Eurowolontariat -

Portal dla e-wolontariuszy: TuDu

TuDu to pierwsza w Polsce platforma do współpracy między NGO a wolontariuszami przez Internet.


Platforma umożliwia wolontariuszom wspieranie ciekawych projektów społecznych zdalnie, za pośrednictwem Internetu, z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie!

Serwis TuDu.org.pl to serwis internetowy stworzony przez Fundację Dobra Sieć umożliwiający Użytkownikom dodawanie i wykonywanie zadań w sposób e-wolontariacki – czyli dobrowolnie i bez oczekiwania wynagrodzenia, za pośrednictwem Internetu. Serwis dostępny jest online pod adresem https://tudu.org.pl/.

Cel:

Celem Serwisu jest umożliwienie użytkownikom prowadzenia współpracy online odbywającej się na zasadach e-wolontariatu. Serwis dedykowany jest w szczególności organizatorom projektów społecznych i wolontariuszom.

Kto może korzystać z Serwisu?

Organizatorzy projektów społecznych oraz wolontariusze. 

Jak działa Serwis?

  1. organizacje, które prowadzą projekty społeczne, zamieszczają w TuDu Projekty i dzielą je na zadania, które można wykonać przez Internet (np. tworzenie informacji prasowych, projektowanie grafiki, konsultowanie pomysłu). Zadania opisane są kategorią (np. edukacja, nowe technologie) i umiejętnością potrzebną do ich wykonania (np. edycja tekstów, wykonywanie tłumaczeń), dzięki czemu wolontariusze szybko mogą znaleźć to, co ich najbardziej interesuje.
  2. wolontariusze - użytkownicy TuDu - wykonują zadania, zamieszczając swoje propozycje rozwiązań w formie komentarzy pod zadaniem (możliwe jest też dodawanie załączników). Mogą nawzajem komentować swoje rozwiązania, próbując wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie. Organizacja, która zamieściła zadanie, może dzięki temu uzyskać pomoc ze zdywersyfikowanych źródeł.
  3. organizacja wybiera najlepsze rozwiązanie spośród propozycji i wysyła wolontariuszom podziękowanie i ocenę (są one widoczne w profilu każdego Wolontariusza), aby docenić ich zaangażowanie i pokazać, że ich praca miała sens i realny wpływ na działania organizacji.

Wszystkie aktualnie dostępne oferty e-wolontariatu dostępne są w bazie aktualnych zadań.

Zasady dotyczące rejestracji wolontariuszy i organizacji oraz dodawania ofert dostępne w regulaminie serwisu.

#ewolontriat #platforma #działaj #tudu

stopka strony