eurostudia • Wielka Brytania

Pomocne strony


Pomogą ci

Erasmus+ Wielka Brytania 
Brytyjska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Krajowy komitet studiów magisterskich i doktoranckich
National Postgraduate Committee to organizacja charytatywna, której misją jest promowanie studiów magisterskich i doktoranckich wśród młodzieży, a także wspieranie i reprezentowanie interesów studentów.

Narodowy Związek Studentów
Masz jakiś problem? Czujesz się dyskryminowany/a lub wykluczony/a? Zgłoś się do Narodowego Związku Studentów (National Union of Students). Zajmuje się on promowaniem i obroną praw studenckich.

Nauka języka angielskiego w Wielkiej Brytanii
English UK to stowarzyszenie zrzeszające ponad 470 akredytowanych instytutów nauki języka angielskiego. Organizacjami członkowskimi są zarówno małe prywatne szkoły, jak i centra uniwersyteckie.

UK NARIC- uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Krajowa agencja ds. uznawania i porównania międzynarodowych kwalifikacji i umiejętności. Chcesz wiedzieć jak przełożyć swoje kwalifikacje na standardy brytyjskie? Potrzebujesz oficjalnego dokumentu potwierdzającego twoją znajomość języka angielskiego? Ta organizacja ci w tym pomoże.

Studia

Education UK
Oficjalna strona British Council skierowana do studentów zagranicznych zainteresowanych podjęciem studiów w Wielkiej Brytanii. Portal zawiera praktyczne informacje dotyczące wszystkich aspektów studiowania w Zjednoczonym Królestwie. Obejmują one m.in. dostępne kierunki studiów, informacje o stypendiach oraz opcjach zakwaterowania.

Euraxess Wielka Brytania
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju.

Find a PhD
Myślisz o kontynuowaniu nauki na studiach doktoranckich? Przejrzyj tę bazę i znajdź coś dla siebie. Na wiele z ogłaszanych pozycji przysługują stypendia naukowe.

Hotcourses
Wybierasz się na studia? Stacjonarne? Niestacjonarne? A może szukasz krótkich kursów uzupełniających lub interesuje cię kształcenie na odległość? Korzystając z tej wyszukiwarki znajdziesz to czego szukasz.

Open University
Uniwersytet Otwarty oferuje studia na odległość. Wybór kierunków jest naprawdę bogaty.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji.

Prospects
Strona ciesząca się ogromną popularnością wśród brytyjskich studentów i absolwentów, jako pierwsze źródło informacji o studiach magisterskich i doktoranckich w Wielkiej Brytanii. Są tu również porady ułatwiające podjęcie decyzji o kierunku studiów pod kątem przyszłej kariery zawodowej.

Push
Nadszedł czas na podjęcie decyzji, która uczelnia jest właśnie dla Ciebie? Zapoznaj się z tym niezależnym przewodnikiem po uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. Poczytaj opinie, odkryj prawdę o życiu studenckim i kosztach studiów, a także o tym jak aplikować i gdzie szukać zakwaterowania.

Student UK
Porady w zakresie wszystkich dziedzin życia studenckiego: na jaką uczelnię się zdecydować, jak radzić sobie z problemami na studiach, a nawet co zrobić kiedy grozi ci niewręczenie pracy zaliczeniowej na czas!

Study UK
Krajowy organ reprezentujący i zrzeszający niezależne uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii. Członkowie tworzą różnorodną społeczność składającą się z ponad 130 jednostek oferujących kształcenie zawodowe i studia wyższe. Study UK działa w ścisłej współpracy z uniwersytetami brytyjskimi.

Study in UK

Uzyskaj wszystkie najnowsze informacje o szkolnictwie wyższym, wiadomości dotyczące studentów zagranicznych w UK, a także dużą liczbę pomocnych treści i ekskluzywnych badań na temat studentów zagranicznych w Wielkiej Brytanii.

The Complete University Guide
Przejrzyj rankingi najlepszych uczelni i kierunków. Zapoznaj się z profilami uniwersytetów, szkół wyższych i koledży oraz dowiedz się więcej o miastach w jakich się znajdują. Poczytaj o obowiązujących opłatach, a także o tym, co należy brać pod uwagę decydując się na studia w Wielkiej Brytanii.

