Eurowolontariat -

Holenderski łącznik

Możesz zajmować się czym chcesz – znajdź projekt, który odpowiada twoim zainteresowaniom i możliwościom. Oczywiście, o ile będziesz pracować w Holandii!


The Vrijwilligers Centrale Amsterdam oraz Volunteer The Hague pośredniczą między wolontariuszami a  organizacjami. W internetowej bazie znajduje się ponad dwa tysiące ofert. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, pod warunkiem że… zna język niderlandzki przynajmniej w stopniu podstawowym. Dla mówiących tylko po angielsku ofert jest mniej, ale są, więc warto poszukać.

Koszty uczestnictwa różnią się w zależności od organizacji. Niektóre zapewniają kieszonkowe, inne zwracają jedynie za bilet, ubezpieczenie i utrzymanie, a jeszcze inne nie pokrywają żadnych kosztów wolontariusza. Prawo holenderskie pozwala otrzymać do 1700 euro w ciągu roku i 170 euro miesięcznie na wydatki bez konieczności zadeklarowania tego organom podatkowym (https://www.vca.nu/voor-vrijwilligers/onkostenvergoeding/). Jeśli uczestnik projektu otrzyma wyższą refundację, będzie musiał pokazać paragony, by udokumentować wszystkie poniesione koszty.

Więcej informacji:
https://www.vca.nu/
https://www.volunteerthehague.nl/

stopka strony