Eurowolontariat -

Iceland Conservation Volunteers

Idealny projekt dla osób, które chciałyby spędzić 11 tygodni na łonie natury. Projekty rozpoczynają się co roku na przełomie maja i czerwca. Termin zgłoszeń – początek lutego.


Wolontariusze pracują w rezerwatach i parkach narodowych na terenie całej Islandii. Zajmują projektowaniem i utrzymywaniem ścieżek z drewna i kamienia, budowaniem mostków, drenaży i schodków.

Wolontariat trwa 9 tygodni. Ochotnicy realizują kilka projektów podróżując po różnych częściach kraju. Zazwyczaj spędzają tydzień lub dwa w jednej lokalizacji. Istnieje również możliwość wyboru krótszych projektów za pośrednictwem serwisu WorkingAbroad.

Zgłoszenia przyjmowane są od osób, które ukończyły 20 lat. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Pierwszy tydzień poświęcony jest na szkolenie. Niezbędna jest jednak dobra kondycja fizyczna.

Podczas całego pobytu wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie a także część roboczych ubrań. Muszą jednak wykupić własne ubezpieczenie. W trakcie trwania projektu jest również tydzień wolnego, aby móc odpocząć i pozwiedzać (na własny koszt).

Terminy wolontariatów na rok 2020 są już dostępne na stronie organizatora!

Więcej informacji:
http://www.ust.is/the-environment-agency-of-iceland/

stopka strony