The Guardian - edukacja
Internetowa wersja gazet The Guardian i The Observer. Artykuły i aktualności dotyczące edukacji na wszystkich etapach, w tym na studiach. Znajdziesz tu porady jak składać aplikacje na studia, ciekawostki i nowinki o systemie kształcenia, wyszukiwarkę kierunków studiów oraz rankingi uczelni wyższych.

Times Higher Education
Które uczelnie w Wielkiej Brytanii są najlepsze? Sprawdź w rankingu Times Higher Education World Universities Ranking. Na stronie również wiele ciekawych artykułów i nowinek dotyczących studiowania.

UCAS 
Jeżeli chcesz zdawać na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii, to właśnie przez system UCAS - Universities and Colleges Central Application System. Tu znajdziesz wszystkie istotne informacje dotyczące zasad aplikowania, systemu szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii, czy przekładania kwalifikacji zdobytych za granicą na system brytyjski. Znajdziesz tu również kalkulator wydatków, a także informacje o kosztach i możliwościach uzyskania wsparcia finansowego.  

UKCISA
Praktyczny przewodnik dla obcokrajowców pragnących rozpocząć studia w Wielkiej Brytanii. Jest tu wszystko co warto wiedzieć o systemie szkolnictwa wyższego, kosztach nauki, otwieraniu konta w banku, czy podejmowania pracy w trakcie studiów.

Unistats
Dane dotyczące studiów licencjackich w Wielkiej Brytanii.  Możesz użyć narzędzia do porównania kilku kierunków pod kątem jakości kształcenia, wsparcia udzielanego przez uczelnię, zasobów bibliotecznych i IT, a także poziomu zadowolenia studentów.

Uniwersytety i szkolnictwo wyższe
Strony rządowe poświęcone informacjom o uczelniach, procesach aplikacyjnych, stypendiach i kredytach studenckich.

Irlandia Północna: szkolnictwo wyższe 
Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką uczelnię? Jak złożyć dokumenty aplikacyjne? Jak ubiegać się o stypendium? Na stronie rządu Irlandii Północnej znajdziesz wiele przydatnych informacji o studiach nie tylko w Irlandii Północnej, ale też w całym Zjednoczonym Królestwie.

Szkocja: My World of Work – nauka i szkolenia 
Studia w Szkocji? Przeczytaj jak się do tego przygotować. Tu znajdziesz wszelkie porady, zaczynając od tego jak wysłać aplikację na studia, do tego jak przetrwać egzaminy końcowe. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki kierunków.

Szkocja: Planit
Zanim zdecydujesz się na studia, przejrzyj ofertę szkockich uniwersytetów. Osoby wahające się przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów mogą wykonać test, który zaproponuje kierunki zgodne z ich zainteresowaniami.

Szkocja: Studia w Szkocji
Praktyczne informacji o studiowaniu i ważnych instytucjach związanych z edukacją i szkolnictwem wyższym w Szkocji. Znajdziesz tu linki odnoszące do stron zawierających informacje o szkockich uczelniach, nauce angielskiego,  pracy, czy kulturze Szkocji.

Walia: Studia w Walii
Studia w Walii? Tu znajdziesz praktyczne porady dotyczące tego jaki kierunek studiów wybrać, gdzie studiować, jak ubiegać się o stypendia i wsparcie finansowe oraz wiele innych przydatnych informacji.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Apprenticeships – kształcenie zawodowe
Jeśli masz od 16 do 24 lat możesz zarabiać na życie, jednocześnie zdobywając formalne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Tego typu kształcenie dostępne jest w wielu różnych dziedzinach, np. w zdrowiu i urodzie, mediach, inżynierii, turystyce, czy rolnictwie.

City and Guilds
Znane i szeroko uznawane centrum szkoleń i kształcenia zawodowego. Możesz tu znaleźć kursy na wszystkich poziomach wiedzy i umiejętności.

Learndirect
Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności lub uzyskać nowe kwalifikacje, ale nie wiesz od czego zacząć, przeszukaj tę bazę kursów szkoleniowych i opcji kształcenia zawodowego. Znajdziesz tu kursy o różnej tematyce i na różnych poziomach kształcenia.

NHS Careers
Marzy ci się kariera w służbie zdrowia? Tu znajdziesz wszystkie informacje o kwalifikacjach jakich potrzebujesz oraz o tym jak je zdobyć. Dowiedz się m.in. o studiach medycznych, stomatologicznych, kształceniu w praktyce pielęgniarskiej, położnictwie oraz wielu innych.

