Eurowolontariat -

Na rzecz osób niepełnosprawnych w Wielkiej Brytanii

To wyjątkowa oferta – bo nie musisz wyjeżdżać sam. Możesz zabrać rodzinę, przyjaciół. Mile widziani są niepełnosprawni – po wcześniejszym ustaleniu.


Brytyjska organizacja Revitalise prowadzi ośrodki dla osób niepełnosprawnych fizycznie i ich opiekunów. Jako wolontariusz możesz zgłosić się do pomocy w jednym z nich lub wybrać prace biurowe w siedzibie głównej - w Londynie albo w którymś ze sklepów prowadzonych przez organizajcę. Jeśli zdecydujesz się na pracę w ośrodku, masz do wyboru wyjazdy krótkoterminowe (tydzień, dwa) oraz długoterminowe (min. 6 miesięcy). Liczba miejsc na tych dłuższych jest jednak ograniczona.

Aby wziąć udział w większości projektów musisz mieć skończone 18 lat. Są jednak także oferty dla osób młodszych - od 16 roku życia (grupy szkolne). Jeśli chcesz wyjechać z rodziną lub znajomymi, masz taką możliwość.

Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie, jedzenie, ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży po Wielkiej Brytanii (do 50 funtów) oraz szkolenie. Wymagane jest zaświadczenie o stanie zdrowia oraz o niekaralności.

Więcej informacji:
http://revitalise.org.uk/volunteer/

stopka strony