Eurowolontariat -

Aktion Sühnezeichen Friedensdienste

Historię możesz poznawać z książek albo przez doświadczenie. Dzięki wolontariatowi ASF możesz też pomagać tym przez historię najbardziej… doświadczonym.


Niemiecka organizacja Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (ASF) promuje pojednanie i walczy z rasizmem. Polski oddział stowarzyszenia powstał w 2009 r., a jego siedziba mieści się w podkrakowskich Liszkach. Organizacja skupia się na edukacji historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki narodowego socjalizmu, a także rozwija inicjatywy antydyskryminacyjne.

Masz do wyboru dwutygodniowe obozy letnie (summer camps), które organizowane są w kilkunastu miejscach na świecie albo wolontariat długoterminowy, czyli roczne projekty skierowane do osób indywidualnych, w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. W obozach letnich mogą brać udział osoby od 16 roku życia, a w wyjazdach długoterminowych pełnoletni do 27 roku życia.

Koszt obozu letniego to 40-60 euro, wolontariat długoterminowy jest bezpłatny. Wyżywienie, zakwaterowanie i ubezpieczenie są zagwarantowane na wszystkich typach projektów.

Zgłoszenia na wolontariat można składać do 31.01.2020, dla chętnych na Summer Camp - wciąż czekamy na ogłoszenie nowych terminów od organizatorów.

Więcej informacji

stopka strony