Eurowolontariat -

Camphill Communities

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe zastanów się: czy jesteś osobą cierpliwą, troskliwą, chcesz zająć się opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie? Możesz wyjechać na rok i pomagać im w codziennym życiu, nauce, rozwijaniu swoich zainteresowań...


Wspólnoty Camphill to sieć ośrodków zajmujących się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi niepełnosprawnymi intelektualnie. W Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Indiach istnieje ponad 100 takich placówek.

Większość wyjazdów trwa minimum rok, choć zdarzają się też krótsze projekty, już od 6 miesięcy. Zakres tematów jest dość szeroki. Możesz np. pomagać mieszkańcom wspólnoty w codziennych pracach, takich jak sadzenie drzew, praca w ogrodzie, domu, na farmie, pracować w szkole i pomagać dzieciom w nauce, organizować zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu lub prowadzić warsztaty artystyczne dla dorosłych.

Zgłoszenia należy przesyłać bezpośrednio do poszczególnych placówek. Jako wolontariusz będziesz mieć zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe i niezbędne szkolenia. Przyjmowane są tylko osoby pełnoletnie.

Więcej informacji można uzyskać na stronach poszczególnych wspólnot.

stopka strony