NVQ
Jeśli chcesz uzyskać kwalifikacje zawodowe odnoszące się do konkretnej branży lub sektora, National Vocational Qualification lub NVQ, może być dla Ciebie. Kursy prowadzone są w koledżach oraz łączą się z odbyciem stażu zawodowego, a nawet z podjęciem pracy zarobkowej.

Rok w przemyśle
Wybierasz się na studia ścisłe, techniczne, inżynierskie lub matematyczne (tzw. STEM), ale najpierw chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe? Program EDT jest właśnie dla ciebie! Możesz przez rok pracować w firmie działającej w obszarze zgodnym z twoim przyszłym kierunkiem studiów.  Przejrzyj profile pracodawców i wybierz interesującą cię ofertę. EDT działa w ścisłej współpracy z brytyjskimi uniwersytetami.

Wsparcie finansowe

British Council - stypendia i finanse
Decydujesz się na studia w Wielkiej Brytanii, ale brakuje ci funduszy? Skorzystaj z tego niezbędnika finansowego. Znajdziesz tu wszelkie informacje dotyczące m.in. kosztu studiów, źródeł wsparcia finansowego, a  także porady o tym jak otworzyć konto w banku i jak skutecznie oszczędzać.

Finanse studenckie
Strona rządowa poświęcona kwestiom finansowym. Tutaj możesz złożyć podanie o udzielenie grantu lub pożyczki studenckiej. Aby oszacować wydatki i zaplanować swój budżet skorzystaj z kalkulatora finansów studenckich.

Kalkulator studenta
Stworzony specjalnie dla studentów zagranicznych. Narzędzie pomoże Ci dowiedzieć się jak zarządzać swoimi finansami, jak zaplanować swój budżet oraz jak najlepiej oszczędzać mieszkając i studiując w Wielkiej Brytanii.

Scholarship-search
Wyszukiwarka dostępnych stypendiów i grantów. Szukaj dofinansowania na studia I, II i III stopnia na interesującej cię uczelni lub kierunku.

Student Loans Company – kredyty studenckie
Potrzebujesz kredytu studenckiego? Student Loans Company to organizacja rządowa zajmująca się udzielaniem pożyczek i grantów na studia w Wielkiej Brytanii.

UCAS – finanse i wsparcie
Sprawdź ile będą kosztować wybrane przez ciebie studia. Dowiedz się jak ubiegać się o pożyczkę studencką na pokrycie czesnego i kosztów zakwaterowania oraz gdzie znajdują się inne źródła dofinansowania.

Szkocja: Student Awards Agency for Scotland
Jeżeli chcesz studiować w Szkocji odwiedź stronę szkockiej agencji rządowej odpowiedzialnej za udzielanie pomocy finansowej. Znajdziesz tu informacje dotyczące wysokości czesnego i przysługującego ci wsparcia.

Praca dla studenta

Employment 4 students
Szukasz pracy sezonowej lub tymczasowej? Tu znajdziesz tysiące ofert pracy zaadresowanych właśnie do studentów.

Fruitfuljobs
Studiujesz i szukasz pracy wakacyjnej? Ta organizacja pomoże ci uzyskać szczegółowe informacje dotyczące pracy sezonowej i krótkoterminowej. Istnieją różne opcje zatrudnienia, od pracy w marketingu, po pracę w pubie, czy przy zbieraniu owoców. Idealna opcja dla studentów!

Gumtree
Szukasz pracy tymczasowej? Zajrzyj na tę powszechnie znaną internetową tablicę ogłoszeń. Znajdziesz tu najróżniejsze oferty pracy umieszczane bezpośrednio przez pracodawców.

StudentJob – praca dla studenta
StudentJob to internetowa agencja pracy dla studentów. Możesz tu szukać pracy tymczasowej, na pół etatu lub w pełnym wymiarze godzin.

Summer-jobs
Studiujesz? Szukasz ciekawej pracy tymczasowej w Wielkiej Brytanii? Tu znajdziesz wiele różnych ofert m.in. w przemyśle turystycznym, hotelarstwie, opiece nad dziećmi, pracy na farmie, w usługach czy nawet w biurze.

#eurostudia #wielkabrytania #praca

Data utworzenia:

stopka strony