Eurowolontariat -

Odbuduj kościół we Francji

W ramach tego projektu możesz zająć się konserwacją pięknej, starej architektury we Francji. A także sporo się nauczyć w czasie szkoleń.


Stowarzyszenie Union Rempart organizuje ponad 200 workcampów rocznie na terenie całej Francji. Do wyboru zarówno wyjazdy weekendowe, jak i kilkutygodniowe. Prowadzi również program wolontariatu dugoterminowego (więcej informacji). 

Prace polegają na odbudowie i konserwacji zabytków, wiosek i starszych części miast, dbanie o dziedzictwo narodowe w danym regionie. Czas pracy wynosi 35 godzin tygodniowo.

Organizacja zapewnia zakwaterowanie (namioty albo pokoje). Wolontariusze sami zapewniają sobie wyżywienie. Chętni mają też możliwość uczestniczenia w kursie szkoleniowym podczas wyjazdu.

Należy uiścić opłatę rejestracyjną wynoszącą 40 euro plus opłatę za udział w projekcie – dokładna kwota zależy od wybranego workcampu. Opłata rejestracyjna nie obejmuje ubezpieczenia (25 euro)  i ważna jest przez rok, niezależnie od tego w ilu workcampach weźmiesz udział.

Wiek uczestnictwa: większość projektów przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, zdarzają się jednak oferty dla 16- i 17-latków. 

Liczne Programy na rok 2020 są już dostępne!

Więcej informacji:
https://www.rempart.com/participer-a-un-chantier/participer-a-un-chantier-de-benevoles/

stopka strony