacji. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Szwajcarska Konferencja Kantonalnych Ministrów Edukacji 
System edukacji w Szwajcarii jest wyjątkowy, ponieważ różni się pomiędzy kantonami i regionami językowymi. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat struktury i podziału systemu kształcenia i szkoleń zawodowych w całym państwie. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Szwajcarski portal doradztwa zawodowego, akademickiego i kariery
Znajdziesz tu m.in. wyszukiwarkę kursów na uniwersytetach, wyższych szkołach zawodowych, uczelniach technicznych, kolegiach nauczycielskich itp. oraz poradnik dotyczący wyboru kariery. Strona dostępna jest w językach: niemieckim, francuskim i włoskim.

Wsparcie finansowe

Studying in Switzerland
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Szwajcarii. Znajdziesz tu informacje o opłatach za studia oraz o stypendiach, o jakie masz prawo się ubiegać. Strona jest w języku angielskim.

Współpraca polsko-szwajcarska - stypendia
Na tej stronie znajdziesz informacje o stypendiach przyznawanych przez rząd Szwajcarii dla wybitnych naukowców i artystów zagranicznych na studia magisterskie i doktoranckie. Strona dostępna jest w języku polskim.

Praca dla studenta

Students.ch
Szczegółowy przewodnik po rynku pracy. Znajdziesz tu oferty pracy i profile firm. Możesz również skorzystać z porad zawodowych. Strona dostępna jest w językach francuskim i niemieckim.

Mini-jobs
Oferty pracy wakacyjnej, tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin, a także praktyk i staży. Jeżeli szukasz łatwego sposobu, żeby sobie dorobić lub zdobyć doświadczenie zawodowe – ta strona jest dla ciebie! Strona jest w języku niemieckim.

Ferien Job
Szukasz pracy wakacyjnej w Szwajcarii? Tu znajdziesz wiele różnych ofert m.in. w przemyśle turystycznym, hotelarstwie, IT i w usługach. Strona jest w języku niemieckim.

Praca na farmie (I)
Agroverde oferuje możliwości pracy od 3 do 18 miesięcy w charakterze pracownika lub praktykanta w gospodarstwie rolnym w Szwajcarii. Strona dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Praca na farmie (II)
Szukasz ciekawej pracy wakacyjnej na świeżym powietrzu? Dzięki Agrivivie masz szansę spędzić trochę czasu mieszkając u szwajcarskiej rodziny na wsi oraz pomóc jej w wykonywaniu codziennych obowiązków gospodarczych. Strona dostępna jest w językach: francuskim, niemieckim i włoskim.

#eurostudia #szwajcaria #praca

Data utworzenia:

stopka strony