Eurowolontariat -

Poznaj Niemcy z kielnią w ręku

Niemiecka organizacja Internationaler Bauorden przyjmuje wolontariuszy gotowych do pomocy przy remontach budynków należących do organizacji pozarządowych.


Internationaler Bauorden od ponad 60 lat zajmuje się organizacją międzynarodowych spotkań, świadczeniem usług i wspieraniem rozmaitych projektów. Pomaga m.in. organizacjom społecznym i pozarządowym w budowie i remontach należących do nich budynków.

Właśnie do pomocy przy tego rodzaju pracach potrzebni są wolontariusze z całej Europy. Praca w Niemczech może być dla nich doskonałą okazją do poznania tego kraju oraz współdziałania i nauki w ramach międzynarodowej grupy ochotników.

Do wyboru masz wolontariat:

- dwutygodniowy: odbywa się w jednym miejscu, wymagana jest niewielka opłata początkowa. Oprócz Niemiec, dostępne są także inne kraje europejskie.
- dwumiesięczny: daje możliwość uczestniczenia w kilku 2-3 tygodniowych workcampach w różnych regionach Niemiec.
- roczny: tzw. Wolontarystyczny Rok Ekologiczny. Uczestnicy także biorą udział w workcampach, ale dodatkowo pomagają je organizować, angażują się w prace biurowe oraz projekty edukacyjne.

Podczas każdego wyjazdu wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie. Jeśli interesuje cię wyjazd na dłużej, o zakwaterowanie będziesz musiał zadbać sam, ale koszty pokryjesz z comiesięcznego kieszonkowego.

Oferta skierowana jest do osób w wieku 18-26 lat, które nie boją się pracy fizycznej, dobrze czują się w międzynarodowym środowisku i... są gotowe spać w śpiworach (zapewniane przez organizatora).

Daty wolontariatów na rok 2020:

  • • from 16 February - ­ 10 April 2020
    • from 1 March ­ -  25 April 2020
    • from 15 March ­ - 9 May 2020

Więcej informacji:
http://bauorden.eu/praktika-freiwilligendienste/freiwilligendienste-in-deutschland/

stopka strony