Eurowolontariat -

Międzynarodowy Wolontariat Diakonijny

Jeśli lubisz się kimś opiekować i znasz francuski – może zainteresować cię ten projekt. Zamieszkasz w Belgii, dostaniesz zakwaterowanie i kieszonkowe.


Service Protestant de la Jeunesse (SPJ) to belgijska organizacja chrześcijańska. Niesie przede wszystkim pomoc dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnych sytuacjach życiowych, ale także osobom starszym i niepełnosprawnym.

Do pomocy zaprasza osoby pragnące zaangażować na rzecz instytucji chrześcijańskich i socjalnych, które w swojej codziennej pracy niosą pomoc osobom wykluczonym społecznie. Wolontariusze mieszkają w domach dziecka, starców lub z osobami niepełnosprawnymi.

Poszukiwani są ochotnicy w wieku 18- 30 lat (w ramach EVS 17-30). Wyjazdy trwają maksymalnie 12 miesięcy. Trzeba znać podstawy francuskiego.

Większość projektów jest finansowana w ramach Wolontariatu Europejskiego. Udział w wolontariacie poza tym programem pociąga za sobą koszt wysokości 250 euro. Organizacja zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie i kieszonkowe. 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z polską organizacją partnerską, którą jest Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Więcej informacji:
http://www.spj.be/volontariat/venir-en-belgique/
http://www.diakonia.org.pl/programy/wolontariat-europejski/

stopka strony