Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

  • Straganiarska 20-23
  • 80-837 Gdańsk

Do celów statutowych ZKP należy: rozbudzanie inicjatywy dla wszechstronnego rozwoju kulturowego, społecznego i gospodarczego Kaszub, Kociewia, Borów i całego Pomorza, kształtowanie demokratycznych stosunków w życiu regionu, rozwijanie kaszubsko-pomorskiej myśli społecznej i politycznej, kultywowanie i rozwijanie specyfiki kulturowej Pomorza, szerzenie w społeczeństwie (szczególnie wśród młodzieży) znajomości tradycji kaszubsko-pomorskich.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest organizatorem bądź współorganizatorem licznych konkursów, seminariów, konferencji, wystaw, warsztatów i festiwali poświęconych Pomorzu.

Zrzeszenie aktywnie promuje ideę kaszubsko-pomorską w internecie. Prowadzi szereg portali i stron poświęconych sprawom regionu, a w tym portal informacyjny www.kaszubi.pl i portal edukacyjny www.skarbnicakaszubska.pl.

Aktywność organizacji widać zarówno na polu lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym, a przejawia się ona w inicjowanych i prowadzonych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie kampaniach społecznych i różnych przedsięwzięciach. ZKP jest sprawdzonym partnerem w ważnych projektach, posiada bogate doświadczenie organizacyjne, a przede wszystkim angażuje się w jego działalność wielu pasjonatów i miłośników Kaszub, Kociewia i całego Pomorza wśród których nie brakuje licznego grona młodych ludzi.